Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 dinko8708 - дължа извинение
Автор: marvesss   
Дата:   20-02-18 09:19

В продължение на моята тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1875650&t=1875650

Съжалявам, че занимавам форума с моите истории, но човека се свърза с мен и сподели, че иска да ми върне обектива и че съм спестил част от истината. Темата е с цел да му се извинява и да изтрия публикацията си за него. Не е бил в града си тези дни и заради това не е могъл да се свърже с мен.

1. dinko8708 беше споделил, че не съм бил сложил "преглед и тест" на пратката, което е довело до съмнения. Да уточня, че изпратих обектива без наложен платеж с нулев риск за получателя. А защо няма "преглед и тест" - защото попълвам бланки в О-Ел–Екс и щом няма наложен платеж там не ми зачита човките "преглед и тест", а може и да съм забравил да ги маркирам, заради което се ИЗВИНЯВАМ на dinko8708

2. dinko8708 ми изпрати на Вайбър снимано платежно нареждане към моята сметка (с моите данни, включително адреса в селото, което живея) още в деня на получаването на обектива, след което ми писа, че е анулирал плащането, когато видял, че с обектива има проблем. За което се ИЗВИНЯВАМ за загубеното време и нерви на dinko8708

3. Проблемът на обектива, по думи на dinko8708, е че си мени сам блендата дори само при разклащане на обектива. ТОВА Е МОЙ ПРОПУСК ПРИ КОРЕСПОНДЕНЦИЯТА С НЕГО, не съм обърнал достатъчно внимание на предишните писаници, моя е грешката при това много сериозна. Няколко пъти споделих, че не съм имал проблеми със Сигмата и е възможно по време на транспорт да се е случило нещо с обектива. За което се ИЗВИНЯВАМ публично на dinko8708 и още тогава му казах, че ще му компенсирам таксите и загубеното време.

4. Когато ми предложи връщане на обектива лично и отказах, dinko8708 сподели, че може да дойде до София, където ми е близо и отново отказах (никъде не споменавам от къде е dinko8708, но живее далеч от мен). Аз с колеги от форума в София също съм през куриери поради лични причини, въпреки че съм на под 50км от столицата. ИЗВИНЯВАМ се, че не бях споделил публично тази подробност в миналата тема. Днес dinko8708 предложи лично да ми го донесе до селото, в което живея и отново отказах поради лични причини.

Постъпих некоректно с dinko8708, като пуснах темата поради моето внушение, че се крие... оказа се, че не е така, ИЗВИНЯВАМ се!

Изпратил съм несъзнателно дефектен обектив, моя е грешката, от тук нататък с dinko8708 ще се разберем лично. Вече вярвам, че реакцията му е в негова защита и все още съм мошеник в неговите очи (вероятно и аз щях да мисля същото в тази ситуация).

Оставям темата отворена, за да можете да ме наплюете, както ми се полага, но ако чуя лоша дума за dinko8708 ще ви репортувам на Admin. Ще се радвам и dinko8708 да се включи, ако пропускам нещо съществено.

Не желая офтопик и странични коментари в моя защита, постъпката ми беше грозна със злепоставяне на dinko8708 в предишната си тема!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: radikyokushin   
Дата:   20-02-18 09:33

Браво[smilie24] !
Аз лично се радвам, че сте се разбрали и тайничко се надявам да си останеш във Форума [smile] !

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: ombre   
Дата:   20-02-18 09:35

Marvesss-евала за достойното ти поведение,и за това,че имаш доблестта да се извиниш,нещо което тук рядко се случва,даже и когато те обиждат без причина/автора ще се припознае..),в това отношение си мъж на място.Не те познавам,но имам много добър приятел,който е кореспондирал с теб,и зная че си адски коректен,а и не само от него зная това....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: nyamago   
Дата:   20-02-18 09:52

По 'лични причини' (далече ми е) не пазарувам техника от Базара, нито от други български продавачи - но от @marvesss бих купил всякаква стока със затворени очи без да се замисля. Такава му е репутацията.

Извинението идва отгоре на търговската етика и е пример за човешки принципи и ценности, които (както се спомена горе) са рядкост. Шапки долу!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: golded   
Дата:   20-02-18 09:55

Остава да се уточни мястото на бирата! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: photoclick   
Дата:   20-02-18 09:58

Браво :)

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: Dragobat   
Дата:   20-02-18 10:26

Интересно как се обръщат нещата,първо бях за марвес след като прочетох първата му публикация и реагирах остро и той веднага се свърза на лични да изтрия темата.След това му писах за един обектив който продава и до ден днешен няма отговор,толкова ли е трудно да напишеш (да наличен е,не не е наличен) и затова си правя свои изводи.Така че кой крив кой прав истината се крие някъде там.Но лично аз мисля че когато продаваш нещо каквото и да е то,това е вид отговорност (запитване,отговори,обаждане и т.н.)Може и аз да греша,но всеки си носи кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: dinko8708   
Дата:   20-02-18 10:47

Здравейте , да се включа и аз във това което се пише все пак ме касае лично , в първата тема нямаше как да коментирам понеже беше заключена.Това което пише продавача реално е така , а проблема които има обектива е че дори насочен в далечината със фокус безкрайност той дори и тогава не иска да слезе на ф2.8 а си стои на ф3 и ако леко задвижа тялото на горе на долу или ляво дясно блендата скача до ф4-5-6 и след секунда две пак се връща на ф3 като пред мен е чист хоризонт и няма кое да го накара даречем да фокусира на близко и с това да му се смени фокусното разстояние. До някъде дължа извинение на продавача заради това че не знаех за тази особеност на макро обективите но след като разбрах доста обстойно прочетох и въпреки това , това поведение на този обектив не е нормално.Друго което също ме накара да се осъмня беше че нямаше преглед и тест в еконт, момичето с свърза с него окей той го разреши.Аз в еконт го тествах разгледах и всичко ми се стори нормално отидох в съседство с еконт има банка и му пратих парите на човека както се разбрахме , но след това реших да се разходя в парка и да го тествам и тогава установих за горе изброените проблеми , отидох до банката и си прекратих превода , като преди да го направя му бях снимал бележката с превода и му я бях пратил на човека за да е спокоен че няма да го излъжа с парите.Започнах да му звъня около 4-5 пъти но той не ми вдигна и аз вече доста сериозно се бях навил че е знаел за проблема и ме е излъгал,но след известно време ме намери във вайбър и си писахме да реално той предложи да ми прати 50лв компенсация , но аз него ден вече нямах как да отида до еконт и остана да му го върна след 2дни , но до идването на тези два дни излезе ми разходка извън града за няколко дни и аз си признавам че реално в главата ми се въртеше "Щом се прави на тарикат и ме лъже ще ме чака изобщо няма да се занимавам с него ще му върна обектива като се прибера след няколко дни". Връщам се аз какво да видя имам съобщение във вайбър "Отказа ли се от връщането му?" това му отговорих на съобщението и реших да си разгледам какво се случва във базара във фотофорума и какво да видя не стига че се чувствах излъган и ядосан на продавача ами бях изтипосан и като некоректен и измамник . Аз тук във форума съм купил и продал доста обективи за последните две години и не съм имал проблеми със никой нито като купувач нито като продавач и това беше крайно обидно за мен.Доста се замислих дали да не напусна фотофорума и просто да изхвърля обектива на въпросния човек , но все пак реших да пиша с него снощи и днес виждам тази нова тема в която той пише тези неща за мен !

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: desmes   
Дата:   20-02-18 11:38

Марвес е постъпвал винаги изключително коректно ! Първият път, когато купих нещо от него, ми го изпрати без наложен платеж, на пълно доверие, без дори да ме познава. В конкретния случай, нещата са се объркали ...
Чест прави и на двама ви, че имате желание да ги поправите.
Много се радвам !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: dinko8708   
Дата:   20-02-18 11:50

Аз се засегнах доста от написаното в първата тема и днес за да докажа на продавача че не съм имал каквото и да било намерение да го лъжа ще му преведа уговорената сума (за втори път :) ) , а след това ще потърся къде да ми ремонтират обектива и да видят реално какво се случва с този обектив и на лично съобщение ще му пратя рецензията от това което са казали в сервиза. А към автора на темата и продавача на обектива ще го посъветвам да избягва тази практика с пращане без наложен платеж , че може наистина да попадне на "такъв като мен" за какъвто ме е припознал, има си други начини за заобикаляне на НАП и тези техни нововъведения да следят еконт транзакциите ни. Хубав ден на всички всеки има право да си прецени случката както той я разбира за себе си , кой крив кой прав истината е някъде там, а ако случайно има друг излъган от мен за който не знам , да ме потърси на лично съобщение или с друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: ditam   
Дата:   20-02-18 12:09

Като чета ми става "светло" на душицата, че по тези географски ширини се срещат такива като вас. Шапки долу!

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: MrPhoto   
Дата:   20-02-18 12:45

след малко започва малката булка, пускайте да не изтървем епизода ей.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: neillmakoli   
Дата:   20-02-18 13:04

Бях писал на лично аз един апарат, но не получих отговор.Както и да е, здраве да е.Успех на Марвес и най-важното е да има коректност във форума. Поздрави и на фокус.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-02-18 13:17

Случват се такива неща. За това сме хора :) Браво на продавача, той винаги е бил коректен!

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: dinko8708   
Дата:   20-02-18 16:24

Аз ли не съм ти отговорил на съобщение относно апарат които продавам , ако е така извинявам се но и двете тела които пуснах за продажба бяха на добра цена и в перфектно здраве и се продадоха буквално на същия ден и явно измежду няколкото съобщения съм пропуснал вашето.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: marvesss   
Дата:   20-02-18 16:41

не, за мен говорят.
последните няколко дни имах по 20-30 запитвания на ден по моите разпродажби и ми омръзна с копи-пейст "продаден е вече" на закъснелите питащи.

с dinko8708 всичко изяснихме, темата е приключена, можете да отместите погледа си към турските сериали вече.
или ако има още някой да ме нахрани, че след няколко дни няма да има тази възможност [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: dinko8708   
Дата:   20-02-18 16:48

Със marvesss както написа и той се разбрахме оправихме нещата доста от вашите коментари от хора работили преди със него повлияха да повярвам на това което ми каза той , че не е поредния измамник.Живи и здрави

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: ceco   
Дата:   20-02-18 16:58

Браво, така се прави!! Стават грешки (човешко е), но сякаш напоследък извиненията станаха твърде дефицитни, за съжаление!

Един музикален поздрав и за двамата: Sorry Seems To Be The Hardest Word [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: Dragobat   
Дата:   20-02-18 17:01

Че като имаш обява отговаряй или я изтриваш,имал 20-30 запитвания ,ами ще имаш нормално е....Ако си гладен знаеш къде е хладилника

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: sirkhann   
Дата:   20-02-18 19:23

Вие и вие с тоя Вайбър... Да не сте някакви ученички?

Хубаво е да се поддържа добър дух в базара, така или иначе доста хобисти си разменят техника така, както доста професионалисти си разменят муделките. Трябва да има коректност и разбирателство.

[shtrak]

dinko8708 - Фотографски системи държат сервиза на Sigma в България. Можеш да питаш тях за диагностика. Този обектив е разкошен, дано нищо да му няма.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: zbonev   
Дата:   20-02-18 20:40

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: ombre   
Дата:   21-02-18 12:33

Mrphoto....[smilie23] ,мега безсмислено мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: MARLOV   
Дата:   21-02-18 14:43

[cool] [cool] Преди време се договорихме за една сапунерка за 110 лева,а когато отидох да я взема наложения платеж беше за 80...
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-02-18 15:08

...нещо е объркал конците...[smilie7]... кой това?...

Отговори на това съобщение
 Re: dinko8708 - дължа извинение
Автор: MARLOV   
Дата:   21-02-18 15:30

За Марвес говоря. И не беше грешка.Човека ми направи подарък съзнателно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »