Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a5000 vs Canon M10
Автор: Zizero   
Дата:   22-12-17 10:55

Здравейте,
Мисля, че е ясно от заглавието. Имам дилема, кой от двата апарата да взема. Ще се ползват за видео, любителски :)

Sony a5000 vs Canon M10

Моля помагайте, че съвсем се загубих.. Поне успях да сведа избора до тези двата само :)

Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: nvassilev   
Дата:   22-12-17 11:28

Явно бюджета е ограничен.И двата са един клас.На Сонито китовия 16-50 PZ е по-компактен,но е зле в ъглите.На канона е по-добре но е по-обемист.Ако няма да се купуват други обективи по добре Sony RX 100 или Canon G 7 X ,или друг компактен с 1 инч сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: marvesss   
Дата:   22-12-17 11:37

Видео любителски, тоест снимане на автофокус семейството и приятели, екскурзии и т.н. за спомен или?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: Zizero   
Дата:   22-12-17 13:05

Не знам точно какво, пускам темата от името на приятел :) Доколкото знам, се снимат и някакви клипчета за интернет.

nvassilev: ти какво би препоръчал, ако речем се вдигне малко бюджета?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: nsirakov   
Дата:   22-12-17 15:30

ако искаш да ти харесват снимките във форума - избирай сони...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-12-17 16:37

И двете са горе долу еднакво орязани. Сензора на сонито е доста по-добър, но само това... Ако се уточни какво точно видео се очаква от тях може да се каже повече. Колегата по-горе имаше право, че ако ще се ползват китовите обективи само по-добре е да се вземе Sony RX100m2 или Canon G7x. Ще дадат същата функцоналност и качество на картинката, но при доста по-малки размери и тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: Don_Diego   
Дата:   22-12-17 18:15

Айде бе, става въпрос за любителски кадри, маниаци такива... хората няма да им броят пикселите или да гледат дали омекват краищата с китовия. Сигурно снимат с телефони и матриците която им предлагат двете безогледалки ще дадат качество, което ще им се стори върха...

специално за nsirakov - матрицата на сонито е по добра, пук! [smilie5]

А като цяло, подкрепям избора за сапунерка тип Sony DSC RX100 Mark2... или Sony DSC RX100 м3

Едва ли хората ще им се занимава да развиват система.... за това по добре сапунерка от споменатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a5000 vs Canon M10
Автор: kvakioh   
Дата:   22-12-17 20:11

ДА се види другата тема, по-надолу.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »