Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: zazvida   
Дата:   06-01-18 08:21

Реших да ви послушам за любителска видео камера и си взех препоръчаното от вас Сони (щях да пиша в другата тема, но не я открих и за това пускам нова). Интересува ме какъв външен микрофон да си взема? Има ли шанс да ползвам брошки? И от къде да търся да си ги закупя?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: Hsathv   
Дата:   06-01-18 11:03

Изборът на външен микрофон зависи от това какво ще снимаш. Може да се наложи да имаш няколко модела. Изборът е огромен.
https://www.musicworld.bg/bg/c_184/Microphones.html

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: zazvida   
Дата:   06-01-18 17:17

В кутията имаше брошура в която препоръчват тези два модела ECM-XYST1M и ECM-GZ1M. Обаче ме интересува дали е възможно да използвам дистанционен на принципа на брошките. Само, че тия брошки които имам не стават. Те са за голямата камера Panasonic AG90:
https://ibb.co/f20obb

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: Hsathv   
Дата:   06-01-18 17:33

Защо да не стават твоите брошки? Щото не пасва жака на камерата? Той се подменя.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: zazvida   
Дата:   06-01-18 17:56

Ако дадеш линк от къде да взема за да сменя сегашната букса с жак който да става за Sony AX33 камерата може и да си ползвам сегашните брошки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: Hsathv   
Дата:   06-01-18 18:24

Първо откачи кабела от приемника и снимай жака от другата страна на канона. Мисля, че беше стандартен стерео жак 3.5 мм. Махаш този кабел и слагаш стандартен Жак-Жак 3.5 мм. който се продава във всеки магазин за техника даже и в Кауфланд.
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB+K-404%2F06+3.5SM-3.5S

PS. Между другото жака на камерата по спомен мисля, че беше 3.5 мм. Провери го, да не би случайно да е 2.5 мм.



Публикацията е редактирана (06-01-18 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-01-18 05:25

Входът за микрофон и изходът за слушалки на Sony AX33 са 3,5 мм жак.
Изходът на приемникa Sony URX-P2 - също. Подменяш кабела, както е писал Hsathv - и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв външен микрофон да си взема за Sony AX33?
Автор: SEURET   
Дата:   08-01-18 16:08

Зависи какъв искаш да бъде, по-насочен или не?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »