Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся да направя музика за филм
Автор: verba   
Дата:   10-02-18 04:42

Търся да озвуча филм почти безплатно или като бартер.[thankyou] Филма може да е съвсем любителски.Мога да предложа и готова музика авторска и некомерсиална.Подходяща е за филм,спектакъл,пърформанс.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: nyamago   
Дата:   10-02-18 14:22

И аз [smilie3]


Сериозно: правил ли си доесга музика за филм? Дай линк - към филма, не към музиката. След най-разпространения метод за наемане на композитор (с връзки и лични приятелства), следващият начин е с преглеждане на примери. Затова всеки кандидат е добре да има 'портфолио', някакви доказателства как работи и какво може.


Ако нямаш такова портфолио, опитай по първия начин: кандардисай някой близък приятел (макар и най-любителски опитващ да прави кино или театър) да ти се довери да опиташ. И да научиш: защото 'правенето' на такава музика не е лесно и е различно от композирането на мелодии (и/или ритми, че днес и това е 'музика') без образ и разказ.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: verba   
Дата:   10-02-18 23:38

Знам,че е по-различно,правил съм музика за филм/тв/,казва се "Бегемот и Венера".Трябваше да направя по готова тема аранжимента в МИДИ,и одобриха отделно две мои авторски композиции.Аз не бях основният композитор,а допълнителен.
Отделно от филма съм правил музика за 2 моноспектакъла,като там работих и с един китарист.
Линкове няма и не са качвани в нета,но има дискове.Не знам дали тука във форума мога да ги рекламирам.[smile]
А колкото до "ритми" в съвременната музика - не съм почитател на Техно и Рап.[smile]
Що се отнася до "портфолио" и "на приятел" - за филма ме беше препоръчал точно приятел,и ме ангажираха без портфолио или тапия.
[beer]
Правил съм и музика за приказки,също има диск.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: nyamago   
Дата:   11-02-18 00:52

Това вече е приказка - първият споменат метод вече си го разбрал и опитал. Не спирай дотам! Продължавай да се оглеждаш и за други приятели-с-приятели в киното, телевизията, рекламните и други приложни видео-продукции (или в театъра, многожанровите спектакли и пр.) И по-важно: не се забравяйте с този първия приятел-на-приятел! Следи отблизо творческите му планове и в кое следващо начинание можеш да си му полезен. Разговаряхте ли подробно - и честно - дали е доволен от първия ти опит? Какво би искал да стане другояче? Какво намира за най-успещно? Това са безценни отзиви и създават диалог: само в продължаващ диалог можеш да очакваш нови задачи (вместо пасивно очакване някой да те потърси).

Което не омаловажава потребността от портфолио. Щом имаш вече няколко различни проекта, ТЕ СА твоето портфолио. Дисковете, които споменаваш, са добро начало: дублирай ги и събери колекция за показване - както на заинтересувани клиенти, така и на приятели, които биха могли някого да заинтересуват (първо те трябва да се заинтересуват, макар да не са кинаджии и да разберат за какво става дума). Някои практически идеи:

- Дисковете следва да са DVD (или друг дигитален формат, но с ВИДЕО материал). Никой не се интересува от музикални (аудио) дискове с музика, която 'звучи като от филм' - режисьорите и продуцентите мислят образно и искат да чуят музиката с жива картина. Ако случайно нямаш крайния продукт (а само твоята музика), обезателно поискай от клиента копие от крайния видео продукт и именно него включи в колекцията си (портфолиото).

- Днес времето е в недостиг и се давим в информация: никой няма търпение да изгледа цяла колекция от дискове (за съжаление). Затова внимателно прегледай събрания материал и избери най-силни и въздействащи моменти. Кадри, в които музиката най-добре работи с визуалното повествование, или такива с особено добри музикални идеи или особено добра оркестрация и продукция на звука.
След това ги монтирай в едно парче видеоматериал, 'рекламно филмче', ако щеш. ТО ще ти е портфолио и ще се събере на ЕДИН единствен диск, не давай повече от един.
Оригиналите запази за случаи на по-дълбок интерес и само споменавай, че са налични 'при поискване'.

- Към днешна дата и дискове вече все по-малко се въртят, било то DVD или аудио-CD. Всичко е онлайн и се гледа оттам. Качи си нещата 'в облака' и само подавай на хората URL линк до тях, вместо физически дискове. Практично е, може да се подаде на много повече хора и (ако са приятели-с-приятели) и те могат на повече други да го покажат.
Най-лесно е това да се направи на YouTube: създай си там канал за целта, качи си материала, дай към него обяснения за проекта, каква е твоята роля в него, как е създадена звуковата картина към визуалната, какво разказва или подчертава музиката и пр. Текстовите обяснения на видео-страница в YouTube са ценно допълнение, което на физическия диск го няма.
Веднъж събрал и публикувал портфолио онлайн, можеш да изпозлваш добре отработените стратегии и тактики за дигитален и социален маркетинг и да достигнеш много повече хора, по цял свят, не само тук.

- - -

Само някои идеи, може вече да правиш всичко това (както се оказа с първия ми въпрос дали си писал вече за филм). И от личен опит (занимавал съм се доста с това и до днес помагам на някои хора) - при всичкия потенциал на (задължителното!) портфолио и дигиталното му разпространение, метод номер 1 (с приятелите) си остава най-успешен и ще продължава да е така докато филмите продължават да се правят от живи човеци, а не от умни компютри и роботи. И водопроводчик си избирам с препоръка от приятел, и зъболекар - и филмов композитор, няма лошо.

На слука! [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: orkwideo   
Дата:   11-02-18 04:01

искам да пожелая успех на автора на темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: pllb   
Дата:   11-02-18 15:31

Пожелавам ти успех!!!! [cool]
тръби за канализация,Зъби за един ден,готварски печки,marc darcy suits



Публикацията е редактирана (09-03-18 07:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся да направя музика за филм
Автор: verba   
Дата:   11-02-18 22:27

nyamago Много Благодаря за всичко в което ме упътваш,както и за времето,което си отделил за да ми го напишеш!!![smile]
Копирах го в отделен Нотпад за да не се налага непрекъснато да влизам във форума. Брилянтен синтез на най-важното!!...

Въпросният приятел е изоставил пианото,спрял е да дава уроци и концерти,и май е зает само с преводаческата си дейност,с която преди 2-3 години спечели нещо като състезание/конкурс за преводачи.И там е получил признание за втори/второ място/ за най-добри преводачи в България от английски!Ама музиката е зарязал..
Няма как да го връщам пак в коловоза[smilie10]
За съжаление когато не познаваш такива хора можеш да разчиташ само на случайността. И реших,че може да попадна на някой също начинаещ кинаджия,който пък да рискува да работи с мене и да си паснем.
И специално заради това се регистрирах тук[smile]
Дисковете са само аудио CD,има ДВД на един моноспектакъл,който обаче е сниман с таблет,понякога образа мърда/не е бил на статив/.,и авторката на спектакъла не се съгласи да го тиражира,така че той е диск-демо.Тиражира се само диска аудио.

В YouTube съм качил клипове,сглобени някак си само за да не е празен екрана докато върви текст/от приказките/,или музика/от моите авторски албуми/.Все пак са правени с елементарни програми.
Така че,те са по-скоро "клип към музика" отколкото "музика към клип"...

Има да чета сега нееднократно твоите съвети,за които още веднъж ти благодаря!Написани са съвсем разбираемо.[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »