Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: photoforce   
Дата:   19-09-17 13:50

Здравейте:)

В последно време ми се налага да снимам събития вечер, на тъмничко (нощни клубове на входа и вътре). И тялото ми е куцо, един ретро Никон D60, но май първото, което трябва да ъпгрейдна е външна светкавица.

Или и тялото?

Или и обектив? За момента съм с китовия 28-105.

Моля за съвети, като се има предвид, че нямам бюджет да избухна просто с едно ново никонче с точния обектив, нов и супер светкавица.

Мерси:)

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: io_bs   
Дата:   19-09-17 14:06

Здравей! Светкавица ще ти трябва задължително. Не е нужно да е скъпа и да има TTL, с ръчна също може да се получи.
Обектив - някакъв стандартен зуум, почващ от 16 или 18 мм, препоръчително да е светъл.
Тяло - да държи към исо 1600.

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: photoforce   
Дата:   19-09-17 14:10

Мдааа.

На моето тяло в момента максималното исо му е "Hi1", което е 3200 и е софтуерно. Реално не държи над 400 най-много. Обектива може би става. Светкавица - какво е TTL? За какво се гледа при избор на светкавица? Тази карта, дето всички слагат в нея със светкавицата ли идва, или всеки си намира? Никога не съм се интересувал от светкавици, ама никак. По ми е харесвало без, на високо ИСО, за да се улови светлината, но за снимки в клуб не става.

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: test1011   
Дата:   19-09-17 14:12

не е задължително да е светъл, спокойно мога да кажа, че 4 бленда е предостатъчна, при по светли обективи като ти се изредят 15 човека кой по напред кой по назад и става мазало , имам 16-35 2.8 II за клубове и почти никога не снимам на 2.8 , сваляш си скоростта да хванеш лазерите и това е. За клубовете си мислите, че просто е нужна добра техника но това е все едно да кажеш, че за сватби ти трябва добра техника, трябва но има други много по важни неща като това да се усетиш, че може би някой е любовницата си там и ако ти каже да не го снимаш значи не трябва на нито един кадър да го няма, казвам ти го защото имам колеги които са си казали кво пък толкова и после са си патили.. с доста интересни хора ще се запознаеш в клубовете имай си едно на ум а останалото с практика ще го научиш до голяма степен

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: photoforce   
Дата:   19-09-17 14:14

Да, това за клубовете е така. Принципно моите са промоции на алкохоли и се набляга на снимане на входа. Иначе за вътре вече разбрах, че е сложна историята и не е за всеки, но и в тези промоции трябва по малко и вътре да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: IshootPeople   
Дата:   20-09-17 11:41

Пич така или инъче имате тия промотори бюджет за фотограф защо не си наемеш а всички се опитвате да избягвате и да омаловажавате на фотографа труда .Не знаеш какво е ТТЛ а си тръгнал да спестяваш пари които така или инъче се полагат.За това БГ е на това дередже всеки мисли ,че може да върши работата на другия .

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: Monov   
Дата:   20-09-17 15:38

Адебе Пич плати си на фотогроф и най-накрая това наше дередже да се оправи... IshootPeople не се заяждам далеко съм от този мисъл, но като тръгне човек да прави нещо тук и започва едно скубане като на заклана кокошка!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: ogi100   
Дата:   20-09-17 18:08

Ако бюджетът го позволява бих си наел техника за около 50лв от Фотопавилион, за да си свърша работата хем по-лесно хем по-качествено. Успех! :)



Публикацията е редактирана (20-09-17 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: lamerko   
Дата:   20-09-17 18:45

То много добре, но Фотопавилион ще ти поиска сумата на техниката като нова за гарант... нали не си мислите, че вече дават на всеки за по 50 лева :)

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: ogi100   
Дата:   20-09-17 19:38

Нямам идея, аз наемам без проблем и не оставям гаранция. Може да се пита.

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: smilen_k   
Дата:   20-09-17 22:15

Не сте ли се замисляли, че момчето е фотографа и на него му плащат да снима промоциите.
Светлине освен водка Сирок, снимате ли Джонита,Белуга,Гленфидих ?
Човече знам че дават малко пари ама с тая техника и без светкавица си е мъка.
Ако имаш нужда от помощ и съвет, ми пиши на ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: За пръв път... снимки вечер в клубове. Каква техника?
Автор: asahi   
Дата:   20-09-17 22:49

Едно време снимахме същото нещо със Зенит и Агфа 100.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »