Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 00:10

ikan MS И pilotfly h2 каква разлика има между тях
ще ползва за Lumix G7

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: SEURET   
Дата:   02-11-17 00:58

Това работи перфектно и с камера като Canon 5D - Moza Air

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 01:49

имате ли заснето видеоSEURET написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 01:49

имате ли заснето видео

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   02-11-17 11:19

Ще използвам темата на колегата, защото въпроса ми е подобен.
Ползвали ли сте гимбъл за снимане на продължителни събития - сватби, концерти и др?
Не съм намирал ревю на такъв продукт на човек, който снима дълги ритуали, повечето видеографи го ползват за кратки неща - b-roll, филмови сцени с кратка продължителност, моменти от сватби (първи танц и индивидуална сесия на младоженци), влогове и други кадри, които не продължават повече от 3-4 минути.
Интересно ми е, при заснемането на нещо с по-голяма продължителност (сватбен ритуал, кръщене, 3-4 песни от концерт например), допълнителната тежест на гимбъла и неестествената позиция на ръката, която го държи, до каква степен влияят на умората. Това е основното ми притеснение и причина №1 все още да не съм инвестирал в гимбъл. Втората причина е, че много бие на очи, все си мисля, че ако се появя с такова нещо 60% от кадрите ми ще са хора, които гледат озадачено в странната машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   02-11-17 12:36

Ако снимаш 8-10-12 часа сватба, този гимбъл е неподходящ. Става, но не за снимане на цялата сватба. За много дълго снимане, тичане, катерене по етажи и входове, товарене в коли, бягане из паркове и т.н. истината е в малък безогледален апарат със супер яка стабилизация, светъл обектив и лек раменен статив. ОСМО-то и такъв гимбъл могат да се ползват като допълнение, но не и за основно снимане.



Публикацията е редактирана (02-11-17 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: ivceto   
Дата:   02-11-17 12:58

Този сезон ползвах подобна стабилизация с Panasonic GH4 и 12-35/2.8. Върши чудесна работа, повечето ресторанти съм ги изкарал основно така със стабилизацията. Не съм от най-яките, но никога не ми е било проблем тежестта или някаква преумора от ползването на този тип стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 13:12

Cнимах с осмото по сляп от мен :)NORMAN-KUK написа:

> Ако снимаш 8-10-12 часа сватба, този
> гимбъл е неподходящ. Става, но не
> за снимане на цялата сватба. За
> много дълго снимане, тичане,
> катерене по етажи и входове,
> товарене в коли, бягане из паркове
> и т.н. истината е в малък
> безогледален апарат със супер яка
> стабилизация, светъл обектив и лек
> раменен статив. ОСМО-то и такъв
> гимбъл могат да се ползват като
> допълнение, но не и за основно
> снимане.
>

>
> Публикацията е редактирана (02-11-17
> 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 13:13

каква стабилизация?ivceto написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: ivceto   
Дата:   02-11-17 14:33

Zhiyun-Tech Crane - купих го отвън, тъй като нямаше вносител тогава, сега не знам дали се предлага от български дистрибутор.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Noname11   
Дата:   02-11-17 19:01

IKAN MS1 Beholder колко часа души батерията имате ли представа?ivceto написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   03-11-17 07:53

батериите не ги мисли, повечето гимбъли рекламират по над 10 часа работа. в повечето случаи използват стандартни 18650 батерии, които са по 15-20 лв бройката.
чувал съм че моделите на IKAN имали шумни мотори и се усещала вибрация в дръжката, но това са няколко човека в youtube.
Иначе NORMAN-KUK ми е отговорил на въпроса - и аз си мислех, че ще е зор момента с паркирането на колата, ваденето на гимбъла, катеренето по етажите и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: Crocodile   
Дата:   03-11-17 08:36

ivseto , в какъв режим на фокус снимаш когато си закачил апарата за гимбъла ? Ползваш ли ръчен фокус и кога го ползваш ? Сменяш ли режимите на фокусиране и кога ги сменяш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизиращи системи за видео
Автор: ivceto   
Дата:   03-11-17 10:17

Първо за батериите, досега не ми се е налагало да използвам втори чифт батерии в рамките на един ден, предполагам това се дължи на добрия баланс, който си правя предварителни и сравнителни лекия апарат и обектив, няма и килограм общо тегло. Фокуса естествено предпочитам ръчен, не не винаги е удачно да се ползва, ако е по-динамична ситуацията има движещи се обекти ползвам автоматичен фокус AFC 49 Areas, не е перфектен, но е задоволителен, хънтва отвреме навреме но нищо драматично.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »