Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   08-04-18 11:58

Следва....

Отговори на това съобщение
 Re: Мои свети за начинаещи фотографи , оптимален набор за любителя !
Автор: asahi   
Дата:   08-04-18 12:33

11.04.2018:

Благодаря, че си ме блокирал. Това няма да ти спести градивната критика.

"1 Фотоапарат , Panasonic FZ1000 цена тук има ги и в павилиона .

Предимства :

1.1 удобен корпус с много контроли , удобен хват , въртящ се екран , отличен визьор , добър показател на батерията , вход за микрофон и HDMI."
Кое от тези предимства е необходимо на начинаещия фотограф? Повече неща за учене, повече трудности, повече грешки.

"1.2 Отлично качество на фото и на видео , бъз фокус и най добрата в класа стабилизация , отличен рязък обектив , механичен и електронен затвор до 1/16000 , slow motion 100 k.с. при hull hd , full hd при 60к.с. и 4К видео. Пълни ръчни настройки и при фото и при видео."
От тези неща само ръчните настройки са предимство за начинаещия. Другите неща за за напреднали.

"1.3 Wi- Fi и дитектен контрол и прехвърляне на данни към телефон или друга периферия подържаща това."
Това дори и за напреднали не е предимство.

"2. Светкавица , нужна е за помещения , за снимане на РД и други събития , желателно е да има ТТL и ръчен режим , моето предложение е Godox Mini TT350O Speedlite TTL , потърсете в alliexpres"
Светкавичката е добра, но поради сложността и начинаещият няма да научи как се определя бленда от разстояние, дистанция и ъгъл на осветяване.

"3. Статив , нужен е за макро фотография , видео и таймлапс видео , slow motion и за портрети . Предложението ми е WF-6663a , много хубав и качествен китайски статив на добра цена , търсете в алиекспрес и гледайте ревюта на youtube ."
Единственото полезно е, че начинаещият ще се научи да ползва статив. Подкрепям.

"4. Фоточанта , тук вече разнообразието е голямо и всеки си избира тази която му хареса

5. Допълнителни , батерии , филтри (ND ,cir-pl, карти памет според нуждите ви !

6. Зарядно и батерии за светкавицата

Препоръчвам за зарядно LiitoKala lii-500, търсете в алиекспрес.

За батерии LiitoKala 18650 3400mAh NCR18650B 3400 battery 3.7V Li-ion Rechargebale battery"
За какво са му на начинаещия филтрите? Когато започне да осъзнава какво прави филтърът той вече няма да е начинаещ. От друга страна като начинаещ може да се набута с евтини боклуци от Алито или със скъпи маркови и ненужни за неговото ниво и стил на работа.
Тези батерии с фашлшиво надутия капацитет за кое от горните устройства са предназначени?


"ВАЖНО , за да записвате 4к ви е нужна минимум карта от порядъка на SanDisk Extreme PRO SDXC 64GB Class 10 UHS-I U3 V30"
Това е особено важно за начинаещи! Не е ли 4К няма да се научи.

"6. Ако сте видеоблогер ще ви трябва и осветление и микрофон тип брошка , FZ1000 има въртящ се екран , вход за микрофон и е идеален и за тази цел."
Какво стана със съветите? Какво осветление, какъв микрофон? Начинаещият влогър ще остане объркан.

"Няколко трика за успешно редактиране на фото и видео от начинаещи фотолюбители !

За да монтирате страхотни видеа и да обработвате качествено фотографии не задължително да си купувате работна станция за няколко хиляди лева .

Достатъчно е смартфон или таблет с поне 4GB Ram и 64 вътрешна . Моята препоръка е Xiaomi mi max 2 , заради огромния екран и батерия и че отговаря на горните изисквания , ползвам го и за външен монитор на FZ1000 че и за pawer bank за апарата ;) , уникален фаблет.
"
Ми той поне 800 лева! За тези пари се купува лаптоп, който ще свърши повече работа.

"За видоемонтаж препоръчвам Kine Master Pro https://cloud.mail.ru/public/EvRg/GoGje2Bv2

За фоторедактиране , програмата Snapseed от маркета !"
Като прескочим темата за пиратския софтуер какво предимство дава на начинаещия мобилно приложение пред професионална десктоп програма? Начинаещият пак ще си остане начинаещ. Да не говорим ако си потърси работа с тези знания.

"Самият фак че на място може да снимаш , да монтираш и да качваш в мрежата или на облак и без компютър за мен е нещо уникално , приятно гледане и не ме съдете за слабия монтаж , по натам ще е по сериозен !"
Това за начинаещия ще е повече от безценно. За мен видеомонтажът е едно друго нещо, но допускам, че не разбирам. Вероятно затова не определям опитите ти в парка като страхотни.

BTW, онова с Иво Инджев има ли връзка с теб?






26.04.2018
Който не може си го не може. Ама вместо да се насочи към учене си лъска егото. Егото ще е ОК за известно време, ама калпавите снимки остават.

Before:



After:



Че е очевидно - очевидно е. С една стандартна обработка резултатът е много по-добър. Даже не е важно кой го прави. Затова е стандартно. А който иска да се научи нека чете по-внимателно:
1. Трябва да си наясно какъв изходен материал имаш - цветно пространство, динамика, цветна температура на реалната светлина и цветна температура от настройката на апарата. Ако е на Auto WB всеки път ще е различно, за по-трудно. За да си наясно с тези неща можеш да прочетеш екзифа, да погледнеш хистограмата и да пипнеш с пипетката тук-там.
2. После трябва да си наясно какво искаш да постигнеш - да възстановиш цветовете на цялата картинка доколкото е възможно, да възстановиш конкретен цвят (роклята на булката), да постигнеш някаква друга цветна визия - висок контраст, избушени цветове, ретро визия, тониране, обезцветяване.
3. Тук вече идва технологията - кое как се прави, какво ще спечелиш, какво ще загубиш.

Какво означава това по-горе? Ако отвориш картинката в някакво приложение и цъкаш по контролите ще получиш някакъв резултат, понякога много въздействащ, но на следващата крачка картината става посредствена. Както е в този случай. Поради тази причина с цъкане по таблета в парка можеш да окастриш някоя снимка и да я пратиш на баба, но да си хвалиш апарата с нея и то във форум с критична публика - не. Между нас казано и за печат не стават, но това се разбира по-късно.

Ако искате наречете го тролене.



Публикацията е редактирана (26-04-18 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои свети за начинаещи фотографи , оптимален набор за любителя !
Автор: kiten   
Дата:   08-04-18 12:58

[shtrak] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/B2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Мои свети за начинаещи фотографи , оптимален набор за любителя !
Автор: Crocodile   
Дата:   08-04-18 13:05

Здравейте !

Понеже излизат постоянно теми какво е нужно за начинаещ фотограф и хората не знаят към какво да се ориентират ...ще се опитам да дам минималния набор от фототехника необходима за качествено фото и видео заснемане . Да уточня това е мое виждане и не ангажирам никого с него ! Целта ми беше максимална универсалност и качество на приемлива цена .

1 Фотоапарат , Panasonic FZ1000 цена тук има ги и в павилиона .

Предимства :

1.1 удобен корпус с много контроли , удобен хват , въртящ се екран , отличен визьор , добър показател на батерията , вход за микрофон и HDMI.

1.2 Отлично качество на фото и на видео , бъз фокус и най добрата в класа стабилизация , отличен рязък обектив , механичен и електронен затвор до 1/16000 , slow motion 100 k.с. при hull hd , full hd при 60к.с. и 4К видео. Пълни ръчни настройки и при фото и при видео.

1.3 Wi- Fi и дитектен контрол и прехвърляне на данни към телефон или друга периферия подържаща това.


2. Светкавица , нужна е за помещения , за снимане на РД и други събития , желателно е да има ТТL и ръчен режим , моето предложение е Godox Mini TT350O Speedlite TTL , потърсете в alliexpres

Ще ви е нужно и постоянно осветление ако снимате видео в по тъмни помещения , всеки лед панел с обувка за монтаж на мястото на светкавицата ще свърши работа.



3. Статив , нужен е за макро фотография , видео и таймлапс видео , slow motion и за портрети . Предложението ми е WF-6663a , много хубав и качествен китайски статив на добра цена , търсете в алиекспрес и гледайте ревюта на youtube .

4. Фоточанта , тук вече разнообразието е голямо и всеки си избира тази която му хареса

5. Допълнителни , батерии , филтри (ND ,cir-pl, карти памет според нуждите ви !

6. Зарядно и батерии за светкавицата

Препоръчвам за зарядно LiitoKala lii-500, търсете в алиекспрес.

За батерии LiitoKala 18650 3400mAh NCR18650B 3400 battery 3.7V Li-ion Rechargebale battery


ВАЖНО , за да записвате 4к ви е нужна минимум карта от порядъка на SanDisk Extreme PRO SDXC 64GB Class 10 UHS-I U3 V30

6. Ако сте видеоблогер ще ви трябва и осветление и микрофон тип брошка , FZ1000 има въртящ се екран , вход за микрофон и е идеален и за тази цел.

Фотографията не е евтино занимание и тук се опитах да дам минималния набор и най доброто съотношение като цена и качество (според мен) , както и най подходящата техника за всекидневно ползване , без компромис на качеството и на фото и на видео.

Ще допълвам темата с мои снимки и видеа от Panasonic FZ1000 , но това ще става постепенно. Ще се радвам и други да качват хубави снимки и видеа от този апарат.

Няколко трика за успешно редактиране на фото и видео от начинаещи фотолюбители !

За да монтирате страхотни видеа и да обработвате качествено фотографии не задължително да си купувате работна станция за няколко хиляди лева .

Достатъчно е смартфон или таблет с поне 4GB Ram и 64 вътрешна . Моята препоръка е Xiaomi mi max 2 , заради огромния екран и батерия и че отговаря на горните изисквания , ползвам го и за външен монитор на FZ1000 че и за pawer bank за апарата ;) , уникален фаблет.

За видоемонтаж препоръчвам Kine Master Pro https://cloud.mail.ru/public/EvRg/GoGje2Bv2

За фоторедактиране , програмата Snapseed от маркета , но по добре мобилната версия на Лайтрум , чете и RAW.

Предлагам тук да се обсъждат силните и слабите страни на апарата и да се качват снимки и видеа от него.


Надавам се тази тема да е полезна на някого , Успехи ! ! !



Публикацията е редактирана (26-04-18 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои свети за начинаещи фотографи , оптимален набор за любителя !
Автор: Crocodile   
Дата:   08-04-18 14:05

Този простичък монтаж го направих буквално за 5 минути още по време на разходката , мисля че на любителско ниво Kine Master е страхотна програмка , програмата има много функции и се доближава до тези за комп но аз исках нещо непретенциозно и бързо .

Важно е да отбележа че програмата вади изходен фаил до 4К но много зависи от устройството на което ще се ползва , аз с mi max 2 нямам проблеми .

Самият фак че на място може да снимаш , да монтираш и да качваш в мрежата или на облак и без компютър за мен е нещо уникално , приятно гледане и не ме съдете за слабия монтаж , по натам ще е по сериозен !

https://youtu.be/PuLCT3gUja4


Ето и още един https://youtu.be/QqDJE7ZS3jg




Публикацията е редактирана (08-04-18 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои свети за начинаещи фотографи , оптимален набор за любителя !
Автор: mugen   
Дата:   08-04-18 14:08

Редактирай си заглавието, то поне може.

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало !
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 07:12

Браво за ентусиазмаът и желанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало !
Автор: Crocodile   
Дата:   11-04-18 23:37

Asahi , общо взето ти не ме критикуваш а само потвърждаваш думите ми...само не ми стана ясно какво общо имам аз с този мръсен изрод Иво Инджев ?!!!!
Отностно телефоните , бъркаш моделите , mi mаx 2 e 400 лв нов ,както казах ползвам го като екран на fz1000 , обработвам снимки и видео на него , ползвам го и като power bank за телефона . За начинаещ е полезна информацията което съм дал , за теб знам че не е но на теб не ти пука за начинаещите нали ?!
Отностно батериите , има клипове в youtube ,над 3000mAh са и най важното , литиево йонни са !



Публикацията е редактирана (12-04-18 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   15-04-18 16:53

Panasonic FZ1000 Jpeg от камерата , леко обработен със Snapseed


https://img-fotki.yandex.ru/get/1017591/194848933.12/0_233f1f_f5789b0b_orig.jpg


1020890-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/1017047/194848933.12/0_233f1e_7c43fa2a_orig.jpg


1020892-01.jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: StraightEse   
Дата:   15-04-18 18:41

Crocodile, a какви видеота си правил, защото това, което си пуснал са си слайдове?

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   15-04-18 18:46

Ще кача и видео , просто не ми остава време да монтирам нещо а и нямам много налично видео а да качвам банални видеа не ми се иска. Знам че са слайдове и то доста простички , целта ми беше да предизвикам интерес към мобилния монтаж и то при начинаещи любители.

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   24-04-18 23:01

Малко Jpeg от FZ1000

https://img-fotki.yandex.ru/get/1372568/194848933.12/0_23431c_7f9c0a30_orig.jpg


P1040487-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/1343761/194848933.12/0_23431b_190f029b_orig.jpg


P1040506-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/911031/194848933.12/0_23431d_7f78215d_orig.jpg


P1040485-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/902582/194848933.12/0_23431f_49be7b47_orig.jpg


P1040465-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/902582/194848933.12/0_234323_b765a9bb_orig.jpg


P1040499-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/1358980/194848933.12/0_234321_b3399150_orig.jpg


P1040472-01.jpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   24-04-18 23:17


https://img-fotki.yandex.ru/get/1358980/194848933.12/0_234322_64dc0ee0_orig.jpg


P1040491-01.jpeg

https://img-fotki.yandex.ru/get/904851/194848933.12/0_23431a_62c8d6c6_orig.jpg


P1040511-01.jpeg



Публикацията е редактирана (25-04-18 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: JohnnyV   
Дата:   25-04-18 09:46

Здравейте...
Аз имам два въпроса...

1. Как така поста на asahi е над поста на автора на темата??? Губи ми се хронологията...

2. Струва ли ми се, или е от телефона, на който гледам снимките в темата, че първите две са много безцветни... А снимките с децата много жълтеят..?

А иначе поста ми не е заяждане, дори напротив - трябва да има споделяне на опит.
Просто се чудех...



Публикацията е редактирана (25-04-18 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: kasad   
Дата:   25-04-18 11:14

Абе на мен ли ми се струва,но жълтеят снимките от тоя панасоник. Обикновено панасоник снимат в постудената гама-синкавата...Тук е филтър или нещо с обработката...?

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   25-04-18 14:00

"жълтеят "... снимано е късно слетобед , на светлина от прозорците , точно такава си беше реалната обстановка.

За поста на asahi ... Пуснах текста на темата със закъснение , написах заглавието и " следва " , и докато пишех темата asahi написа нещо подигравателно . Аз го блокирах но той реши че без негово мнение няма да мине и си коригирал първия пост след като аз написах моя втори и там се е опитал да ме компроментира по негов си начин , не го разбирам какво цели , макар че тук това е често срещано , няколко човека са троловете .

"Първите са безцветни" ...ми такова си беше времето , облачно , мога лесно да ги нашаря но така са най близко до реалната картина.

Снимам в Jpeg и не мога да внасям много корекции в снимката , обработвам с телефон и то предимно ББ. Тези дни ще снимам в Raw+ Jpeg и ще кача файловете тук.
Тези "жълтеникавите " снимки са на ISO 1000 и нагоре , не е зле за матрица 1 инч в Jpeg.

Ако телефоните са ви с amoled екран то нищо чудно да жълтеят , на моя таблет с full hd IPS се виждат нормално.



Публикацията е редактирана (25-04-18 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   25-04-18 15:11

Клипчета от FZ1000
https://youtu.be/4-u3-Rz25dc

https://youtu.be/Si-oShGA00A

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Pac   
Дата:   25-04-18 15:23

Извинявам се за негативизма, но ако трябва показаните снимки да ме убедят в достойнствата на FZ1000, тотално не се получава. Имах добро мнение за този апарат, но след видяното тук, нещата отиват в обратната посока.



Публикацията е редактирана (25-04-18 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: MrPhoto   
Дата:   25-04-18 16:16

екран то нищо чудно да жълтеят , на моя таблет с full hd IPS се виждат нормално.


май е време и ти да пускаш тема - как стои най-добре на вашите екрани [smilie5]
Виж, и на ips, и на аифон, и на еизо при мен цвета все е гов'но.
Не става човече, кофти е работата - и при снимките, и при видеото.
Или се научи да снимаш и обработваш, или наеми някой да свърши това вместо теб, за да не губиш ценни моменти. Не е нито в следобеда, нито в прозорците, нито в облаците проблемът.
Лично мнение на един фотоламер.

Едит: Крокодиле, като ме блокира, снимките ти няма да станат по-хубави и по-неговняни. Просто се излагаш, което само по себе си не е особен проблем. Става зле, като не се усещаш колко се излагаш.



Публикацията е редактирана (25-04-18 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: krassi04   
Дата:   25-04-18 16:40

Снимам с този панасоник от известно време,и снимките от фотоапарата не жълтеят,може да ги рагледате в ппрфила ми снимам в джепег.

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   25-04-18 16:45

MrPhoto , като си ламер защо просто не заобиколиш темата а си изливаш помията тук ?

Аман от тролове , от учени по учени , цвета му бил говно , мисля че не цвета е говно е нещо друго ![smilie19]



Публикацията е редактирана (25-04-18 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: JohnnyV   
Дата:   25-04-18 19:26

Crocodile...
Не ти издържаха нервите. :)
Не се коси.
Винаги ще има мнения и положителни и отрицателни.
Просто го приемаш и продължаваш.

Споделянето на опит и впечатления е похвално. Трябва да го има.
Апарата сигурно е чудесен.
Но аз изразих мнение, че снимките не са това, което би впечатлило в случая.

И по-спокойно... Иначе се губи много.
Трябва да си имаме уважението.

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-18 20:18

Да не се приема като хейт - и при мен цветовете на снимките не изглеждат добре (с калибриран монитор съм) - първите са с някаква много странна и лека тоналност - трудно мога да определя каква от намалените цветове, а вторите са си натрапчиво жълтеникави. Помниш ли какви са били настройките на баланса или да има приложен някакъв профил?

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   26-04-18 10:29

Аз пък не обичам чалга , не ям пържено , не понасям лигави комедии и турски сериали ...но това е моя вкус и не е задължително да съвпада с на някой от вас . Още повече че е доказано че цветовъзприятието не е еднакво при всички хора . Въпрос на вкус и на възприятие е.

А относнто уважението , уважавайте правото на чуждото мнение и ще уважават и вашето , а не като Г-н Фото , направо гов.а почна да мята !

Отговори на това съобщение
 Re: Мои съвети за начинаещи фото и видео любители , оптимален набор за начало ! Panasonic FZ1000 !
Автор: Crocodile   
Дата:   26-04-18 10:51

Мисля че апаратчето снима добре и най важното , има бърз фокус и дълга серия , не можеш да изпуснеш момента с него .

Няколко Jpeg от FZ1000 , най калпавите които намерих

Тази сигурно зеленее


https://img-fotki.yandex.ru/get/1372928/194848933.12/0_23438e_a4690470_orig.jpg


P4231494.JPG
Тази кафеннее
https://img-fotki.yandex.ru/get/901683/194848933.12/0_23438f_4e30f819_orig.jpg


P4231513.JPG

Тази е пък е много от близко


https://img-fotki.yandex.ru/get/911031/194848933.12/0_23438c_c99f8d27_orig.jpg


P4231538.JPG

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »