Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: NaskoP   
Дата:   10-10-17 14:42

Здравейте,
Имам планове да се занимавам с предметна фотография и по конкретно, сребърни бижута. Преди
време се закупих Nikon D3100. Прочетох доста и разгледах методите, които са подходящи. Набелязъл съм си палатка 60х60 и 2 рефлектора по 30см с 45 вата флуоресцентни лампи и стативи за тях, както и трипод с напречно рамо. Остава ми да се спра на обектив и тук вече голямата дилема, затова ще помоля ако някой има опит, нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: marix_studio   
Дата:   10-10-17 14:56

105 макро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: iasen2   
Дата:   10-10-17 15:28

Светлината няма да ти е достатъчна да снимаш на затворена бленда и нормални за тази цел скорости и базово исо.
Какъв е размера на бижутата. Ако са по големи от пръстен, обикновена 50мм за 100лв ще ти свърши работа.



Публикацията е редактирана (10-10-17 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: VladVlad   
Дата:   10-10-17 15:58

Ако още не си взел палатка, погледни в https://www.ebay.co.uk/b/Photo-Shooting-Tables-Light-Tents/151226/bn_176674. Потърси Portable-Photo-Studio-Lighting-Cube-Tent-Kit-40-X-40CM-Light-Box-4-Backgrounds. Продукта може да ти свърши добра работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: compur   
Дата:   10-10-17 22:56

Tilt-Shift!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: asahi   
Дата:   10-10-17 23:21

Ще ти трябват спотови източници за отблясъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: ilcoin   
Дата:   11-10-17 22:12

Пробвай с китовия 18-55. След няколко сесии ще си наясно за оптималното за теб фокусно разстояние и бленда, както и дали ти върши работа снимката за това, за което смятащ да я ползваш.

Ако е за уеб-сайт, вероятно ще ти върши перфектна работа.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: NaskoP   
Дата:   11-10-17 23:26

Снимките ще са за магазин, тъй че най-малките предмети ще са обеци, а големите колиета и комплекти. Мислих за среден вариант, 60 или 80мм, а относно осветлението, може би още една лампа.iasen2 написа:

> Светлината няма да ти е достатъчна
> да снимаш на затворена бленда и
> нормални за тази цел скорости и
> базово исо.
> Какъв е размера на бижутата. Ако са
> по големи от пръстен, обикновена
> 50мм за 100лв ще ти свърши работа.
>

>
> Публикацията е редактирана (10-10-17
> 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: CatandGoddess   
Дата:   12-10-17 02:34

105 Nikor и е твърде вероятно да сглобяваш по 2-3 снимки, особено ако снимаш пръстени с камъни или колиета и гривни легнали.

С китака 100 % не става. По-късите обективи са вариант, но ако си с предметна палатка ще е трудно, а трябва да се мушнеш почти в нея. Всичко зависи и какви кадри ти трябват.

Е, виж и Асахи какво е казал. Ако си много хитър става и със запалка със светещо диодче, но ще сглабяш :)



Публикацията е редактирана (12-10-17 02:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: quazimodo   
Дата:   12-10-17 10:16

Ето ти за започване от нулата: https://photo-monster.ru/lessons/read/kak-fotografirovat-yuvelirnyie-izdeliya.html


П.П.Ако езика ти е непонятен ползвай преводач[smilie24]
П.П.2. Ако мислиш наистина да задълбаваш в тази насока, помисли за предметна маса и светкавици с разните модификатори.



Публикацията е редактирана (12-10-17 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-17 13:32

Не искам да те разочаровам, но онлайн бизнеса с бижута в България е кауза пердута. Много внимавай да не те подведе клиента и да ти каже, че ще снимаш по 200 продукта седмично а ти донесе 20 бр еднократно. И се набуташ с ненужна за теб техника.

Казват ти го, защото постоянно ме занимават с такива неща - миналата седмица една ме забавлява да и давам цени за снимки на обувки - щяла да внася по 200 модела седмично. То и целия китайски народ да работи пак не може да прави по толкова модела седмично, а и това щяло да бъде за постоянно - всяка седмица.


Виждам, че си умен човек и най искрено ти пожелавам успех и умната!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: quazimodo   
Дата:   12-10-17 15:19

Ясене, девойката сигурно е объркала модели с чифта бре[smilie5]. Иначе ако питащият не е собственик на магазина, с прискърбие съм принуден да се съглася с мнението на Ясен[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: NaskoP   
Дата:   21-10-17 22:34

Здравейте,
С малко закъснение, но да, ще правя снимки за мой магазин и предпочитам да инвестирам в подходящо оборудване и да усвоя технологията. Поръчах си 3 софтбол да с 85 вата крушки, както и оалаткста за която споменах. Основният въпрос остава обектива. Като бюджетен вариант съм харесал сигма - Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro Lens for Nikon DSLR Camera. Някой има ли наблюдения или коментари за конкретния модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-17 23:27

Бюджетно, изгодно и евтино излиза и Сигма 70/2.8 макро, ако говорим за втора ръка. Въпросното 105 OS също е отлични за случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: SaS   
Дата:   21-10-17 23:35

Мислил ли си за вариант с апарат, който прави фокус стакинг?
Така може да се постигне добре фокусиран обект макар и сниман от близо.
На Фото Форум Феста ще говорим и показваме как се прави това, а има и уъркшоп за предметно снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-17 23:38

Moже да се направи stacking и с няколко кадъра от камера и макро обектив и познания по Photoshop.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: NaskoP   
Дата:   22-10-17 22:46

В момената тренирам с фотошопа точно в тази област. Снимките са правени от приятел с 105мм обектив и от 2-3 снимки изкарвам една. Много хамалогия, но мисля, че това е начина за качествена снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: Тед   
Дата:   22-10-17 22:49

Сега ще разберете защо цената на кадър с бижута е солена. А на някои е повече от солена.
Идва с колекция еди каква си - иска каталог....аз му викам, че не продава домати, а цената на бижутата не е никак малка.



Публикацията е редактирана (22-10-17 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на бижута - споделяне на мнения
Автор: ilcoin   
Дата:   23-10-17 16:22

Според мен е оверкил тая сигма по две причини:

1. Качеството и далеч надвишава приложението на снимките
2. За подобни обекти и кроп сензор 105мм е прекалено дълъг обектив.

Лично аз бих заложил на 35 или 50мм макро, или още по-добре на качествена компактна камера. И двете с цел по-голямата дълбочина на рязкост и оттам по-малкото време за пост-обработка. Имам предвид "стекването" на 3-4 кадъра за приличен ДОФ.

Разбира се, горното пречупено през моите виждания, че времето е пари защото е ресурс, който не можеш да възстановиш. Подръжката на онлайн-магазин не е спринт, а маратонско бягане и ако сега ти е забавно да сглабяш снимки, след 10 месеца може би няма да имаш време и желание да го правиш.

Желая ти успех, и ще се радвам да видя какво си продуцирал [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »