Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   16-06-18 20:12

Здравейте,нещо ми се затлачи компютъра и мисля за ъпгрейд на процесора i3 6100,нещо много бавно работи и зацикля много зор и като гледам таск мениджъра почти винаги е на 100% или там в тоз диапазон 85-100%.Когато бутам снимка с плъзгачите що годе се ядва но когато се заиграя повечко работата става зле.Дъното не е нещо супер,РАМ имам 32гб. 2133,ССД 320гб и един обикновен hdd 1тб. Монитора е 4к ако това има значение,а видеокартата е quadro K620 не че ми трябваше толкова но излезе на цена пък и 10бит( нам за кво са ми,ама като има нека има).Та въпроса ми е какъв процесор да загледам че да забързам тоз сандък.i5,i7,xeon аа щях да забравя процесора е слот 1151. Бюджета колкото по-малко толкоз по-добре,защото съм изпаднал във финансов колапс.Също щях да забравя,използвам Lightroom и on1 и чат пат color autopano за някоя друга панорама.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: asahi   
Дата:   16-06-18 20:58

Поразчисти си уиндоуса. За процесора - повече кеш, повече ядра, повече мегахерци. В този ред.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: MixMike   
Дата:   16-06-18 21:40

Звучи като омазан Windows.
Според мен, ако преинсталираш, ще е по-добре, отколкото да хвърляш пари за процесор. Тези дето ги цитираш, ако не са втора употреба са 400-600лв.
Ако все пак 100% си си навил на пръста, че ти се пръскат пари - i5 7600K. Няма смисъл да наливаш 200лв отгоре за i7. Т.е. то винаги има смисъл, но все пак това е вече "стар" сокет.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   16-06-18 22:07

Незнам дали е важно,когато взех ssd-то несъм инсталирал win на него а с някакъв софт на Самсунг го прехфърли.А видеокартата я взех защото исках да изкарам сигнала през дисплей порта,а дъното ми няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: MARLOV   
Дата:   17-06-18 08:21

Това с прехвърлянето не е дбра идея. И аз го правих злед седмица пправих нова чиста инсталация.Обясниха ми,че поради различното структориране на данните в HDD и SSD се получават колизии.Така че нова чиста инсталация почти сигурно ще ти реши проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   17-06-18 09:20

Надявам се,утре ще се захвана с това пък ще видим,но ако пак процесора се мъчи явно идва слаб и тогава ще му мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: nice2mitiu   
Дата:   18-06-18 07:27

Също - профилактика правена ли е? Почистване, смяна на термопасти?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: Idoru   
Дата:   18-06-18 07:57

Свали си безплатната версия на Malwarebytes и я пусни да ти сканира компа за червейчета - така както го описваш ми звучи като да си закачил нещо.

Има едни много досадни копачески вируси дето ти напъват процесора да смята нечии друг биткоин и човек се чуди кво става - не ползваш компа а процесора на 100% зает.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   18-06-18 08:52

Ще пробвам всичко описано горе и после ще пристъпвам към ъпгрейд.Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   21-06-18 22:26

Какво мислите за
i5 8400 6 ядра 9мб кеш 2.8гхц 360лв.
i5 8500 пак 6 ядра 9мб кеш но 3гхц.412лв.
i5 8600 също 6 ядра и 9мб но 3.1гхц 450лв.
При i7 вече много скача цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: blr   
Дата:   21-06-18 23:05

А ти какво мислиш? Как ти се струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   21-06-18 23:25

Струва ми се че мисля!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: blr   
Дата:   21-06-18 23:26

А мислиш ли, че само ти се струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   21-06-18 23:30

Ясно поредния професор

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: didesignbg   
Дата:   25-06-18 16:43

Шанса дъното ти да поддържа някой от 8400/8500/8600 е минимален. Провери преди да си купиш процесор на сайта на дъното, или дай модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: flac   
Дата:   25-06-18 17:23

"lord_kik" компа ти трябва да лети с тоя Проц и 32ГБ и ЦЦД Диск.
Уиндоуса е омазан яко...поне така мисля...

Качи си Акронис ( след Чиста инсталация с нужните програми ).
Пускай го на 1-2 седмици...

Аз по тоя начин карам вече 5 години без Антивирусна, а хващам вируси от Руските сайтове и от други разбира се...

Щом компа почва да влачи, а гледам и Таск менъджера през 2-3 дни - си пускам Акрониса и воала...

Толкоз от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: Mihalaki   
Дата:   25-06-18 18:22

didesignbg написа:

> Шанса дъното ти да поддържа някой
> от 8400/8500/8600 е минимален. Провери
> преди да си купиш процесор на
> сайта на дъното, или дай модел.

направо нулев :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: auron   
Дата:   26-06-18 14:37

//ОФФ: Моля да дадете насока за почистване на едни "redirect" вируси. Постоянно се отварят FBET и флаш игри. Пробвах с "Spybot-S&D Start Center" и "adwcleaneрr". NOD32 не е спирала да работи. Не ми се преинсталира щото ми е служебен и много софт специализиран има...


Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: Mihalaki   
Дата:   26-06-18 15:25

malwarebytes


Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: Ratsev   
Дата:   26-06-18 16:03

За серия Core i8xxx процесори ти трябва ново дъно, нищо че е със същия брой пинове цокъла. Иначе си преинсталирай наново Уиндоус 10 и си сложи само програмите, които ползваш най-много, без излишни боклуци. Конфигурацията ти е достатъчно добра за пъргава работа в PS/LR. Проблемът ти идва от процес, който ти точи много от ресурсите, шансът да го оправиш сам без чиста преинсталация е малък. Ако някой ден решиш да ъпгрейдваш имаш два варианта: ново дъно и процесор от последна архитектура на Интел/АМД или core i7 7700k/non k. Логиката зад това е, че по този начин максваш потенциала на текущата платформа и ще можеш да я ползваш още 4-5 години, и минаваш само с ъпдейтване на БИОС и процесор втора ръка. Препоръчвам i7 не К версията, защото е по-трудно да се овърклоква (почти невъзможно) и никой няма да се занимава да го делидва тоя процесор.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: kiten   
Дата:   26-06-18 19:58

win 10 e последното което бих си сложил, а може би 11 като излезе.
Постави Ashampoo WinOptimizer и ще почисти регистри и всички ненужни боклуци. Освен това проверява за дупки и пропуски в защитата, активни процеси, процеси при стартиране, възстановяване на системата, следи смарта на хардовете и други екстри, като изтрити файлове на флашки и карти, кодиране на файлове и тнт. На единия ми комп. пета година уиндоса с тази програма работи като прясно инсталиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: stanetzz   
Дата:   26-06-18 21:28

Отговорът е в пост No.4: "когато взех ssd-то несъм инсталирал win на него а с някакъв софт на Самсунг го прехфърли"
Направи си чиста инсталация- форматирай си ССД-то , инсталирай си 7-ца - на тази платформа друго не ѝ трябва, и ще литне. RAM имаш повече от достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема към PC компетентните
Автор: lord_kik   
Дата:   26-06-18 22:03

Оф излъгал съм без да искам,РАМ паметта е 16гб но мисля че пак са достатъчни.Да проверих дъното не поддържа 8серия процесори на Интел,ще направя чиста инсталация и ще сложа само програмите който ползвам.Но малко се омотах с цветовите профили sRGB но имам някакви Филм,Снимки,презентация,CAD/CAM

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »