Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 450d проблем с карти памет
Автор: dj_nako   
Дата:   07-02-18 18:34

Здравейте колеги, нещо се случи с фотоапарата ми.
Значи тялото е Канон 450д и като му сложа карта SD 16 GB или MicroSD 64GB с преходник ми дава грешка:
За 16-ката че картата е защитена срещу запис и при промяна на чопчето все вади тази грешка и не иска да снима.
За 64-ката пише че иска формат на картата, но при формат не иска да я форматира.

Преди съм снимал с малка карта, но сега нямам, тъй като не го бях ползвал отдавна.

Да му търся ли малка карта или нещо му има?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 450d проблем с карти памет
Автор: Pavlov   
Дата:   07-02-18 19:03

Пробвай с някоя нормална 4-8GB карта, която доказано работи на друг апарат. Ако и тя не става - в тялото е проблемът.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 450d проблем с карти памет
Автор: guciguci   
Дата:   07-02-18 19:45

Така е. Големите карти често правят проблем със старата техника. Не ти трябва 64 ГБ карта на 450Д. Нито видео има,нито нищо. Аз винаги съм на принципа по-добре 4 малки,отколкото една голяма. Рискът е по-малък. Идвай направо с тялото да пробваме. Карти имам



Публикацията е редактирана (07-02-18 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 450d проблем с карти памет
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-18 19:55

Не искам да те отчайвам, но вероятно има проблем в тялото. Моята 450-ца и в момента е заредена с 16 гиги карта, като храносмилането й е нормално[smile] . Що не ресетнеш настройките на тялото до заводските? Може пък да се оправи.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 450d проблем с карти памет
Автор: lamerko   
Дата:   07-02-18 20:51

Изглежда едно-две от крачетата не правят контакт. По принцип слота се сменя, но си е играчка - трябват по-стройни пръстенца да държат поялника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 450d проблем с карти памет
Автор: dj_nako   
Дата:   08-02-18 21:12

За ноя радост се оказа че тялото не работи с картиннад 8GB и благодсрение набколегат gucuguci, се разминах от ремонт в Зентекс според които струва 80лв.
Апаратчето си снима вече чудесно, просто не е трябвало да си изхвърлям старите карти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »