Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 карта памет 4K
Автор: Noname11   
Дата:   28-10-17 01:23

0т каква карта имам нужда казват че за 4K трябва с голяма скорости
апарата е Lumix g7

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: lord_kik   
Дата:   28-10-17 06:54

Виждам че поддържа uhs-|| така че гледай да е бърза.Sandisk,Samsung,Lexar която и да вземеш ще върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: silvesar   
Дата:   28-10-17 10:18

Аз ползвам тази sony micro sd srac-a1 128gb.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: nice2mitiu   
Дата:   28-10-17 17:49

Със същата камера аз ползвам Sandisk Extreme 95MB/s. На теория, би трябвало да е бавна, но на практика е достатъчно бърза. Когато спра да снимам 4К клип, веднага мога да започна следващия, времето за "изчакване" докато се запише върху картата е по-малко от секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: lamerko   
Дата:   28-10-17 18:34

Какво точно и е бавното (на теория) на този Сандиск 95МБ/с? Нали правите разлика между мегабайт и мегабит... или май не правите. На теория 100 мегабита (по спецификагия на g7) 12.5MB, а на практика - разликата в обявената скорост на Сандиск от 90МБ/с съвсем спокойно си го покрива. Както и тия на Сони 95МБ, които обаче са 45МБ/с за запис :)



Публикацията е редактирана (28-10-17 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   28-10-17 21:08

@lamerko

Sandisk имат навика да брандират картите си по скорост на четене.
При 95 мб/с. скоростта на писане е около 35 мб/с.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: lamerko   
Дата:   28-10-17 21:47

Е, аз затова писах на теория и... практика. Дори ако тези 35МБ са реални (90МБ по спецификация), то те надвишават близо три пъти максимума на стрийма от въпросната играчка :)

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: nice2mitiu   
Дата:   28-10-17 22:46

Доколкото си спомням, от панасоник препоръчват карта със скорост на писане 150MB/s, това имах предвид под "на теория".
Имам и карта Sandisk Ultra, там също няма проблем със снимането на 4К, но след всеки клип си има около 20-30 секунди изчакване

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-10-17 23:49

Аз ползвам на самсунг най скъпите имат от 80 до 95 скорости но според мен това са максимално достижимите ,имаше програма с която ги тестваха картите.Записвам 4к видео на 50мб/с на такъв самсунг микро в телефона и качеството е много добро.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: obscureman   
Дата:   29-10-17 09:26

SanDisk според множество мнения и тестове е най-доброто и надеждното към момента. Оттам нататък бързината може да се сметне чисто математически спрямо самата машина и каква компресия записва в секунда. След това гледаш тестовете и ревютата и търсиш картата, която покрива РЕАЛНО СПОРЕД ТЕСТОВЕТЕ минимум тези параметри, защото често реалната скорост е по-ниска от написаната на картата (понякога с няколко процента, а понякога с една трета надолу, SanDisk обикновено не лъжат много). SanDisk Extreme PRO като клас би трябвало да покрие без проблеми изискванията ти за 4к, тъй като е проектирана за такива цели.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 12:35

Panasonic FZ1000,
на инструкциите пише 4K (3840x2160) video at 30p, 100Mbps MP4
1080p at up to 60p, 28Mbps (MP4 or AVCHD)

Каква 64GB карта да взема че да нямам проблеми с 4К видеото и дали
Sandisk Extreme 95MB/s ще е достатъчна ?

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 12:54

Мисля че битрейта на panasonic G7 при 4К съвпада с тоя на FZ1000 и както по горе се каза не би трябвало да имам проблем със SanDisk Extreme PRO SDXC 64GB Class 10 UHS-I U3 V30

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: madsnake   
Дата:   31-10-17 13:06

Аз съм с FZ1000 и картата ми е Sandisk Extreme UHS 3 V30 64GB. По принцип не снимам 4К, защото не правя нищо професионално, но направих няколко клипчета за теста и нямам проблеми с тази карта.

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 13:12

имам SanDisk Ultra 40MB/s и видеото прекъсва при 4К и пише че трябва по висока скорост

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-17 13:24

Тия скорости ги вадят за четене, а не за писане. Това трябва да е много стар модел 40МБ/с - сега гледам спецификации на такива - положението е трагично :)

"Compared to ordinary memory cards up to 5MB/s write speed. 1 megabyte (MB) = 1 million bytes. (3) Up to 40MB/sec read speed; write speed lower."

Отговори на това съобщение
 Re: карта памет 4K
Автор: madsnake   
Дата:   31-10-17 13:32

Ако една карта е Class 10 значи трябва да има гарантиран минимум от 10MB/s на писане. От там нагоре който каквото иска да си пише по опаковката :) UHS 3 и V30 са с гарантирани минимум 30MB/s. В линка долу ги има таблично скоростите.
https://www.sdcard.org/consumers/choices/speed_class/img/video_speed%20class_01.jpg



Публикацията е редактирана (31-10-17 13:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »