Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujinon XF 23mm F/1.4 R или Fujinon XF 23mm F/2 R
Автор: cyf   
Дата:   30-12-17 09:19

Здравейте,

Колебая се в избора си между тези два обектива. Ще използвам обектива с X-T1, главно за градска фотография. Въпроса ми е дали наистина има такава огромна разлика в бокето и в остротата на изображението?


Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 23mm F/1.4 R или Fujinon XF 23mm F/2 R
Автор: santuco   
Дата:   30-12-17 09:35

Ако е за градски снимки, то тогава бокето не би трябвало да е приоритет и по-малкия и по-евтин 23/2 ще ти върши перфектна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 23mm F/1.4 R или Fujinon XF 23mm F/2 R
Автор: valmar_70   
Дата:   02-01-18 09:02

Аз също съм пред тази дилема. Изчел съм всички ревюта и сравнения. Изводът до който съм стигнал е :
Ако можеш да си позволиш 23/1.4 - вземи него! Fuji xf 23/2 не е толкова остър на отворена бленда и при снимане от по близо. При бленди от f4 нагоре няма разлика. Бокето на 23/1.4 е доста по-добро, както и DOF-а. Определено има разлика между f1.4 и f2.
От друга страна fuji xf 23/f2 фокусира по-бързо и безшумно и е WR.
Аз ще ползвам обектива с Fuji X-E3, който тежи колкото 23/f1.4 и не знам колко добре ще е балансиран на тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujinon XF 23mm F/1.4 R или Fujinon XF 23mm F/2 R
Автор: dtangelov   
Дата:   02-01-18 14:28

Моето скромно мнение:
23/1.4 е страхотен обектив и ако 35/1.4 и 56/1.2 могат при определени ситуации, да се заменят с 35/2 и 50/2 без компромис в качеството, то 23/1.4 при всички ситуации превъзхожда 23/2.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »