Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Блутут сигнал под вода
Автор: kochtrela   
Дата:   28-01-18 17:18

Здравейте колеги! Нов съм във форума и понеже не открих нищо по моя въпрос си позволих да постна нова тема. Притежавам екшън камера sj7 star от която съм много доволен. В сайта им виждам че предлагат блутут дистанционно за което пише, че е водоустойчиво до 10 м. Въпросът ми е дали въобще сигнала от дистанционното ще достигне до камерата /на 1 м. разстояние/и да мога да я управлявам когато съм под вода?

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-01-18 17:23

Макс метър / два според мен въпреки , че не съм пробвал. Водата абсорбира високи честоти каквато е и на блутута 2,4GHz нагоре ...

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-01-18 19:59

Водоустойчивостта я дават не на воден, а на въздушен стълб-търговска измама,имаше тук тема за сервиза на никон и как си пишат търговците влагоустойчивост в павилиона и при всякакви атмосферни условия във фото синтезиса ,на запад е същата работа,ако пише 10 метра сметни колко тежи въздух 1 кубичен метър разделено на 1 тон колкото е 1 кубичен метър вода и ако излезне 50 сантиметра е супер.Тия десет метра са теглото на въздушен стълб,как ги измислят тия измами ,на мен не би ми дошло на ум затова и не съм търговец, нямам такива качества изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: kochtrela   
Дата:   28-01-18 20:20

В разни руски форуми имаше прикачени клипове, които показват, че явно наистина си е търговски трик тези 10 м. Май няма как да се получи да мога да управлявам камерата с въпросното блутут дистанционно под вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: MURTAGON   
Дата:   29-01-18 05:11

Хора там пише на 10 метра от дълбоката вода.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: dave   
Дата:   29-01-18 18:40

Не ми се вярва изобщо да могат да се свържат под вода. Особено солена.

Ако особено ти дреме мога да потопя една Sony action камера в аквариума за проверка.

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: prozium   
Дата:   29-01-18 23:17

Аз ползвам Yi 4k камера и я вързвам с телефона, на около 2 метра под водата изчезва сигнала. Телефонът седи на брега на скалите, а аз си се плацикам в непосредствена близост под водата, но сигналът доста бързо заслабва. Не знам дали е така при всички камери, но явно наистина във водна среда нещата бързо затихват. Да уточня - става дума за wifi 2.4 гхц сигнал, а не блутут.

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: Hsathv   
Дата:   29-01-18 23:29

То и блутут като стандарт е 2.4 Ghz само, че с доста по малка мощност.



Публикацията е редактирана (31-01-18 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: discoverymen   
Дата:   31-01-18 01:08

Ползвам същата камерка, че и дистанционното имам[smilie25]. Под вода си е зле положението, хваща точно, както е казано по-горе, от метър-два макс. Но пък извън водата е полезно дистанционното.

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: pllb   
Дата:   01-02-18 08:07

И при мен е същото
bulgarian law firm,автокаско,спедиция,cadouri



Публикацията е редактирана (16-04-18 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Блутут сигнал под вода
Автор: kochtrela   
Дата:   02-02-18 08:29

Ами при положение, че стика който ми предлагат заедно с въпросното дистанционно при максимално разпънато положение е 90 см. значи би трябвало да мога да командвам камерата. Какво мислите?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »