Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 10:42

Хареса ми едно изречение на Филип от темата за анонимността:
"Единственият ми проблем е, че може да съм се ПРЕЦАКАЛ да гласувам за Бучел, е-дизайн, Янии и сие, трънковчета и пр. негласуващи автори, ама т'ва е положението, кой се минал, минал[smilie3]"
И аз не харесвам типове, които се надуват с това, че не гласуват, но за сметка на това редовно си пльосват "шедьоврите" за гласуване, като не си дават сметка, че за да им отиде кадърчето в избрани, трябва поне 7 човека да отделят време и да гласуват за него! И на мен не ми е приятно да насърчавам егоизма отиващ към нарцисизъм на някои автори и за това ги моля да намерят малко време и да харесат някой и друг кадър, освен своите!!!
Поздравления за анонимността, но ако зависеше от мен, щях да забраня на автори, които не гласуват да качват кадри за гласуване!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nislon   
Дата:   19-10-17 10:59

[smilie24]

Както казват адвокатите по филмите - нямам какво повече да добавя...
Е, не бих ги посочил по име, може да си имат основателни лични причини хората [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nyamago   
Дата:   19-10-17 11:02

Има много сайтове по света (не само фотографски), където правото за участие се печели с... участие. Някъде това е гласуване, другаде е писане на коментари или качване на лично съдържание - но навсякъде се търси баланс на права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Тук правата и задълженията са патологично асиметрични.

Освен негласуващите, не приемам и позата "аз не съм тук за вашите точки". Признат грях - и аз съм се заблуждавал, че гласуването не ме вълнува. И още едно признание: не ми е безразлично. Човешко е, всички имаме его, егото движи творческите усилия и постижения, и АБСОЛЮТНО НЕ Е срамно да го имаш и да си мотивиран от признание.

Стига с това фалшиво поставяне над простосмъртните твари, в 'кули от слонова кост' и елитарни съсловия. По-добре честно да осъзнаем, че (взаимното) признание е важно и да го впрегнем в положителна посока.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 11:03

Принципно си прав , но има и друго.
Някои от тези , които гласувахме ( при това много) ни писна , защото загубихме доверие в системата . Примери мога да давам много ..

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 11:24

Определено нямам предвид хора като теб, които имат над 4000 гласувания за година. Разбира се, че на човек може да му писне и да се спре за известно време. Темата ми е за нарцисите, които качват по 4 кадъра на седмица а нямат 4 гласа за година!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: asahi   
Дата:   19-10-17 11:36

Защо трябва да гласуват за всяка качена боза? Малко ли са им техните?
В момента в седемте нови предложения вдясно едно става за отваряне, но не е ясно дали става за гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 12:01

Тези, които не гласуват... се компенсират от тези, които гласуват за всичко. [smilie5]

Майтап - обикновено са Б автори с висок личен критерий. Лошото в случая е това, че не дават и акъл. Иначе гласове - бол [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   19-10-17 12:11

С редакторските галерии ФФ почна да цъфти. Следващото е да може всеки потребител да върши нещо подобно и да има рейтинг за редакторско майсторство, тогава почваме и да връзваме. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:22

Tili, много теми са пускани по въпроса нееднократно, без никакъв ефект... "Мухата", да качваш кадър само след като си гласувал "достатъчно", съм я пуснал преди време, дето трябва, ама се съмнявам да Фане дикиш.[smilie11]

Nislon, Марчето веднъж ми рече поименно, та затова[smilie18]

Nyamago[smilie24][smilie24][smilie24]

Rimohit, статистиката за съжаление ми показва следното: Гласуваш, коментираш изобщо "дигаш пара", докато станеш Велик (в случая Б-та), а после полека лека ти минава мерака и пасуваш (в много сфери на битието, не само тук). Е, винаги има изключения и ти си едно от тях (за сега).[smilie24]

Asahi, CDman, batsali, ма тя темата е за качващите снимки, Вие рядко го правите.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 12:29

За какво да качвам ? Масовка ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: batsali   
Дата:   19-10-17 12:39

Аз последната година и много рядко съм снимал. Съвсем е редно да ми се забрани да влизам във форума. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:43

Не бе момчета, не ме разбирайте погрешно, обичате си форума, пишете си в темите, забавлявайте се[beer] Просто тази тема е за друго.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 12:49

Един поздрав за лудостта на точките, и лайковете, и т.н.

За мен една градивна критика струва в пъти повече от едни точки, които не носят почти никаква информация. И това е нещото което изчезна от форума. Преди имаше критики редовно и под снимките от първа страница даже. Сега хората ги е страх да не обидят някой.[smile]

@philip
>Asahi, CDman, batsali, ма тя темата е за
>качващите снимки, Вие рядко го правите.[smilie3]

Ми 'начи са с положителен актив, гласували са повече от колкото са качили[smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 12:49

Във ФФ има хора които снимат, качват снимки и гласуват. Има и такива, които снимат, качват снимки и не гласуват. Третия вид са такива, които не качват снимки, не гласуват, а само си чешат езиците!
Темата е за хората от първите два вида!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 12:54

Kalimas, така е, положителни герои са отвсякъде!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 12:54

philip
Няма как да не му писне на човек , след като разбере , че форума е пряко отражение на политическия и обществен живот у нас!
Едни хора ти дават точки (кебапчета) за да им гласуваш и ти!
Други го постигат чрез хвалби и ухажване.Трети са обвързани с "политико-приятелски" кръгове и слагат перде на моралните си ценности.На болшинството им не дреме .
Вота на "малцинството" избутва политически фигури (снимки) не на място.
И за капак се оказва , че изборите са подправени!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 13:02

Добивате грешна представа за хората така.
Специално за e-design, когото познавам лично, мога да кажа, че Пламен е много свестен човек. Представата за него, която изграждате на база гласувания, е подвеждаща.

Освен това как разбирате кой гласува и кой не?
Аз например гласувам, но много често не оставям коментари.
Това не означава, че не ценя направения кадър.

Освен това коментари от типа "!!!", "Харесвам", "Супер"
носят ли някакво послание?

В дъното на цялата работа виждам усещане за недооцененост. И понеже като млад автор навремето съм я карал и аз тая детска болест, та да ви кажа какво е лекарството. Снимайте и се развивайте. Нещата сами ще си дойдат на мястото. Накрая даже няма да ви пука гласуват ли или коментират снимките ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 13:02

@philip
> Kalimas, така е, положителни герои са отвсякъде!

Аз говорех за отношението гласувани кадри/качени снимки. За "отвсякъде" не съм споменавал.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 13:05

chukov
Като ида на профила ти , има "гласувания"
Като цъкна там и гледам 52 броя за героя - Това ти е за цяла година от днешна дата назад!



Публикацията е редактирана (19-10-17 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Kalimas   
Дата:   19-10-17 13:06

@chukov
Отиваш на профила на някой, в дясно от снимката на профила има едни - "Последни коментари / гласуване" - едното показва коментарите, другото гласуванията.
Понякога ми е интересно да видя и какви снимки е харесал даден човек, чиито кадър съм харесал.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: chukov   
Дата:   19-10-17 13:10

rimohit,

щом виждаш 52 гласувания за годината, значи толкова снимки са ми привлекли вниманието, когато съм имал време да гледам форума

Това е

Гласовете за снимките не им придават стойност
От моите снимки, които са излизали на първа страница не съм забогатял, нито съм станал по-добър фотограф, защото съм получавал гласове

Това не е ли ясно
Негласуването във форума не означава пасивност

Достатъчно активен съм като присъствие и участие в теми, в които намирам някакъв смисъл (за разлика от тази, която е поредната на тая тема)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 13:14

Аз не те упреквам в нищо!
Това , че си гласувал за малко (според мен) снимки може да означава много неща. Аз няма как да знам кое за теб е вярното , ако не те познавам лично!
Това си е твое решение за кой и колко ще гласуваш!

Просто попита от къде знаем кой колко..

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 13:46

Тихомире, всичко е отражение на средата ни и в странство не е по различно, а като те ухажват не е речено да отвръщаш. За изборите конспираторите казват, че Кремъл се намесил в Щатите...

Чуков, представата не е за хората, а за тяхното поведение тук и не става дума за недооцененост, а за отношение.

Kalimas, отношението дето споменаваш е МНОГО съществено в случая и навремето исках да е видимо за всеки автор, ама не би.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tonyf   
Дата:   19-10-17 16:35


Има хора, които не гласуват, но и не пускат своите снимки за гласуване - това е някаква честна (според мен) позиция, макар и силно нечуваема.

Има хора, които гласуват, но въобще не качват снимки - имат си причини някакви.

Въпросът е за хората, които, както изглежда, имат необходимост да им се оценяват снимките чрез системата за оценка на сайта (защо иначе ще ги пускат за гласуване?), но те по някаква причина не гласуват за чужди снимки и не оценяват чужди снимки - каква е причината, дали е честно така... ако толкова снимките на другите автори не заслужават гласуване, защо изобщо поставят своите на тяхното внимание и търсят тяхната оценка? Въпросът ми е към самите такива автори? Просто ми стана интересно от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   19-10-17 16:45

tonyf,
Много добре формулирано, благодаря ти!
Точно това питам и аз!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »