Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Препоръчайте сервиз за Panasonic , без "Лас Сервиз"
Автор: Crocodile   
Дата:   14-11-17 15:50

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] Днес моя Panasonic FZ1000 не пожела да се включи , пробвах с втората батерия , напълно заредена , не иска . Половин час преди да умре си работеше нормално , извадих картатамда сваля едни снимки и до там беше .
Без карта също не ще да се включи . Направи ми впечетление че често губеше час и дата.
Някакви идеи какво може да е , или предложете свестен сервиз ?[smilie11] [smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: marvesss   
Дата:   14-11-17 16:14

Аз изпращах FZ1000 за ремонт в ЛАС сервиз - прочети последните мнения - мои са (марвес).

Общо взето си разбират от работата, мен ме бавиха, но след като се оплаках за отрицателно време ми ремонтираха апарата качествено и в крайна сметка останах доволен. Може би част от персонала им е айляк.

Или ако имаш собствени предпочитания за сервиз - първо ги попитай дали имат достъп до мрежата на Panasonic за резервни части, в случай на нужда при ремонта.

Бих предложил Стемарк като качествен сервиз с добро отношение към клиента (ако приемат Panasonic апарат, понеже са сервизен център на Sony техника), но знам, че в момента са затрупани с работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   15-11-17 17:05

Пратен е в Лас сервиз , ще видиме какъв е проблема и се надявам да не ме бавят

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   24-11-17 07:12

Върна се от Лас сервиз в същото състояние в което го пратих ...обадих им се и казаха да им го пратя пак , ще видим от втория опит дали ще го погледнат като хората . Трети опит там няма да има !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: asahi   
Дата:   24-11-17 10:43

Хвърляй го в Дунава.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: madsnake   
Дата:   24-11-17 10:46

Каръщина с този апарат колега... Неприятна история. Дано все пак се реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   24-11-17 17:54

Asahi , ако идваш насам се обади да те хвърля теб в дунава , да се научиш да плуваш ако не знаеш !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   06-12-17 18:27

[beer] [beer] [beer] Да похваля ЛАС Сервиз , оправиха ми апарата сравнително бързо , имат добри специалисти , изслушват и се съобразяват с клиентите си и не си измислят несъществуващи ремонти . Казаха ми точно какво му е на апарата и ми взеха пари само за отварянето. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   06-12-17 18:34

Всичко е добре, когато свършва добре. Със здраве да си го ползваш.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: hardcpz   
Дата:   06-12-17 18:35


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: glndrk   
Дата:   06-12-17 18:56

Да пробвам ли да позная. Заминала BIOS батерийка? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   06-12-17 20:06

glndrk , губеше час и дата и при изключване се включваше когато си иска , може и това да е било . От Лас казаха хлабава връзка между 2 платки .

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   08-12-17 02:19

Май прибързах с похвалата , пак губи час и дата когато извадя батерията и после не иска да се включи известно време .
Мисля че glndrk е прав и е заминала батерията която отговаря за това , май пак ще ходи в ЛАС сервиз , за трети път .[smilie9]

Що е то BIOS батерия и за какво служи ? Безопасно ли се сменя?
Тази батерия отговаря само за часа или и подържа някаква памет ?

Апарата започна да прави проблеми след като смених батериите , явно вътрешната батерия е заминала и не може да удържи и няколко секунди .
На някой случвало ли му се е подобно нещо преди ?
Не мога да намеря никакви данни за тази BIOS батерия при този апарат.

p.p. Проблемите започват след като сваля едната батерия и сложа друга , веднага губи час и дата и при следващия опит за включване не иска да се включи . Ако поседи няколко часа се оправя и си помни час и дата и така до следващата смяна на батерията .
Има логика да е от вътрешната батерийка ....това ми беше и първото предположение и го казах на хората от сервиза но те казаха че тя е в ред ... четох за проблема и действително една от причините да го прави тоя номер е батерийката . Другите са механични частици в обектива но при положение че губи час и дата няма логика да е друго а и когато включи си работи нормално.



Публикацията е редактирана (08-12-17 07:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: glndrk   
Дата:   09-12-17 12:07

"Най-лесното" нещо е да се смени тази батерийка(макар, че хич не е лесно :)
Другия вариант е да не сменяш батерия. Просто оставяш батерията и тя ще пази настройките, или ако се налага да сменяш трябва да си много бърз и виртуозен :)
Не се хващай сам да я сменяш, погледнах за какво става въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   09-12-17 14:08

Най интересното е че ми казаха че са "мерили " батерията и е ок. Обаче как са я мерили е въпроса , под товар е почти невъзможно да се измери толкова малка батерийка а за волтаж и съсипана батерия ще ти покаже , не се мери толкова лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: zbonev   
Дата:   09-12-17 14:18

Тая батерия е акумулаторна и се зарежда от главната. Вероятно няма да помогне, но сложи напълно заредена батерия за поне 24 часа без да ползваш апарата - идеята е да се даде възможност на малката батерия да се вдигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: glndrk   
Дата:   09-12-17 15:52

По принцип не са акумулаторни а за еднократно ползване...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   09-12-17 17:46

zbonev , не помага ,бекъп батерията не държи съвсем , апарата е постоянно с батерия в него но в момента в който я извадя да сменя батериите и ако го направя бързо само губи час и дата , ако се забавя не иска да се включи известно време , явно до като се появи някакъв ток в батерийката. А че са акомулаторни е ясно , просто този апарат е лежал дълго време с разредена батерия или без батериа и бекъп батерията си е заминала



Публикацията е редактирана (09-12-17 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: zbonev   
Дата:   09-12-17 19:33

Явно трябва да се смени батерията, дали ще се оправи напълно не е 100% сигурно, но е много вероятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: Crocodile   
Дата:   10-12-17 21:39

Не мога да намеря модела на батерията и инструкция как се сменя ...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: flancer   
Дата:   10-12-17 22:52

То въобще не е сигурно, че има такава батерия, някои са с кондензатор, който да държи настройките за до 24 часа примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: glndrk   
Дата:   11-12-17 07:51

Интересно ако найстина модела се окаже без батерия. Как в сервиза са я проверили(премерили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: zbonev   
Дата:   11-12-17 19:24

Тия батерии са много специфични. То за лаптопите не се намират и са доста различни видове, зареждащите се. Пак в сервиза трябва, но ако се окаже, че не се сменя отделно, а цялата платка може би ще трябва да преглътнете проблема. Там трябва да има и един диод за зареждането, може и в него да е проблема и батерията наистина да е наред, но да не се зарежда/разрежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: stef7   
Дата:   11-12-17 19:52

На ifixit има пълни инструкции как се разглобява камерата и там на основната платка батерия като тази за BIOS на компютри не виждам. Някой с по-набито око да погледне също:

Panasonic Lumix DMC-FZ1000 Disassembly

Според мен трябва пак да занесеш камерата в сервиза и да им обясниш какъв е проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте сервиз за Panasonic
Автор: zbonev   
Дата:   11-12-17 20:16

https://www.dpreview.com/forums/thread/4227459
?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »