Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аналогов апарат - избор
Автор: 1984photography   
Дата:   07-01-18 20:26

Здравейте,

Искам да си закупя аналогов фотоапрат, но съм много далеч от тематиката. Някой може ли да ми помогне в избора? До сега снимах с fuji x100t 35mm.

Благодаря предварително,

Поздрави,
Ваньи

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: nokoniko   
Дата:   07-01-18 20:44

Под "АНАЛОГОВ", лентов ли имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: marvesss   
Дата:   07-01-18 20:46

Не, филмов!

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: lamerko   
Дата:   07-01-18 20:57

Мне, камера без аналогово-цифров преобразувател като старите VHS видео камери навремето. Не виждам друг смисъл от това определение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: 1984photography   
Дата:   07-01-18 21:18

ЛЕнтов, филмов? не е ли едно и също?
Лентов имам предвид, да

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: sirkhann   
Дата:   07-01-18 21:37

Моето лично мнение е, че имаш много голям избор. Оптимално като пари за 35мм (формат 135) можеш да получиш от DSLR. Търсиш нещо от базара, за което можеш да си намериш и обективи, с каквито ти се снима. За себе си лично бих се въздържал от Практика, Зенит и M42. Търсиш байонет, батерии LR44 или AA, и обективи. Останалото зависи от теб и от филма, който слагаш вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-18 01:44

То хубу, ама с тоя DSLR и филмите малко трудно ще се разберат... Иначе какво и е на Практиката и М42?

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: Murnau   
Дата:   08-01-18 02:46

Pentax me super
Nikon FE 2

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: colorphoto   
Дата:   08-01-18 04:06

флимови СЛР-и има бол за вякакви цени.

Разучи първо класовете и моделите,дали ти трябва автофокусен,или ръчнофокусен,с какви контроли и прочее.

За мен лично има смисъл само автофокусни модели на Никон или Канон с удобни
контроли,мерене и транспрт на филма но трябва да си изясниш съвместимостта на байонетите със ползващи се и сега стъкла и ограниченията в някои отношения при някои модели.



Публикацията е редактирана (08-01-18 05:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-01-18 08:29

Не си ли избрал байонет?Това е първото според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: sibirska   
Дата:   08-01-18 08:54

Аналоговия фотоапарат с лампи ли е?[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: marvesss   
Дата:   08-01-18 10:08

Автора на темата споменава, че снима(л) с Fuji X100T. Това фуджи е копие на телеметричка, та може да търси такова тяло. Не знам защо го вкарахте в SLR-ите автоматично. Но определено не е дал насока какво иска да му предложим като варианти.

Аналогово-филмовите лентаци са в пъти по-евтини в сравнение с ЦАП-ащите дигитални апарати.

Пример:
Дигитален среден формат апарат със система от 2-3 на брой обективи струва няколко десетки хиляди лЕВРО.
Лентова система среден формат с 2-3 обектива може да се сглоби от 500лв базова (Пентакон, или двуобективна Мамия) до 2-3к лева за по-марково изпълнение, като разликата в картината ще зависи на 90% от филма, който ще се ползва.

За телеметричен лентов може да се сглоби система от 20-30лв (Зоркий с две шепи Юпитер обективчета) до хиляди левове за Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: quazimodo   
Дата:   08-01-18 10:14

Аз също съм любител на романтиката, но мога да кажа, че ако ще се снима с телеметричка и сменяеми обективи, съветските са леко неудобни заради необходимостта от ползване на външен визьор. Иначе в шкафа си събира прах един Зоркий-4К, който не мисля да продавам[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: marvesss   
Дата:   08-01-18 10:32

Ен това Фудже също е телеметриЧКА, но среден формат [cool]


https://i.pinimg.com/originals/e5/ac/25/e5ac25f3dac0037a7a4c5fbfe17959b6.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: quazimodo   
Дата:   08-01-18 10:50

Ми тогава да търси това:


http://farm4.static.flickr.com/3327/3418780346_f590eba624.jpg



Хем няма да се отдалечава много от любимата марка, хем ще има и автофокус. С фиксирания обектив вече си е свикнал[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: sirkhann   
Дата:   08-01-18 12:08

Филмовите телеметрици са скъпички за същите параметри като огледален. И се намират трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: quazimodo   
Дата:   08-01-18 12:50

sirkhann написа:

> Филмовите телеметрици са скъпички
> за същите параметри като
> огледален. И се намират трудно.

Доколкото съм запознат, телеметриците никога не са претендирали за равенство с огледалките. Например "тавана" във фокусните дължини е 135мм и то с уговорки[smile] . Като махнем руската ширпотреба(не в лошия смисъл на думата), другите марки със сходни качества са малко бутикови[smilie5][beer]. И преди да ме налазят нЕкои, ще добавя, че единственото неудобство на руски телеметрик е липсата на адекватен сервиз в момента. Май остана само Веска Драганова, но ако се доредиш до нейните услуги, ще пощракаш още дълго време с руското телеметриче. Аз бих си търсил ФЕД-2 или Зоркий-4К в комплект с Юпитер-8. При ФЕД ще трябва да се сглобява комплект, докато Зоркий се произвежда и с такъв.


Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-18 13:05

Че телеметриците са ограничени - то разбираемо, но това не им пречи често да са доста над SLR в ценовия клас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   08-01-18 13:26

Преди бях пред подобна дилема!
ЕДНОЗНАЧНО! Никон F80!

1 Много надежден и компактен, отлично способности за точно мерене!
2 Поддържа механичните обективи на Никон, както и новите със стабилизация! Въпреки, че си в ерата на лентовата фотография, ти трябва практичност, с един теле.обектив и максимум 200-400 ISO филм СТАБИЛИЗАЦИЯТА БИ ТИ ПОМОГНАЛА ДА СНИМАШ С ЕДИН теле обектив от рода на
Nikkor 70-300vr, иначе си безсилен без стабилизация от ръка!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-18 01:26

Съгласен с КАНЮВИГЙ на 100%!

Ф-80 е оптимален и за по-стари и за съвременни стъкла и като цена-ефективност.

Има и подобни модели на Канон.



Публикацията е редактирана (09-01-18 01:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-18 01:38

Някой подхвърли за някаква сходност между ползван от питащия цифров апарат и телеметрик и полемиката отиде доста в страни от питането на човека!

Човек,който никога не е снимал на филм не го пращайте за телеметрик като първо филмово тяло!

Още по-малко пък е смислено в тази тема да се обсъждат сравнения между цени и възможности на по-сериозни и професионални ДСЛР и телеметрични сисатеми!

Човека не пита за нищо подобно.



Просто дайте конкретни отговори.



Примерно,има ръчнофокусни тела на парите и даже по-скъпи за които може да купи много по-удобно и модерно автофокусно тяло и ако няма идея за разликите в употребата има опасност да купи апарат който има много по-малко удобства и възможности за повече пари от друг ,който даже е по-евтин.

Въпроса е какво би го радвало най-много и би му било най-полезно и само питащия може да пише тук какво го влече.




Ако още не е писал уточнение има да чете сума ти коментари в страни от въпроса му и нуждите му.



Публикацията е редактирана (09-01-18 01:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: osis359   
Дата:   09-01-18 18:42

Ако фуджито ти е било удобно препоръчвам да се ориентираш към телемтрична камера. Разнообразие има и в качество и в цени. Като започнем от ФЕД, Зоркий и Киев та до Лайка. Първите не ги препоръчвам. Добрите телемтрици ценово и качествено се дрижат така - Канон (канон П, Канон 7, Канон 7с и т.н.) Фоитландер Беса (Р, Р2 ит.н.) и накрая Лайка. Реално всяка от тези камери ще ти вържи еднаква работа. Най-важното е да сложиш добро стъкло отпред. Аз лично ползвам какнон п, от който съм много доволен, на М39 има доста добри обективи на нормални цени. Моят съвет е, ако ще се насочваш към телемтрична камера, да вземеш един канон П, ако искаш мерене канон 7 и някакво прилично стъкло, не руско, за да си сигурен, защото там има кофти бройки и може да те откаже изначално, всичко това е цена/качество най-добро за начало, просто няма снмисъл да се хвърляш на лайка, ако не си сигурен дали ще ти допадне. Пък после - апетитът идва с яденето. Ако пък не търсиш нищо подобно на фуджито тогава за начало бих препоръчал някой компактен сапунер, в базара се мяркаха няколко не лоши за под 100 лева, просото за да пробваш дали снимането с филм ти допада, пък после му мисли. Иначе според мен работата с телеметрична камера е по-удобна в сравнение със СЛР, но това при всеки е индивидуално.



Публикацията е редактирана (09-01-18 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Аналогов апарат - избор
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-18 21:35

Аз си купих Canon AE 1, след няколко месеца и AE 1 Program. Накупих си твърди 24 f2.8, 35 f2.8, 50 f1.4 и 135 f3.5 и съм много доволен. Нося си ги по екскурзии, носил съм ги и в пустинята и в Алпите, хич не ги мисля като цифровите. За некомерсиални екскурзии в последно време снимам предимно на филм.
Иначе имам филмови EOS 100, 300, 500 със заредени филми и батерии в тях, но не съм ги ползвал повече от година.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »