Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Когато техниката няма значение.
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 11:07

Реших да пусна тази тема,след като се начетохме за какви ли не свръх камери,пиксели и т.н.На мен лично ми беше кеф да видя как българин е спечелил първо място в една жестока напредвара.
Едно голямо браво и заслужена награда.....[smilie24] [beer]

https://www.kazanlak.com/news-25371.html

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: OIM   
Дата:   22-03-18 11:24

Ами който снима пИчели , който стои цял ден пред компа да доказва на другите колко много разбира от техника , не пИчели [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: Offroad   
Дата:   22-03-18 11:42

Техниката да "няма" значение е малко пресилено. [smile]
Има, но не чак толкова, колкото може би голяма част от хората ѝ отдават.
Популярния израз от математиката сте го чували - "необходимо, но не достатъчно условие".
Поздравления за автора на снимката! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: Pac   
Дата:   22-03-18 11:52

Авторът на снимката определено има отношение към техниката, спомям си една тема, в която си избираше широк, светъл и компактен обектив.
По заглавието на темата очаквах да видя спечелен конкурс със снимка от айфон.
Между другото в инстаграм следя един руснак, който прави страхотни кадри с айфон: https://www.instagram.com/dcim.ru/


Извинявам се че влязох така офтопик. Честито на Веселин! Винаги съм харесвал снимките му. :)



Публикацията е редактирана (22-03-18 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: demiman   
Дата:   22-03-18 11:57

https://photo-forum.net/i/2125294


Само да вметна, че и техниката има значение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   22-03-18 12:00

Да, той снима с техника на 10 години и има 1 келяв обектив [shtrak]

Ако тезата е "не ти трябва супер техника за добри снимки" пробвай пример с автор имащ под 20 бона вложени в техника...

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 12:13

Сори,че така озаглавих темата,просто мислех,че по този начин ще се подчертае таланта и това,че е спечелил.Просто съм виждал негови страхотни кадри с д5300/ако не се лъжа/както и със сонито .Затова написах,че техниката няма значение.Както и да е,това имах в предвид,сори още веднъж,че не съм се изразил добре....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: nyamago   
Дата:   22-03-18 12:35

Награденият автор и снимките му определено си заслужават аплодисменти (и да ни се напомня да се учим), с по-подходящо заглавие на темата (мисля, че авторите на теми могат да си редактират заглавията?)

От друга страна темата - така както е формулирана - също си заслужава да се развие, разбира се с адекватни примери (като кадри от стари и несъвършени камери, повредени обективи, телефони и пр.) Ако заглавието не се редактира, темата може да се продължи в такава посока и ще е интересна ?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 12:42

Владо,точно това имах в предвид,че Веселин с апарат за 300 лв,и за 10 000,ще направи прекрасни кадри.Цитирам неговото име,понеже темата е за неговата снимка,която е на 1-во място.Ако обаче се прочете внимателно не само заглавието,а и след това ,ще се разбере какво имам в предвид....[beer]
ПС-това за старите камери,не се бях сетил,може да се пускат снимки естествено и те ще са много подходящи с подобно заглавие,а и отделна тема да се направи пак ще си заслужава...[smilie24] -за предложението.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 13:12

С две ръце подкрепям такава тема. Ще спести много парички на хора те първа навлизащи във фоографията!

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: Pac   
Дата:   22-03-18 13:15

То горе долу има такава тема, казва се "снимки с телефони" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 13:36

По-скоро си представям да се постват стойностни снимки от нета. В тази със снимките от апаратите е малко, който не е решил не е пуснал шедьовъра си ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: victory13   
Дата:   22-03-18 14:08

Поздравления за г-н Атанасов [smilie24]

Същевременно, ombre, авторът на наградения кадър не еднократно е подчертавал, че именно определена техника е в основата на успешните му кадри, и какви мъки и несгоди спохождат колегите му, които не я употребяват. Да не говорим за крайния резултат!

В тази връзка заглавието изобщо не отговаря на съдържанието на темата. Има вероятност г-н Атанасов да е много прав в съжденията си относно техниката, поне спрямо личните ми опити в пейзаж [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: Pac   
Дата:   22-03-18 14:11

Значението на техниката зависи от жанра. Също различни аспекти на техническото са важни.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 14:54

Viktory13,така е и аз съм ги чел сравненията за едни и съши кадри с неговото сони с канон и никони,и как новата техника му позволява да снима от ръка,и в обработката се е справяла много по добре от конкурентите каникон.Тук не става изобщо дума за това.Много буквално разбираш заглавието.Виж статията,над 320 000 снимки са участвали.Техниката е била до един момент,всичко останало за да стане този кадър такъв какъвто го виждаме е заради неговия талант.Не напразно горе посочих,че съм виждал негови страхотни кадри с никон 5300/май беше/.Когато в форума виждаме теми като най-най супер новите камери с какви възможности имат и т.н. в което няма нищо лошо разбира се,тази снимка,тази награда и то спечелена от наш сънародник,че и съфорумник,как да ти го кажа-нещо като глътка въздух го усещам аз.Ако ме разбираш какво искам да кажа.
Ако пък толкова е безсмислена,то админа да я затрие.Аз няма да го направя.Такива неща при толкова малка страна като нашата,не се случат всеки ден и мен ме радва,че човека е постигнал това.Освен това,виждали сме какви ли не красоти в интернет,то не са Скалисти планини,севрно сияние водопади и какво ли не,но Веселин е спечелил с снимка заснета тук в България.Колкото и да е красива нашата природа,не е единствената такава,което погледнато от тази гледна точка,прави кадъра още по стойностен.
Колкото до заглавието,съгласен съм,че можеше да е написано по елементарно но смятам,че се разбира какво искам да кажа....[beer]



Публикацията е редактирана (22-03-18 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: nyamago   
Дата:   22-03-18 15:45

Pac написа:

> То горе долу има такава тема, казва
> се "снимки с телефони" :)

Там преобладават също технически-ориентирани снимки, доказващи колко 'добре снима' даден телефон. Телефонът не снима нито добре, нито зле - снима човекът с него. Щеше да е полезно именно това да се покаже в една тема - как точно да я наречем може да се обсъди.

Аз бих я нарекъл нещо като 'Стойностни снимки без елитна техника' или нещо подобно. Бих въвел също условия в уводния пост на такава тема - например стойността на 'стойностните' снимки да не е в самоцелно Lo-Fi качество, като при това напълно бих изключил пинхол изпълнения, а от 'Ломо'-школата - само такива, където съдържанието е значително по-важно от фОрмата. За 'елитна' техника бих изключил тела и оптика по някакъв праг за дата на производство или цена (или комбинация от двете)...

И въпреки, че световните галерии и безкрайният Интернет са пълни със страхотни примери, много по-интересно (и полезно) би било да са от този форум?..

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-03-18 16:31

Браво за наградата!

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: stukloplast   
Дата:   22-03-18 17:40

Честито за наградата, но баш този чешит, разчита изцяло на техниката - апарат и компютър - ориганала от апарата сигурно няма нищо общо. Да, видял я е в главата си(евала), преди да щракне, но именно техниката му е позволила да я направи така, както я е видял в главата си. Евала за обработката! [cool]
Off - аз пък само 2ро място в националните класации на тоя конкурс съм имал, преди 2 години, ама с кропка и без фотошоп - толкоз [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: kvakioh   
Дата:   22-03-18 17:46

Липсата на някаква техника е от значение. Иначе самата техника не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: nyamago   
Дата:   22-03-18 17:48

Кропката не е грях (не е и оправдание). Вчера срещнах съфорумник в Лондон и пихме по кафе на малко приказка. Снимаше с кропка като моята и 'тъмен' обектив (тъмен по всеобщото мнение на експертите тук). Нямах време да поснимам с него, но после му видях във Фликър снимките от същата вечер и място - ами засрамва много от тежко екипираните 'Б' автори с ФФ и 'светли' обективи. Просто си може.

Сега няма да го идентифицирам, че не съм го питал, но за мен беше много поучително да не се срамувам от кропката си и да не я виня за неспособностите си.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: stukloplast   
Дата:   22-03-18 18:43

И иронията ли вече трябва да се обяснавя, nyamago...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 19:21

Nyamago чак да се срамуваш от кропката си?
Понякога си мисля, че за да покажеш какво можеш и другите да си кажат, че наистина ги умееш нещата е по-добре да снимаш с кропка, защото много често хората като видят готина снимка и видят с какво е направена ако е Фул Фрейм Ди викат е ясно, ако е с кропка се учудват.
Там където няма как да се види с какво е направена снимката е все едно какво е тялото - важно е въздействието на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 19:43

Бошо супер,не знаех.Владо,дано твоя френд се съгласи да видим негови кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: victory13   
Дата:   22-03-18 21:36

ombre, много буквално ме четеш [beer]

Не съм съгласен обаче с едно нещо... По стечение на обстоятелствата не съм бил в северна америка и австралия само, няма и да бъда, щото нямам желание [smilie18] ... По-хубава от нашата природа няма !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Когато техниката няма значение.
Автор: swqaz   
Дата:   22-03-18 22:01

Привет,
Благодаря за вниманието! Изчетох темата. Има нужда от някои уточнения.
Никога не съм казвал, че добрата фотография има нужда от добра техника.
Казвал съм, че определен модел на определена марка прави снимането на добри кадри по-лесно, защото премахва нуждата от статив в някои ситуации и предоставя по-малко тегло за дълги преходи. Всичи кадри, които съм заснел с добра техника мога да направя и със стария ми D3200 и китовия ми обектив 18-55. Но ще трябва да ползвам статив задължително и някакви филтри в определени ситуации. Имам достатъчно кадри направени със старото никонче, които си харесвам много повече от кадрите си направени с новата си техника.
Според мен техниката не е от значение за постигането на един кадър, а е от значение единствено за степента на трудност оказваща върху фотографа, който я използва.

Пожелавам ви весела вечер!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »