Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   19-03-18 22:09

Измъчи ме тоя гугъл. По спецификация видео камерата Sony AX33 4K на колегата е с резба за филтър 52 мм. Това са данните от официaлния сайт:

ВИД ОБЕКТИВ
ZEISS Vario-Sonnar® T*
ДИАМЕТЪР НА ФИЛТЪР
52 мм
КАПАК НА ОБЕКТИВА
Авто
БЛЕНДА
F1.8-F3.4
ФОКУСНО РАЗСТОЯНИЕ
f = 3,8 – 38,0 мм


Обаче имам в офиса такъв широкоъгълен конвертор от Олимпус (ползвам го на една от моите камери) на който пише, че задната резба, тоест тази която се завива на камерата е 47мм. Но си се завива и си е точно по резбата на камерата. И сега не знам какъв да поръчам. Дано не види колегата темата, че искам да го изненадам за рождения му ден. Гледах и тук в базара, но с тия милиметри за резбата тотално нищо не разбрах, а и някой обяви нямат инфо за тази резба. Надявам се с ваша помощ да успея да изненадам и зарадвам колегата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Synthy   
Дата:   20-03-18 09:57

Щом камерата на колегата ти е с 52мм резба за филтър, търси такъв конвертор.

ето какво предлагат B&H за тази камера



Публикацията е редактирана (20-03-18 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: b0bb0   
Дата:   20-03-18 20:06

Между 47 и 52 има 5мм разлика, която лесно може да се измери с линийка, дори и да сгрешим с милиметър-два. Вие измерихте ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   20-03-18 21:20

b0bb0 написа:

> Между 47 и 52 има 5мм разлика, която
> лесно може да се измери с линийка,
> дори и да сгрешим с милиметър-два.
> Вие измерихте ли?


Не съм се сетил да измеря. Но по-важното е дали тези които видях тук в базара ще станат?
Това е единия:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=106882


А това е другия:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=105646


На доста приемлива цена са, но не знам кой от двата е по-подходящ за камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Argo   
Дата:   20-03-18 22:31

И двата са еднакви, единия е по-скъп [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-18 22:49

Sony AX33 има съвсем прилична оптика - особено за цената си. Не разбирам защо искаш зорлем да я съсипеш чрез тези "конвертори" с неизвестен производител.
Всеки конвертор (дори от реномиран производител!) снижава качеството на изображението. Въпросът е: "Колко го снижава?". Отговорът за тези, които си посочил по-горе е: УЖАСНО МНОГО.
Ето едно предложение от що-годе известен китаец: ЛИНК
Обърна ли внимание на цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   20-03-18 23:22

chrisnoch написа:

> Sony AX33 има съвсем прилична оптика -
> особено за цената си. Не разбирам
> защо искаш зорлем да я съсипеш
> чрез тези "конвертори" с
> неизвестен производител.
> Всеки конвертор (дори от реномиран
> производител!) снижава качеството
> на изображението. Въпросът е:
> "Колко го снижава?". Отговорът за
> тези, които си посочил по-горе е:
> УЖАСНО МНОГО...
> Обърна ли внимание на цената?

Това е ясно, но снимаме кулинарно предаване за онлайн страницата ни и кухнята е доста тясна. Светлина има предостатъчно от осем големи лед лампи, на две стойки по четири броя. Липсва ширина и за това ми се иска да му взема един такъв конвертор.
Той всъщност е мераклия за професионална видео камера, но не мога да си позволя толкова пари на този етап (доста се охарчих последните три, четири месеца). Даже и за най-евтината която си заслужава Panasonic AG-AC30 (която пък е по-нов модел 2017г. от моята, която наскоро продадох Panasonic AG-AC90). Кандидатсвах за финансиране по европроекти за развите на малките населени места, но ще се разбере след поне два (а може и повече) месеца дали са ни одобрили. Тогава може и на него да взема 4К професионална камера като новата ми Panasonic AG-UX180. Трудно обаче ще преборим местната общинска администрация, защото искат против закона за медиите да ни забранят да снимаме сесиите (при отворени врати) и дейностите на общината. Дано никой не попада в такъв град с такава администрация като нашата в Тетевен. От 15000 вече сме по-малко то 5000 жители. Това обаче е извън темата. Просто няма шанс без ковертора да се справим. Ползвам моята камера и една малка като неговата, но не 4К и е с проектор, плюс неговата, за да има повече кадри за монтажа. С малката позвам моя ковертор, но неговата няма и се губи ширина на кадъра. Аз работя предимно с Пауър директор-а, но той ползва Филмора, а там има доста добро подобрение само с поставянето на една отметка. Едва ли някой ще се вгледа в разликата на качеството с и без конвертора, но с него ще е по-добре според мен. А и рождения му ден наближава. На 4-ти април е и трябва нещо да му взема. Исках да съм сигурен в резбата, че ще стане и за това пуснах темата. Благодаря ви за отговорите все пак.



Публикацията е редактирана (20-03-18 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-18 23:59

Резбата е 52 мм - тук няма как да сбъркаш.
Само недей да купуваш тези измислени "конвертори" от линковете, моля те! Язък за картинката!
Мога да ти ПОДАРЯ един широкоъгълен конвертор на Канон - беше в комплект с два обектива, с които се сдобих преди мнооооого години. Така и не съм го ползвал никога. Резбата му, обаче, е 55 или 58 милиметра (не помня), така че ще ти трябва адапторен пръстен.
След малко ще го потърся (мисля, че знам къде е) и ще пиша пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-03-18 00:32

Zaz_Vida,
Резбата е 55 мм. Това е конвертора:

http://prikachi.com/images/394/9290394x.jpg



http://prikachi.com/images/395/9290395q.jpg


Снимките са от интернет. Моят няма калъф. Мога да го изпратя веднага - ще платиш само доставката по куриер.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв wide angle converter да поръчам?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   21-03-18 06:38

chrisnoch написа:

> Zaz_Vida,
> Резбата е 55 мм. Това е конвертора:
...
> Снимките са от интернет. Моят няма
> калъф. Мога да го изпратя веднага -
> ще платиш само доставката по
> куриер.

Добре, имаш ЛС [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »