Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: edi90   
Дата:   07-02-18 14:59

добро решение ли е за видео заснемане ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: ilfot   
Дата:   07-02-18 15:07

Питаш най-добрият Hristo Lazarov[smilie24]
Отиваш на Международен фотографски форум
и разбираш



Публикацията е редактирана (07-02-18 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-02-18 04:16

Скъпа камера, която не записва 4К?
Смешен динамичен диапазон?
Архаичен кодек?
2018 г.?
Само Канон могат да изтърсят такова недоносче!
Далеч по-стари модели на Сони и Панасоник се представят много по-добре.

ilfot,
Кой е Hristo Lazarov???

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: pllb   
Дата:   08-02-18 08:16

Това си е така [smile]
матраци,peaky blinders suit,гуми цени,университети в чужбина



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Xizario   
Дата:   08-02-18 13:29

chrisnoch, кое сони и кой панасоник?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: ilfot   
Дата:   08-02-18 13:36

chrisnoch Щом пишете за
_Скъпа камера, която не записва 4К?
Смешен динамичен диапазон?_
трябва и да знаете кой е Hristo Lazarov...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: ikomilanov   
Дата:   08-02-18 17:07

Камерата е фантастична! Казвам го от личен опит. Прекрасна картина, динамичния диапазон е достатъчен, издръжливи батерии, удобна за ползване, на ниски светлинни условия няма грешка и не на последно място добър аутофокус. Ако пишеше и 4К щеше да е съвършената камера за мен. Можеш да видиш на страницата ми видеа с нея. www.iko-media.com Особено ако имаш добри канонски стъкла и желание за сериозно натоварване в операторската област, не бих избрал друго ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: kiten   
Дата:   08-02-18 18:30

ikomilanov ако малко поснимаш видео с а6500 с хубав обектив и ще си смениш мнението.
[smilie10] кой е този Н.Lazarov[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: ikomilanov   
Дата:   08-02-18 18:51

Едва ли ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Xizario   
Дата:   08-02-18 19:34

а6500?

Аз чувам че хората които купуват сони-та, първата им работа е да напишат в гугъл: "how to imitate canon colors" и после да продадат камерата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: k7   
Дата:   08-02-18 19:34

Христо Лазаров [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   08-02-18 20:27

Толкова ми е омръзнало от тези смешни "технически въпроси"..
Първо човек трябва сам да прочете, да се ориентира какво иска да прави, какви камери има на пазара и прочие.
Второ някакви тук хора се самопредлагат.
Нищо лошо и това е добре, но е важно и какво предлагаш.
Гледам някакъв сайт се слага, ок, супер! Поздравления!
Но хората там пишат звука е важна част за тях, ала не видях какво е звук за тях, това е много обширно понятие, включващо от работата с микрофони до .... и още още...

Някак си нещата дълбоко се опорочиха.

Поздрави и успех! Но е доста неприятно постоянно да се разискват някакви елементарни теми за камери, всяка камера може да доведе днес един творец до хубави кадри, стига да може да овладее, да навлезе в дълбочина.

Аз лично се уморих всяка втора тема тук да се разискват подобни неща, караници!

Уви това не е изкуство, доста е далеч от него!

Поздрави на всички и
успехи в интелектуалната част!
Четете литература, гледайте как се снима, изучавайте това велико изкуство, всичко друго е такава суета и губене на време, в което хората, ние и вие, волно и неволно влизаме !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Xizario   
Дата:   08-02-18 20:33

@КАНЮВИГЙ, евала за коментара.

Ама в духа на форума на последък, щото се говори само за техника и не за фотография:
"Не е важно какво четете, важно е да е на гланцирана хартия, по възможност ново издание, с цветни снимки, да са снимани с най-новата техника и фонта на книгата да е готин."

Второ, тука надали има и 5 души с тази камера, не знам автора какво очаква. аз пък обичам да дразня хората.

И трето: 2018 няма лоши камери, има бедни българи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: kiten   
Дата:   08-02-18 21:25

ква гланцирана хартия става въпрос за видео. За сведение от 4К видео се вадят стоп кадри, които една сапунерка и телефон немогат камоли този марк. Още преди две години бони тука го демонстрира с панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   08-02-18 22:31

Xizario вероятно си прав!
Това, че някой е научил как се пише "4K resolution",
не означава, че знае какво е и как да го използва!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   08-02-18 22:38

Кой е този човек Бони!?
Знае ли как се снима, има ли опит освен със стоп кадрите от "4K resolution" ? Сигурно си го бива.
Интересно звучи!
Вече като чуя в тема 4K и знам какво да очаквам!
Не ми беше хрумвало само тема 4K и стоп кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: kiten   
Дата:   08-02-18 22:48

а недумай затова ли масово се продава в базара техника дето подържа само HD?
за 4к стоп кадрите, пробвай с резолвето 14 бита raw се докарват от порядъка на повече от 12мп.



Публикацията е редактирана (08-02-18 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-02-18 00:00

ikomilanov,
Разгледах снимките в профила ти и веднага ми стана ясно защо "камерата е фантастична" според теб. Въпрос на критерии.

Xizario,
"Канонските цветове" са единственият мит, който все още можете да повтаряте като мантра - белким някой новобранец се "върже" на глупостите ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Xizario   
Дата:   09-02-18 11:39

@chrisnoch, тоя 'мит' не идва от Канонджиите, те повечето не знаят.
Идва точно от Сониджиите, част от които все са недоволни от цветовете си.

Сега за да не стане хейт една марка срещу друга, щото няма много смисъл. А по-скоро да отговя на объркването ти че това е мит. Ето пример между различни канон-ски тела:

Наскоро продадох 6Д и взех 5Д. Вярно че е старо, вярно че е евтино и вярно че е с ниска резолюция и лош динамичен обхват.

Но пък ми харесва повече, ето му сенситивитито спрямо марк 2

http://www.astrosurf.com/buil/50d/canon_5d_5d2_2.png



Ето и на човешкото око:

http://www.normankoren.com/Human_spectral_sensitivity_small.jpg



Виж в каква честота къде се пресичат синьо-то и зеленото.

Можеш ли да постигнеш същото с color correction gel филтър?: Да можеш. Обаче хората упорито отричат ползването на филтри, от както не снимат на лента, щото видиш ли всичко можело да се коригира софтуерно, което е най-големият мит всъщност.

Сега да обобща: От черно-бяла снимка не можеш да направиш цветна като смениш white-balance-са. Това е прекалено очевидно нали?
Тогава защо си мислиш че от грешно застъпени цветове можеш?

А това че 20% от мъжете са далтонисти в една или друга форма и не виждат разлика е факт, няма нищо лошо. Хората виждат различно, на едни им харесва едно, на други друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: stef7   
Дата:   09-02-18 12:41

@Xizario - Как точно е мерено това sensitivity ?

Според мен бъркаш и то доста. Сенсорите не снимат цвят. В RAW файла няма цвят. Интензитета на осветеността, цвета се интерпретират при процеса на проявяване на RAW файла. И могат да варират в доста широки граници както показва практиката.

Т.е. ако идеята е че видиш ли сенсорите на Канон са много специални и поради тази причина вадят специален цвят, който Сони не може да докара, то тази идея е погрешна.

Сега това че при интерпретацията, проявяването което Канон прави в камерата и записва под формата на JPEG снимка или х264 4:2:0 видео цветовете които виждаме може да ни изглеждат по-приятни е друга работа. Само да напомня че кодека който C100 II използва вади х264 4:2:0, което ще рече че 3/4 от цветовата информация се хвърля в кошчето за боклук и никой никога не я вижда.

Всяко видео или снимка направени със Сони може да бъде направена да изглежда 1:1 цветово като Канон, което многократно е правено и доказвано, защото на хората често им се налага да сместват видео от различни камери. Има профили за Сони които правят по default видео което изглежда снимано от Канонска камера и има начини това да се направи в пост.

Но общо взето хората не им се занимава да коригират и нагласят цветове и тези които предпочитат какнонските цветове и бял баланс така както са сготвени от камерата, предпочитат и да снимат с Канон.

Не вземам отношение за C100 II, защото никога не съм снимал с тази камера, но знам че C серията на Canon има много почитатели и е много успешна. Удобство и лекота на работа, качествена картина с много достойнства и т.н. Повечето които са ползвали такави камери се изказват много положително. Не всичко се свежда до спецификации, 4К и т.н. Избора винаги е индивидуален и е добре ако може да се пробва преди да се купува. И да се четат ревюта. В нета има много инфо.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: lamerko   
Дата:   09-02-18 13:09

Това за "цветовете" на сензора ме бяха изяли като се обадих веднж, че не са цветни [smilie5]

Като гледам спецификациите, прави ми впечатление, че сякаш камерата е подготвяна и за 4к - ефективни 3840x2160. Иначе ако съдя по кодеците - явно е насочена към "бързи" продукции, без да се генерират големи файлове и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Xizario   
Дата:   12-02-18 10:43

@stef7, на въпроса как точно е мерено:

Виж сайта от който е графиката: http://www.astrosurf.com/buil/50d/test.htm

Нещата са подробно описани.


Тук пък има малко ривърс инжиниъред спек за raw-ла:
https://sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/canon_raw.html

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: stef7   
Дата:   12-02-18 12:48

Статията дето си постнал не променя на йота това което съм написал по-горе.

Графиката и първата статия коментират съвсем различни неща. В общи линии мерят sensitivity т.е. колко ефективно различните камери/сенсори на Канон хващат фотони, т.е. колко добре се държат на високо ИСО. Което е важно за астро фотография. Статията е доста стара, защото има вече много по-добри камери за астро фотография. Който и сенсор на която и да е фирма да погледнеш ще видиш същите като форма графики. Отношението към човешкото око е такова, защото цветовете са светлина с определена дължина на вълната. Така работят пикселите на сенсора, филтрират и улавят фотоните на светлина с определена дължина на вълната. Това първо, второ ако си обърнал внимание на графиката Geometric Quantum Efficiency ще видиш че зелената синусоида е почти два пъти по-голяма от червената и синята. Bayer CMOS сенсорите които са във всички DSLR и безогледалки имат такава структура. Два пъти повече зелени пиксели отколкото сини и червени. И трето всеки пиксел на сенсора филтрира , определен е за един единствен цвят. Реалният цвят се интерполира разбирай наглася при процеса на проявяването. (Demosaicing or "debayering") T.e. сенсорите на камерите работят доста по-различно от човещкото око и всякакви сравнения с него са пълно мамбо джамбо. Сенсорите имат определени физически характеристики, но приближение спрямо човешкото око не е една от тях.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bayer_filter


С една дума изводите ти са напълно погрешни ако вярваш че видиш ли сенситивитито на Canon 5D Mark 1 е много специално и затова цвета който вади е много специален [smile]. Това със сигурност е мит, нещо не си разбрал. Както и сравнението за белият баланс. Може да се говори за Канонски цветове едва след като е минал процеса на проявяване на RAW, т.е. само на JPEG изваден от камерата и видео извадено от камерата. Както вече писах. В този процес камерата наглася цветовете и белия баланс. Опитва се да определи автоматично този бял баланс. Излишно е да казвам че и там има доста опции, профили и т.н. в които цвета варира в много широки граници. Че белият баланс може да бъде зададен ръчно и при различни стойности цветовете ще бъдат различни и т.н. и т.н. И дори за JPEG снимка както и видео цветовете могат да се променят в много широки граници при обработка.

Цвета се променя по цялата верига от снимане през обработка до показване и всеки елемент от тази верига оказва влияние върху крайния резултат. Много усилия, пари и техника отиват за да се поддържа цвета верен от началото до края във фотографията и печата, а също и във видео продукциите. Ако всичко опираше само до сенсора, ехей пей сърце, защо са им на хората калибрирани цветни чартове, па профили, па калибриране на монитори, принтери и т.н.



Публикацията е редактирана (12-02-18 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: Mogila   
Дата:   12-02-18 16:11

Stef7 Мненията, които пишеш звучат доста експертно. Явно знаеш за какво говориш. Аз не ги разбирам тези неща, а и не ме интересуват толкова задълбочени технически неща.
Явно обаче ти не си успял да си настроиш много добре цветовите профили съдейки по снимките в профила ти. Толкова явно си личи в твоя случай как много сериозни технически познания хич не допринасят за практическите постижения.

Но пък евала, че изобщо имаш снимки в профила, а не като огромния експерт chrisnoch, който коментира профилите на хората, а не смее да покаже 5 свои неща. Това е жалко.

Аз разбирам много добре Xizario. Имам същото това гадно 5д и се удивявам как повечето снимки нямат нужда от пипане. На какво се дължи това и как нямам динамичен обхват не ме интересува особено :-)

А вие си ровете в гугъл и разучавайте как се настройват цветове с неповторимите сензори.



Публикацията е редактирана (12-02-18 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon c100 mark II видео заснемане ?
Автор: stef7   
Дата:   12-02-18 19:42

1.Нямам претенции за творчески постижения във фотографията. Но не виждам какво общо има това с техническите ми интереси и познания. Или с коментарите ми на такива теми. Коментирам и пиша за това което ми е интересно и разбирам. Повечето хора са добри в една област за сметка на друга.

2.Поради това и много отдавна не съм качвал нови снимки. Не виждам никакъв смисъл да пълня галериите с посредствени неща. Нека се радваме на по-малко но по-качествени и стойностни снимки от колеги които са способни. Но ще взема да си опресня галерията за да има една точка на заяждане по-малко [smile]

2.Нямам идея какви цветове виждаш, защото на един лаптоп с TN монитор те са едни на IPS монитор са други. Справка края на предишния ми пост.

3.Повечето снимки които съм качил са правени на филм и после са сканирани, за профили и дума не може да става. Останалите (с изключение на една) са снимани с Канон. Чудя се как така не позна любимите си Канонските цветове [smile]

4.На дигитални камери снимам в RAW и след това нагласям цветовете на свой вкус. Не ме е грижа дали на някой му харесват или не. Или дали са истински. Ако искам истински цветове знам как да ги докарам.

5.Нямам ни най-малък проблем и никак не ме интересува с каква камера снимаш и дали ти допадат цветовете на JPEG снимките които вади. Това е личен и субективен избор. И даже не ме интересува дали вярваш че сенсора и е нещо много специално. Всеки е свободен да вярва в каквито си иска митове и легенди. [smile]

Но понякога се обаждам за да опровергавам неверни неща свързани с техническата част, държа на точността и истината, какво да се прави професионално изкривяване. [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »