Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: Батко   
Дата:   16-04-18 09:31

Още една темичка за Sony [smilie25]

Вчера снимах няколко клипчета със Sony A7II, ръчен режим, 1080@25p и като ги свалих се оказа, че ги е записало като MTS. Исках да ги сглобя и обработя с Vegas ( 13-та версия ), обаче така и не пожела да ги импортне. Смених контейнера на MP4 - отвори ги, обаче само аудиото беше достъпно!

КАК МОЖЕ СОФТУЕР НА SONY ( е ли на Sony, Sony Vegas ) ДА НЕ МОЖЕ ДА ОТВОРИ ВИДЕОКЛИП, НАПРАВЕН ОТ УСТРОЙСТВО НА SONY !!?!?!?!

[smilie11] [smilie11] [smilie11]
[smilie10] [smilie10] [smilie10]
[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kireto_a   
Дата:   16-04-18 09:50

ами то има горе долу две години разлика между 13-та версия на вегас и а7м2. спокойно може и да не подържа нещо...
турни си давинчи резолве, без пари е и то работи.

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 10:04

Vegas не е на Сони от няколко години. Не знам коя версия точно.

Аз между другото си го взех в любителската версия и отваря файловете. Дори гледах видеа как да си монтирам, лепя и разлепям, тонирам и т.н. Сложих си плъгин за 3д лутове. Със sony catalyst browse си правя лутове за странните цветови пространства, щото Вегас-а не ги разбира там - S-Gammut, S-Gammut2....

Ама ДаВинчи-то доста по-бързо се развива и дето казва адаша е без пари....

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-04-18 10:16

Vegas 13 си е на Sony и ГАРАНТИРАНО отваря файлове с разширение MTS.
Проблема е другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-04-18 11:50

Кодеци си инсталирай ... k lite да речем

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   16-04-18 12:37

Vegas 13 си е на Sony и ГАРАНТИРАНО отваря файлове с разширение MTS.
Проблема е другаде. [smilie24]

Кодеци си инсталирай[smilie24]


Чети във форумите на Vegas и пусни в търсачката гугъл и ще намериш решение. Преинсталирай по-нова версия и ако проблема продължи търси кодеци и прочие у твоя компютър.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: Батко   
Дата:   16-04-18 13:07

Би трябвало да съм сложил K-Lite, ще проверя довечера!
Ще разгледам и ДаВинчито!
Всъщност на мен по едно време ми се щеше да мина на Премиера, поради няколко причини, но твърде различно е всичко в интерфейса и се отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: lamerko   
Дата:   16-04-18 14:35

От 2016-та не е на Сони - продадоха го на MAGIX: сайт

In May, 2016, MAGIX acquired the multiple award-winning VEGAS Pro and VEGAS Movie Studio product lines, along with other video and audio products. VEGAS Creative Software stands poised to take video editing to a new level. Our development teams in the US and Germany are working on innovative solutions to old problems, and building tools that push the boundaries of what's currently possible.

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-04-18 15:17

13-ката е от 2014 и си е на Sony. Но това всъщност е без значение, защото и по-новите си отварят .MTS без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: IDA   
Дата:   16-04-18 16:34

Батко,

Още един глас и от мен за DaVinci Resolve. 14-та версия е такава фурия, че направо хвърчи, дори и на лаптоп, че и на 11-годишния ми компютър с една GTX 750 Ti за 200 лв. Изисква видеокарта, поддържаща Cuda 3.0 обаче, имай го предвид, така че с видео карти по-стари от 8 години може и да не тръгне. Интуитивна е и бързо се учи, а безплатната версия има всичко, което ти е нужно, без шумопочистване.

Ако ти е интересно, обади се, ще ти покажа някои неща с Resolve. Пък и биричка ще пийнем. Наблизо живеем, няма да е проблем.

Поздрави и бъди здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kiten   
Дата:   16-04-18 19:49

IDA въпрос за давинчито пълната версия има ли преходи от рода на prodat -adorage vita и newblue плъгини?

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-04-18 21:28

И за какво са ти тези "prodat -adorage vita и newblue плъгини"???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kiten   
Дата:   16-04-18 22:06

chrisnoch малко примери
https://www.youtube.com/watch?v=vMvNpcVIJ6I
https://www.youtube.com/watch?v=Njn08h8gteI
https://www.youtube.com/watch?v=-0pXfH1YXIc

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-18 22:14

^ Той се бъзика с тебе за правописа, може би от него вади заключение за обща грамотност, а оттам - и за кинематографична.

Примери на YouTube не демонстрират грамотност. Дай нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kiten   
Дата:   16-04-18 22:28

nyamago каква грамотност искаш, като самата тема си е неграмотно питане от към незнание и после програмата и камерата били проблемни !
специално за chrisnoch
https://www.youtube.com/watch?v=hiHFuyr8uxE



Публикацията е редактирана (16-04-18 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-18 22:41

^ Остави питането в темата. Виж собственото си питане - и за собствено удовлетворение се опитай да намериш как се казват (и пишат) фирмите и продуктите им, за които питаш. После опитай и да разбереш какво правят тези продукти (не от YouTube, където далеч не всичко е истина и не всички обясняващи са грамотни). И двете споменати фирми имат хиляди (!) ефекти и функции - кои точно от тях имаш предвид и очакваш да намериш в Да Винчи? На себе си отговори, не на Ночев (още по-малко на мен).
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kiten   
Дата:   16-04-18 23:31

[beer]
nyamago май ти не си разбрал, от край време разбирай поне 10 години тези някои примери ползвам в пинакъл и сега в корел студио. Има ги от доста отдавна и в премиерата и АЕ. Не ги намирам като плъгин за давинчи. А и мисля давинчи досоро бяха плъгин на АЕ
Ако бъркам ме поправи[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-04-18 01:23

Готовите ефекти са претоплен кичозен буламач.
А за тези на Adorage ... направо нямам думи!
За циганска сватба сигурно стават ...

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 01:38

То в този форум освен ц. сватби друго снима ли се!?
Я погледнете другите теми колко безумни са!
А иначе аман от поредните безумни теми!
Все пак някой трябва поне малко да потърси в гугъл и да се зачете във форумите за тези програми преди да поставя тема или поне да има най-обща представа за какво иде реч... Относно естетиката всичко е под всякаква критика !

Какъв смисъл има с каква програма го работите като няма стойностно съдържание!??
Дали Вегас или Адобе!??
Да професионалистите работят на Адобе най-вече е и какво от това!??
За повечето хора е важно да се научат да снимат и да навлязат в "бранша", а не точно с каква програма ще се снима!
Явно е, че прогреса и разнообразието са толкова големи и претрупват всичко, че надхвърлят в пъти умствения потенциал на някой хора и ги затрупват с излишна информация, което въобще не им помага да направят нещо смислено!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: kiten   
Дата:   17-04-18 03:11

Брях, не думай![smilie5]
Видеотемите са направо табу в този форум, а и в оня сонежийския и там същата работа че и по-зле[smilie6]
Какво значи професионалист и кои са критериите за стойностно съдържание КАНЮВИГЙ ?
[smilie11]
И в тоя ред на расъждения и правораздаване от твоя милост и солта - меродията ръсена в изобилие и овкусена от chrisnoch в почти всяка повдигната тема. Та доста колеги не желаят да поставят въпроси а пишат и питат на лични. Понякога и пълнеж и баласт си трябва.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 10:51

Здравейте,


Конкретно на теб, kiten

Прочети поне едно от изреченията, който съм написал, а не се правиш на остроумен.

Справка uncle Google

mts can not open in sony vegas pro 13

Отговори, поне един си заслужава вниманието, не е само един уви!


https://www.videomaker.com/forum/topic/mts-files-are-audio-only-vegas-pro-13


Така, че не си прав, човекът ако има желание ще му се помогне и ще му се даде съвет както бе направено. Отново искам да наблегна на общото съдържание и на темите, който се пускат, това сам човек да потърси решение преди да зададе тема и да е подготвен, а относно теб не е нужно да се заяждаш, форума отдавна е станал селско-кръчмарска вечеринка без съдържание и сериозна дълбочина.

Справка
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1881970&t=1881970&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: IDA   
Дата:   17-04-18 11:38

"IDA въпрос за давинчито пълната версия има ли преходи от рода на prodat -adorage vita и newblue плъгини?"

За съжаление, не мога да отговоря на този въпрос, тъй като никога не ми се е налагало да ползвам такива допълнителни модули. Ползвам Resolve, (Lite версията), главно за редактиране и обработка на канонско RAW видео и съм адски доволен. Процесът е изключително прост и много бърз и ефективен, а качеството фантастично!

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-04-18 11:56

kiten,
Темите за видео изобщо не са табу и се получават доста смислени "разговори" - докато не се намесии някой "корифей" като теб с въпрос, който не е по темата, и чийто отговор се намира с два клика в чичко Гугъл.
И да те питат на лично, ти какво ще отговориш? Да не ползват DaVinci Resolve, защото не поддържа кичозните ефекти на Adorage?
Ай сиктир!

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: peio87   
Дата:   18-04-18 11:01

Ползвам съм няколко версии на Sony Vegas на разлчни версии windows, .mts клипове ми са се отваряли винаги без проблем, всъщност с този формат най-добре се работи във въпросната програма!
По скоро проблема с тази програма са .mov файловете, дори след инсталация на кодек от apple, просто работата с .mov е много бавна!

Отговори на това съобщение
 Re: MTS от Sony не работи със ... Sony ( Vegas )
Автор: Батко   
Дата:   18-04-18 13:24

IDA, благодаря за мнението и предложението, може някой ден така да направим, ще ми е приятно!
Благодаря и на другите, участвали в темата.

Специално за kiten: Китене, за какво "неграмотно питане" говориш ? Да не би да желаеш да кръстя темата "Помощ!" или "О, беда!" или нещо подобно. Съвсем точно и ясно съм написал за какво става дума. Ако форумът е пълен само с експерти, то той би бил излишен...

...сега - вчера проверих инсталирал съм K-Lite Mega още при инсталацията на Windows, както правя винаги. Windows-a e 64-битова 10-ка. Вегаса е 13 версия, билд 373 и продължава да не отваря MTS-файлове.

Това е за сега, не смятам да се задълбочавам в проблема, не съм про, но ползвам вегас-а от 2003-та година, когато беше 3-та версия, имам достатъчно опит. На няколко седмици / месеци правя по някое клипче. Все по-рядко ползвам фотоапарата за видео, защото съм много по-доволен от телефона, който снима и 4k и видеото му е mp4. Къде е възникнал проблема - незнам. Преинсталирах Windows миналата година, ъпдейтвах софтуера на фотоапарата, променях му настройките за видеото ... така или иначе проста програма като AviDemux отваря MTS и си работи, Вегас-а отказва.

Когато ми се наложи пак да правя видеоклипче ще пробвам ДаВинчи-то.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »