Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: IgorSavage   
Дата:   10-04-18 18:15

Здравейте колеги, въпросът ми е: Ако един филм успее да се заснеме и се получи що годе ОК и е интересен, може ли да се извадят пари след това, да се продава и т.н..., като се има в предвид, че не е поръчан от никакоя телевизия?

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Han_Solo   
Дата:   10-04-18 18:20

На теория - да

На практика - трудно

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: asahi   
Дата:   10-04-18 18:24

Ютюб е точно за теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: kimi   
Дата:   10-04-18 18:25

Колега, ти го направи този интересен филм, пусни го в youtube и телевизиите сами ще те потърсят.


Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: lamerko   
Дата:   10-04-18 18:44

Може да се пробваш с Amazon Prime, ама парите едва ли ще са много.. другия вариант е към Netflix, но там трябва да минеш през посредник...

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: IgorSavage   
Дата:   10-04-18 18:59

Даа, благодаря ви колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: emo99   
Дата:   10-04-18 22:46

За заснемането на филм трябва добър(качествен) екип. Режисьор,оператор,звукар,осветител, монтажист. И всеки да си разбира от работата. А за да е интересен трябва да има и динамичен и интересен сюжет.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: imitev   
Дата:   10-04-18 22:54


Хората в тубата пари направиха без екипи...

Милиони гледания...

Къде отивате ВиЙ!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: orkwideo   
Дата:   11-04-18 04:11

a филма документален ли ще ? игрален? сапунка , или сватбен?

или ще е тип дискавъри за животните?

най-ще се гледа ако е за мафията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Диян_? адев   
Дата:   11-04-18 08:45

Orkwideo позна:) , нека да стане целия и ще я смятам. Благодаря ви, много сте мили!

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-04-18 09:14

100K е мин бюджет за гледаем филм .Оставете ги вие влогърите дето станаха милионери те са друга бира .

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Frenchev   
Дата:   11-04-18 09:46

Колега, не знам каква ти е идеята за филма и докъде си я докарал, но пусни един линк като си готов. Може и на лични.
Питам защото аз искам да направя същото нещо, но няма да имам възможност в близките една две години. Това обаче не ми пречи и съм започнал вече да събирам полека лека екип и да търся хора, за различните етапи.
За актьори може да се обърнеш към студенти по актьорско майсторство, които също търсят подобни проекти за трупане на опит. Сигурен съм че по същата линия можеш да намериш и оператор. А с един приличен DSLR и обективи може да се докара и визията на скъпите кино камери.

Пожелавам ти успех с проекта!

П.П. За изкарването на пари обаче не мога да ти помогна. Там трябва да попиташ разбиращите.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Gecata   
Дата:   11-04-18 10:14

Разумният подход се състои първо в намиране на пазар (клиент), а след това в изработване на филма. Правил съм кратки филмчета за природни забележителности, които от време на време се излъчват по Травел TV , но като цяло за готова непоръчана продукция никой не е склонен да плати добре. От друга страна съм участвал в заснемането на продукции в същия жанр по поръчка, в които дневния ми хонорар е бил по-висок отколкото са ми предлагали за цял филм от готовите.[smilie7]
В мениджмънта има едно интересно правило - "Правилото на водопроводчика", което гласи, че цената на коя да е услуга рязко спада след извършването и.
т.е. Ако ви е задръстена тоалетната и по пода на банята ви плават фекалии вие сте склонен да платите по-висока цена за да бъде отстранена неизправността в канализацията и обратно след като всичко е изчистено и отремонтирано, човек вече не е така склонен да си развърже кисията.
Извод - Цената на услугата трябва да се договаря преди нейното извършване.



Публикацията е редактирана (11-04-18 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: ipolit   
Дата:   11-04-18 10:30

То не пречи човекът да си направи филма и преди да го покаже да почне да търси финансиране. Иначе има безброй фестивали, на които филмът може да се прожектира, ако е достатъчно добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Диян_? адев   
Дата:   11-04-18 10:40

Да да, аз точно това смятам, когато завърша всичко, да покажа само един як трейлър и да се търси пазар. Интересуваше ме мнението на по- компетентни колеги, което го прочетох и разбира се ми помагате:) да се светна какво престои по- нататък.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: hose   
Дата:   11-04-18 11:15

не


http://www.bookpoint.bg/книги/Помощ-от-публиката-104086.htm


https://www.book.store.bg/p174540/diskretniat-char-na-reklamata-teodora-doncheva.html



Публикацията е редактирана (11-04-18 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-04-18 13:23

написали са го - първо трябва да има писмено декларирано от някой че се интересува от купуването на филма и после с него да се търсят пари - това е обичайния път... не че не може и обратното - правиш филма, пускаш го по фестивали, получава награди [smilie3] и ставаш обект на оперативен интерес[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: Диян_? адев   
Дата:   11-04-18 18:30

Добре Френчев, скоро започваме, още не сме започнали и лудницата е голяма:)

Отговори на това съобщение
 Re: Филм- собствено направен със собствен нисък бюджет!
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-04-18 16:48

Филмите се правят с много хъс, много труд и много пари. Наличието на първото и второто може донякъде да компенсира липсата на третото.

В далечната 1932 г. Марсел Карне е казал: "За добър филм са необходими три неща: добър сценарий, добър сценарий и добър сценарий." Разбира се, Карне е предпоставил, че всички останали условия са налице - добър режисьор, добър оператор, добър художник, добър композитор и т.н. Като оставим настрана обобщението (което никога не казва цялата истина), френският маестро е абсолютно прав - от добър сценарий може да се направи лош филм, но от лош сценарий няма как да се получи добър филм. Тези режисьори, които вярват, че недостатъците на сценария могат да бъдат коригирани "в движение" по време на снимки, или са някакви нечовешки гении, или дълбоко грешат. Ерго, не започвайте снимки, преди да сте убедени, че сценарият е добър и напълно готов!

Аз бих добавил и още нещо: изобщо не започвайте да подготвяте филм, ако не можете да кажете нещо ново и да го покажете по невиждан досега начин!

В България - както и в повечето европейски държави - производството на филми НЕ може да се извършва на пазарни принципи. Киното е изключително рисково начинание от финансова гледна точка. Дори в САЩ (където филмите СЪЩО се субсидират чрез федерални данъчни облекчения) само 7-10% от филмите възвръщат вложените средства, а само 4-5% правят някаква печалба. Големите студия не са фалирали (все още) само защото все накой от големите блокбастъри прави толкова много пари, че покрива загубите от всички останали.

Ще пиша пак, когато имам време.
Успех!



Публикацията е редактирана (23-04-18 13:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »