Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: sarcofagoss   
Дата:   17-09-17 11:29

Здравейте,
Предстои ми закупуване на нова фото техника и се чудя между тези два варианта. Бих казал, че съм доста привлечен от идеята да имам X100F, защото е компактен, с несменяем обектив, което би ми спестило средства за в бъдеще. Досега съм снимал с Nikon D7200, но по лоши стечения на обстоятелствата - вече не. Държа на доброто качество на изображението и минимализирането на обработката след това. Затова в момента съм в търсене на такава машинка.
Ще я ползвам за портретна, актова и пейзажна фотография, както и за random неща в ежедневието и като цяло на улицата. Това ми се снима.

Във фотосинтезис мисля, че има прилична оферта в момента на тази комбинация и ще се радвам да споделите мнение: цък

Естествено, ще съм благодарен и на други мнения, но ще се радвам, ако повечето са на базата тези два варианта. Ако се включат и хора, които снимат с fuji и споделят опит, още по-добре. [smile]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-17 11:39

T10+ 23/2 или 23/1.4 е точната комбинация, която замества Х100/Х70 версиите с фиксиран обектив. Офертата с Цайс обектива не е толкова добра, има по-изгодни варианти.
Всичко зависи дали човек е готов на ограничения. С фиксиран обектив и тези Х100 тела познавам хора, които снимат единствено с това. Не пречи толкова, но може да отнеме време за свикване. И може и да не се свикне. Но пък Х100, поне от първата версия, която съм имал и ползвал, е по-бърза от тези със сменяеми обективи откъм автофокус и старт. Малко по-бърза.
Масово се търси и компактност, комбинацията със сменяеми обективи едва сега стана по-компактна с идването на Е3. Да се има впредвид, че ако не е ползван или тестван Т10 за доста хора не е удобен като Е2, Про-1.
Ако наистина ще се търси и гледа само ново, може би Х100F e най-добре. Иначе, бих заложил на система с малко използвано тяло втора ръка, задължително да се види и Е2, освен Т10 и нов/и обектив/и, по избор. Х70 също може като вариант с фиксиран обектив. Фен съм и на Ricoh GR, макар че май трудно се намира, само версията с Wi-fi. Много добри кадри вади jpeg.
Да добавя и личното мнение за обработката, която ми идва по-сложна при Fuji, в сравнение с Канон/Сони, но това е само за RAW файлове. Харесват ми jpeg на Фуджи доста, като си го наглася по вкус от апарата.
Имам за момента Е1 с 60/2.4 макрото, иначе имах 16/1.4, 12/2 Samyang, 18-55, Х10, Х20, Х100 и съм ползвал известно време Т1, Про-2 за по-кратко. Това като опит.



Публикацията е редактирана (17-09-17 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: io_bs   
Дата:   17-09-17 11:45

Двете тела са с доста различна концепция - едното е с вграден обектив и комбинация от оптичен и електронен визьор, другото е олекотена версия на Х-Т1 и е добро тяло, макар и от предпоследната генерация на Фуджи. Ако търсиш компактност и 23 мм обектив ще ти е достатъчен - Х100, ако да сменяш обективи - Х-Т10.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: mmjm   
Дата:   17-09-17 12:01

Ако не държиш на плитък DOF при портретите Х100, иначе тяло със сменяема оптика, губи се компактността и е нуже по-дебел портфейл, но можеш да езползваш конкретен обектив за конкретен проект. Трябва сам да прецениш + и - и да избереш според нуждите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: Don_Diego   
Дата:   17-09-17 13:21

Компактността на безогледалките е илюзорна когато се стигне до момента в който решаваш, че ти се снимат много неща, че компактните обективи не ти дават светлосила, дължина или качествен зуум в определена ситуация.

Посочената комбинация изпълнява условието компактност, но ако с времето ти се прииска теле обектив за портрет, компактността си заминава. Говоря от опит.
[smilie5]

Иначе, за пейзаж може да си добавиш 12/2 Samyang, ако не те бърка, че е МФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: sarcofagoss   
Дата:   18-09-17 19:57

Благодаря за полезните мнения. [smile] В крайна сметка съм почти убеден за X100F, като мисля да му добавя TCL-X100 [shtrak] Предполагам ще си заслужава [beer]

Ето няколко sample-a на тази комбинация.

https://jonasraskphotography.files.wordpress.com/2017/01/dscf1033.jpg?w=781&h=520


https://jonasraskphotography.files.wordpress.com/2017/01/dscf3268.jpg?w=1095&h=1642


https://jonasraskphotography.files.wordpress.com/2017/01/dscf1594.jpg?w=817&h=544


https://jonasraskphotography.files.wordpress.com/2017/01/dscf0367.jpg?w=781&h=520


https://jonasraskphotography.files.wordpress.com/2017/01/dscf1338.jpg?w=1000&h=



Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: hemilio   
Дата:   19-09-17 01:37

С двете ръце,за x-100F [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: addk2   
Дата:   19-09-17 10:49

поне да е х-т20
та в твоя случай x-100F, но не очаквай 'много замазан фон' при портретите. Имай в предвид че x-100F е фешън камера и това определя доста от цената.. аз преди години имах подобна дилема. Сега съм с няколко отлични фуджи обективи и съм щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-T10 или X100F
Автор: koleto.spasov   
Дата:   19-09-17 16:36

И аз бих се замисли за т20 и 35 1.4 от базара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »