Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   21-10-17 17:14

Колеги имам следния проблем, когато си сложих кардрийдъра с картата в компютъра за момент се отвори папката с снимките и след това ми искаше да я форматира, изкарах кардрийдъра вкарах по пак и все иска да форматира картата а вътре имам важни снимки, преди ми се беше случило пак така и го бях дал на един колега и ми каза с някакъв софтуер за настройване на файловата система успял да оправи сд картата и всичко си беше вътре но за жалост не помни името на програмата.. някакви идеи как може да се оправи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: mmjm   
Дата:   21-10-17 17:27

Камерата(телефонът) чете ли картата? Ако да, прехвърли данните през устройството. Ако форматираш през компа използвай тази програма . Използвал съм предишната версия и бях много доволен от нея.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   21-10-17 17:30

Card cannot be accessed - не чете картата, за форматиране абсурд дума да не става просто не мога да си позволя да изгубя снимките

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: mmjm   
Дата:   21-10-17 17:38

Чувал съм добри отзиви за recuva не съм я пробвал лично.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: philip   
Дата:   21-10-17 17:39

Опитай с TestDisk на мен ми спаси почти всичко от една карта.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: the-rookie   
Дата:   21-10-17 17:54

Картата каква е? Сигурен ли си в големината и(запълвал ли си я с данни преди)?Има много имитации!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   21-10-17 18:22

Sandisk 64ГБ Extreme PRO , мисля , че е от кофти кардрийдър, сега ще пробвам с TestDisk

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: rossen76   
Дата:   21-10-17 18:34

Здравейте колега , аз си купих един карт ридер прилича на флашка и не съм имал проблеми с него от технополис ..Подобен проблем не съм имал като ползвам картата директно в лаптопа, но ми се случи един път с флашка .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: EmiliqnD   
Дата:   21-10-17 18:37

Онзи ден строших една карта 32гб на Санд диск.Както си снимах и до там ,повече не я разпозна нито апарата нито компа.Тъкмо бях направил едни хубави(според моите критерии :) )снимки и умрях на яд.Понеже съм нервак направо я напрвих на сол.Беше карта с преходник.Повече такава няма да взема.Дано успееш да свалиш съдържанието от картата!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: the-rookie   
Дата:   21-10-17 18:55

В друга тема бях качвал снимки показващи визуална разлика между фалшиви и истински карти.Сега ще ги кача тук надявайки се да бъдат полезни
https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-10/1508600858_original16gb.jpg

оригинал 16гб

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-10/1508600858_original2gb.jpg

оригинал 2гб

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-10/1508600858_mente32gb.jpg

менте 32гб
Първата и последната мисля бяха на кингстън,а втората сандиск.Вижда се разликата в гъстотата на елементите,пътечките и изработката!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   21-10-17 21:41

Може ли някой да каже как точно се работи с тест диск четох някви работи обаче пак не ми стана ясно

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: philip   
Дата:   22-10-17 07:52

След разархивиране в директорията стартираш photorec_win.exe (работи в ДОС) избираш "диска" (твоята карта, която преди това трябва да е свързана с PC) със стрелките и натискаш ENTER.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: BEYA   
Дата:   22-10-17 08:14

Не си купувайте боклуци. После направила проблем[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   22-10-17 20:49

BEYA, картата е купувана от официален магазин за фототехника, няма да правя излишна реклама, колко е боклук само аз си знам през какво е минала конкретно тази карта, по-скоро е от кофти кардрийдър , както и да е оправих се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-17 00:46

Това за боклуците важи с пълна сила и за картрийдъра, както си разбрал наскоро. Как се оправи? Никой не е застрахован от подобна издънка и ще е полезно да се знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: BEYA   
Дата:   23-10-17 08:58

Поуката от цялата работа е "аз си купих ,но вие не купувайте". Нека да се знае,че не трябва да се подценява тези на поглед изглеждащо дреболии.
Каквато и хубава техника да имаме като сложим една карта менте и всичко отива по дяволите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: test1011   
Дата:   23-10-17 17:10

Възстанових си всички файлове от картата с софтуера на EaseUS за възстановяване на файлове, какви ли програми не пробвах но всички възстановиха нещата частично докато тази програма си възстанови абсолютно всичко както си беше, след това форматирах картата и отидох да си взема читав кардрийдър, явно не трябва да се подценява тази джаджа, че понякога може да ни вкара в беля.

П.С. И моя кардрийдър е такъв като флашка за 10-15 лева го бях взел от близкия магазин за компютри

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-17 18:12

Може проблемът да не е нито в картата, нито в рийдъра, възможно е да е станало омазване при форматирането, случвало ми се е, при форматиране от компа, бомба със закъснител, много неприятна работа.
Откак ползвам „SD Memory Card Formatter“ или ако съм настроен за мазохизъм с "Diskpart" нямам проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: dekov   
Дата:   23-10-17 18:43

До сега съм пробвал много програми и най-доволен съм от :
Hetman Photo Recovery 4.2
след това от:
RescuePRO
Справят се независимо дали е форматирана или не картата.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с карта
Автор: hardcpz   
Дата:   23-10-17 21:25


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »