Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Повреден HDMI port..
Автор: stalker   
Дата:   19-02-18 14:20

Здравейте !

Повреди ми се HDMI порта на лаптопа.Пробвах го на друг монитор, не е от настройки.VGA порта също не работи.
Та дали някой е ползвал или ползва такива играчки и какво да очаквам.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-18 14:29

Мисля, че това е доста по гъвкаво решение. И позволява доста по голям избор от GPU-та. Но си има недостатъци, прави се отвор в пластмасата на лаптопа. И се компроментира в някаква степен мобилността. Също така работи с външно захранцане.

Има и по-елегантни решения , но не съм виждал наживо такова и не знам до колко работи добре.

А щом и двата порта не работят си мисля, че проблема не е в самите портове.



Публикацията е редактирана (19-02-18 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: bg2014   
Дата:   19-02-18 14:42

Много рядко е да се повреди порта на компа/лаптопа. По вероятно е кабел..

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: stalker   
Дата:   19-02-18 15:15

baron_barbaron ..
Интересно, но наистина за сметка на мобилността, за съжаление.
Като казах, че порта е повреден имах предвид просто, че не се извежда сигнал по него.Онзи ден просто спря сигнала и монитора се държи така, сякаш няма закачен източник.
Пробвах и с други кабели /работещи 100%/ - няма сигнал.
Пробвах на другия лаптоп, всичко е нормално.

bg2014
Не е кабел.

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: zbonev   
Дата:   19-02-18 15:47

Батерията вадихте ли (с изкл. адаптер).
Това се получава като се включат кабели при включени устройства и/или когато не се ползва един и същ общ захранващ източник (разклонител) за телевизора/проектора и лаптопа/компютъра, ако не е на батерия.
Сори, неприятно е, знам.



Публикацията е редактирана (19-02-18 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: stalker   
Дата:   19-02-18 17:17

Да..пробвано е всичко.
Колеги, аз съм убеден, че има хардуерен проблем/повреда.
Въпроса е дали тези адаптери вършат работа примерно на задоволително ниво.


Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: tyunkata   
Дата:   19-02-18 17:42

На Hdmi-a порта може да ти са скъсени някои пинчета и да ти е загубена връзката тотално към външен изход. Може и от видеочипсета да е. Предполагам вградения монитор работи. Драйвера и софтуера на видеото разпознават ли че имаш външен екран, хдми изход, vga? Има сервизи, които могар да ти сменят видоизходите ит дъното, ако проблема е физически с порта де.



Публикацията е редактирана (19-02-18 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-18 18:37

stalker Да и аз имах предвид че проблема е хардуерен и е по надълбоко от самите портове.

Сега конкретно на твоя въпрос, давам предположение. До колкото намирам описания из нета, тия джаджи са с някакъв графичен чип. Т.Е. не са алтернативен интервейс на настоящия GPU. Съдейки по размерите и това че са в затворени пластмасови кутии, отделно и по това, че се захранват само през USB, мисля че това ако изобщо върши някаква работа то ще е с много нисък фреймрейт и малко битове. Нещо от сорта на "Raspberry PI" платформата, или телефон.. Но за нещо по сериозно не мисля.

Като уточнявам че е само предположение. Реално съм тествал само това от първия линк, който съм пуснал.



Публикацията е редактирана (19-02-18 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: Konstantinov   
Дата:   19-02-18 19:17

Най-добре да пробваш с лаптопа в някоя компютърна фирма преди да купиш,аз така съм купувал разни джаджи от ибей и при мен не работят за по 40лева.
Имам netgear PTV1000 пише че от лаптоп със интел изкарва безжично сигнал за монитор свързва се с ви фи на лаптопа и пуска HDTV с кабел към телевизор или монитор трябва процесорат да и3,и5,и7.В момента нямам лаптоп със такъв процесор и не мога да го пробвам.
Има такива джаджи или самия телевизор се свързва с ви фи и дава картина от лаптоп или телефон.Имам филипс той се е вързал към мрежата и от време на време тегли ъпдейти, на 4 години е но само веднъж съм гледал по мрежата някакъв концерт.Трябва да се види точно какъв е процесорът и лаптопа за да има съвместимост.



Публикацията е редактирана (19-02-18 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-18 20:45

Konstantinov това което описваш се нарича "WIDI" и ако имаш нужния хардуер си работи доста добре. Но си е технология на Intel и си иска техните неща ;)

Обаче пък даваш добра идея да се помисли в тази насока :)



Публикацията е редактирана (19-02-18 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: pllb   
Дата:   19-02-18 23:10

Ще ми разясните ли какво е WIDI [smilie11]
Kerastase,боядисване на стени,Л карнитин,РЕКЛАМНИ СУИЧЕРИ И БЛУЗИ



Публикацията е редактирана (08-03-18 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: baron_barbaron   
Дата:   19-02-18 23:20

Най просто казано безжичен дисплей.. Конкретно WIDI е технология на Intel, разработена преди десетина години, актуална и развиваща се и в момента. Не малко лаптопи с интелски компоненти я имат. Има и други подобни като AirPlay, Digital Living Network Alliance (DLNA), WirelessHD.. Вероятно има и други. Всичките обаче изискват конкретни устройства..

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: s_dyakov   
Дата:   20-02-18 10:31

Вземи си докинг станция.
По-добрите имат вградени видео карти и няколко изхода за видео.



Публикацията е редактирана (20-02-18 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Повреден HDMI port..
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-02-18 15:15

Уви, далеч не всички лаптопи имат порт за докинг станция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »