Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: Outcast-man   
Дата:   31-10-17 17:20

Здравейте,
Бихте ли ми помогнали за избора на фотоапарат за продуктова фотография, като той ще ми трябва главно за снимки на различни инструменти и джобни ножчета - където има ситни маркировки на остриетата, които искам да се виждат добре с макрото. Не целя страхотно качество на снимките, а просто да бъдат ясни и да изглеждат добре, тъй като в момента снимам с една стара сапунерка Sony и искам да се ъпгрейдна.
Фотоапаратите на които съм се спрял засега са:
*От компактните - Sony RX100 / RX100 II или Canon G9 X / G9 X Mark II или Canon G1 X Mark II
*От безогледалните - Sony a5000 / a5100 / a6000 или Canon EOS M10 / EOS M3
Идеята ми е да изчакам идващия Черен Петък и ще видя какво ще изпадне, затова съм написал съответно старите и по-новите модификации на апаратите.
Въпроса ми е, кой вид апарат би бил по-подходящ за моите нужди - компактен или безогледален, тъй като не разбирам почти нищо от фотография като цяло и най-вероятно ще използвам апарата на Авто функции.
Благодаря предварително за вашите мнения и съвети. Поздрави. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: Pavlov   
Дата:   31-10-17 17:46

За твоите нужди - продуктова палатка/маса, подходящо осветление, статив, опит. Апаратът не е от голямо значение.
Пък и - най-важното е кой модел ще е на далавера [smilie25] .



Публикацията е редактирана (31-10-17 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: iasen2   
Дата:   31-10-17 18:23

Апаратът няма абсолютно никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   31-10-17 18:27

Компактните са ок, но тези безогледалните трябва, по-скоро е добре да има и някакъв обектив. Тия изброените безогледалки малко по-сложно ще стане да има добър макро обектив за целта. Но има някакви възможности, но малко вариации.
На автофункции и продуктова фотография няма нищо общо и не става.
Статив, осветление и тестове доста.
Също и да се определи бюджет, няма начин без това. Ако се целят някакви промоции е различно, но всичко си има граници, също и откъде ще се купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: iasen2   
Дата:   31-10-17 19:00

АКо си умно момче ще дадеш парите си за курс за обучение. Ще си вземеш апарат за 100лв от базара и на него ще се учиш. Останалото ще дадеш за осветление и статив. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: GenaDP   
Дата:   31-10-17 19:58

...снимам с една стара сапунерка Sony и искам да се ъпгрейдна...

Ако смяташ, че в старата сапунерка ти е проблемът - жестоко грешиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   31-10-17 20:15

Що не качиш една снимка, която смяташ, че става за показване? Силно ме заинтересуваха надписите, които трябва да се виждат ясно. За по-дребни предмети, сапунерките са за предпочитане поради по-голямата дълбочина на рязко изобразеното пространство при макроснимки .

П.П. В твоя случай, при безогледалните бих обърнал внимание по-скоро на Олимпус и Панасоник по същата причина - по-малкия сензор.



Публикацията е редактирана (31-10-17 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: victory13   
Дата:   31-10-17 21:07

Компактен с макро, + статив [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: ilcoin   
Дата:   31-10-17 22:22

Както казаха и колегите по-горе, инвестирай в подходяща палатка, постоянно осветление (по-лесно се работи) и статив. И разбира се, обучение. Има много неща в тубата, има и книги ама си трябва време. Апаратът ти е най-малкия проблем. С компактен апарат стават достатъчно добри снимки, стига да не е сапунерка за 150лв и с достатъчно добра идея какво правиш ще получиш добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: Outcast-man   
Дата:   01-11-17 15:59

Благодаря на всички за съветите. Значи изключвам безогледалните като вариант и се насочвам към компактен - Sony RX100 или Canon G9 X. Поразрових се из нета за комплекти за предметна фотография и според мен попаднах на удачни варианти като:
1. http://dynaphos.com/product/1/322/2623_web_shop_170r_lighting_kit

2. http://dynaphos.com/product/1/172/2587_led_light_nanguang_cn-t96_kit_3_pcs

Кой от двата комплекта е по-добър и би бил по-подходящ за моите нужди?
Благодаря предварително. [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-11-17 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат за продуктова фотография
Автор: addi999   
Дата:   01-11-17 16:27

Снимам си бижутата от сребро ,с доста дребни детайли и рисунки са ,първоначално снимах с палатка и 60мм макро ,статив,после SRX100 - бързо,качествено,препоръчвам!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »