Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Архитектурни забележителности (София)
Автор: Youllsuffer   
Дата:   21-10-17 23:10

Здравейте! Искам и ми се налага да заснема около 10-15 кадъра на атрактивни и интересни сгради в района на град София. Ще съм много благодарен, ако ми препоръчате сгради и ми дадете адрес или насоки къде да ги намеря, а пък защо не и съвети как биха изглеждали добре и в коя част на деня са най-добре осветени. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: dekov   
Дата:   22-10-17 09:16

Опознай София, за да я обикнеш!
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: Youllsuffer   
Дата:   22-10-17 11:17

dekov написа:

> Опознай София, за да я обикнеш!
> [smile]
>

Извинявай, но това с какво ми помага? Не можа ли един смислен отговор на зададени въпрос да напишеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: eleonor1916   
Дата:   22-10-17 12:51

С малко изпусна :)

линк към КАБ-София

Беше на 6 октомври, но картата със сградите е качена, може да я погледнеш :)


Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: nyamago   
Дата:   22-10-17 14:58

Стара или нова архитектура? За по-старата, докато живеех в родния си град, най-много ме впечатляваха образците от Освобождението докъм 30-те, наричани събирателно (и не съвсем точно) от нашенските архитекти "сецесион". Информация с доста примери на най-доброто има в тази серия:

http://poznavame-li-sofia.blogspot.co.uk/2012/05/2.html


http://poznavame-li-sofia.blogspot.co.uk/2012/05/3.html


http://poznavame-li-sofia.blogspot.co.uk/2012/05/4.html


После от предвоенните години най-ярко стои Банката (БНБ или може би сега и казват Централна Банка?) - няма нужда от статии или упътване към мястото, забележителен архитектурен образец е.

Следва 'сталинския' период на имитации на съветска монументална представителност. На Цум, хотел Балкан (сега Шератън - все още, или?) и Партийния Дом на който е махната само петолъчката и сега се казва нещо друго - на тези сгради гледахме с лошо око като псевдо-исторически кич. От дистанцията на времето сега ми се виждат смислени - за мястото си в града и функциите си. Стилистиката им, макар и помпозна, е сравнително изчистена и вярна както на класическите канони, так и на добрия вкус. В един обзор на софийската архитектура следва тези сгради да намерят подобаващо място. А и фотографски са много благодатни - с интересни детайли и ракурси, както и пространствени кадри тип 'градски пейзаж' (на Ларгото, например)...

От по-съвременната архитектура бих прескочил напъните на соц-а, макар много да се радвахме на (сега остарели) неща като Парк Хотела, спортните зали (Универсиада, Фестивална, Зимен дворец) или пък НДК. Не са лоши, от професионална гледна точка, изрядно са проектирани, но не са баш шедьоври за пред света.

Най-новото (21 век) не познавам, защото рядко си посещавам София, но забелязвам по снимки из форумите някои съвсем модерни решения - може би някои заслужават и по-близък фотографски поглед.

На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: landstar   
Дата:   22-10-17 15:43

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-17 16:08

-landstar написа:
-В София архитектурни забележителности няма, само архитектурни -недоразумения. Мащабът е скромен.

Много обичам да слушам/чета глупости[smilie5].

Започни с Народния театър, Софийския университет, Операта, Ал. Невски, Библиотеката. От по-новите(може и да минат за недоразумения според някои) - НДК, "Дубайския" небостъргач до "Метро" и т.н. Някой да добави още нещо[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: MarinY   
Дата:   22-10-17 16:39

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: tonyf   
Дата:   22-10-17 19:02

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: Youllsuffer   
Дата:   22-10-17 19:49

Абе защо половината хора във форума са убийствено токсични, деградирали комплексари които само си търсят причина да се заядат? Защо не може да се даде точен отговор на зададен въпрос, без да се прави някой на остроумен смешник? Направо ми е жал за читавите потребители, които са дошли да научат и да споделят нещо. Резил, че споделяме еднакво хоби/страст. Аз се отричам от всички такива изроди! За мен вие не сте нито сънародници, нито колеги, нито ХОРА!



Публикацията е редактирана (22-10-17 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: roburt48   
Дата:   22-10-17 20:41

Колега, срещу скромно заплащане (таксиджия съм) мога не само да ти ги посоча, но и да те разведа лично, дори и на повече от 10-15 такива места (сгради)... Даже ще поснимаме заедно [smilie5] Предложението е СЕРИОЗНО !

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: roburt48   
Дата:   22-10-17 21:02

Р.Р. може и без заплащане [smilie5] ..., но е за предпочитане [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-17 21:21

Зависи какво искаш, да покажеш. София всъщност е доста интересен град като архитектура.

Имаше преди години един фото албум и изложба на Фото Форум и Столична община, който може да даде някои идеи

Детайли от София

Като цяло интересни неща много има в центъра по-стари т.е. нео класически и нео ренесансови сгради, сецесион и православни църкви. Има нови интерресни сгради - около и в бизнес парка, новите сгради по Цариградско, до околовръстното откъм Люлин, около Южния парк по Бяла Черква. Има интересни сгради от 70-те и 80-те години НДК. историческия музей в Бояна, Външно министерство, школата на МВР и НДК. Има и някой интересни в периферията - църквата в Бояна, малкия замък във Врана, летището и подхода на метрото до него.

Ето още нещо по темата

http://flipfloppeople.com/Architecture-in-Sofia-110


Малко ровене в Гугъл може да даде и други добри идеи за места снимки. Поне ще видиш интересните места и вече от теб зависи да намериш гледна точка, композиция и време. В сегашния сезон интересните залези ще са рядкост, понеже слънцето се крие зад витоша. Има сутрешни мъгли до към средата на Януари... е разбира се в София винаги имаме Витоша и Стара Планина за фон ако намериш място да ги включиш в композицията.



Публикацията е редактирана (22-10-17 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: tonyf   
Дата:   23-10-17 01:37

Youllsuffer написа:

> Абе защо половината хора във
> форума са убийствено токсични,
> деградирали комплексари които
> само си търсят причина да се
> заядат? Защо не може да се даде
> точен отговор на зададен въпрос,
> без да се прави някой на остроумен
> смешник? Направо ми е жал за
> читавите потребители, които са
> дошли да научат и да споделят нещо.
> Резил, че споделяме еднакво
> хоби/страст. Аз се отричам от
> всички такива изроди! За мен вие не
> сте нито сънародници, нито колеги,
> нито ХОРА!
>

>
> Публикацията е редактирана (22-10-17
> 19:50)



Колега Yullsuffer, нека ти обясня... Първо, извинявай, ако съм те засегнал, не е нарочно, предполагам, че си много готин човек [smile]


Та, знаеш приказката "Каквото повикало..."
Какво имам пред вид... Въпреки, че тук никой на никого не е длъжен, има някакви изградени неписани норми на общуване, в нашия случай му казваме форумна култура. И заради това, че ти, според мен, не я спазваш, съответно аз ти отговорих в предния си пост по съответния начин, но все пак, в моя защита да спомена, че съм си направил и труда да ти извадя от нета и да ти дам точната информация, за която питаш [smile]) .

И така, пуснал си тема от снощи с много неопределен и обширен въпрос, който, така, както е поставен от теб, изисква доста време и внимание от всеки, който би искал да ти отговори, просто защото на силно обобщен въпрос конкретните отговори ще бъдат значително много... Също така при такъв тип въпроси именно питащият би могъл най-бързо и най-точно да си помогне сам с няколко клика в търсачките. Най-често по тези причини на никого не му се отговаря на такива въпроси и темата ти потъва надолу, а колкото повече потъва, толкова по-малки са шансовете да бъде видяна и да ти бъде отговорено.
Но, ето че на другия ден един от ценните и добри хора във фотосредите (и във форума) решава да ти вдигне темата с една позитивна "перифраза" на Алеко Константинов... Никът на този човек, перифразата, а и фактът, че именно той (и въобще някой) вече ти е обърнал внимание, би могло да е начало на някакъв нормален разговор, на уточнения, а навярно би провокирало и други съфорумци да ти отговорят нормално... Но ти, странно, вместо да подхванеш разговора, както би трябвало да е според форумната култура на общуване, изрЯзваш доста безцеремонно добрия човек dekov така:

Youllsuffer написа:
>
> Извинявай, но това с какво ми
> помага? Не можа ли един смислен
> отговор на зададени въпрос да
> напишеш?


А това си е грубичко, по мое мнение... Но, съжалявам, че пък и аз в предния си пост бях прекалено ироничен към теб :)


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Архитектурни забележителности (София)
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-17 01:47

Правилно пита човека, архитектурните паметници един по един губят статута си и на тяхно място никне „мутробарокът“, не че и кичът не е интересен за снимане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »