Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с батерия за Канон
Автор: dikodikov   
Дата:   23-08-17 08:54

Здравейте,

Купих от ebay батерия - китайска реплика на lp-e17 на Канон. Включвам я да се зарежда, но жълтия индикатор на зарядното, който по принцип свети постоянно, докато се зарежда батерията, сега примигва. Бавно, веднъж в секунда. Оставих я цяла нощ, но на сутринта (след7-8часа зареждане) поведението е същото.

Та въпросът ми е-20те лева напразно ли съм ги дал за тази батерия или просто нивото на заряда и е паднало твърде много ииии трябва да я оставя още време.

Благодаря за отговорите и ползотворен ден :)

Дико Диков


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: asahi   
Дата:   23-08-17 09:16

Ако предположим, че зарядното е ОК и батерията е поставаена правилно остава да изчакаш 16 часа и ако не отлепи да си сипеш чаша студена вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-08-17 09:34

Измери й напрежението, ако имаш мултицет.
Ако покаже 0 - не е добре...
Но при всички положения пробвай следното.
Гледам, че е 7.2V.
Намери някакво захранване 9V (поне) и директно свържи батерията +към+ и -към-.
След известно време пак измери напрежението.
Но в съвременните батерии има електроника, която управлява зареждането. Има голяма вероятност тя да не работи...
А и този метод има вероятност да не свърши работа, точно заради тази електроника.
Освен това, ако китайците са спестили нещо - може оригиналното зарядно да не може да я зареди, защото е менте. Пробвай с някакво универсално.

А най-добре им пиши, че не работи и най-вероятно ще ти върнат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-17 09:48

asahi написа:

> Ако предположим, че зарядното е ОК
> и батерията е поставаена правилно
> остава да изчакаш 16 часа и ако не
> отлепи да си сипеш чаша студена
> вода.

Направо да си сипва водата. Не познавам зарядно за литиево-йонна батерия, което да маа по 16-17 часа.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: dikodikov   
Дата:   23-08-17 09:57

Зарядното си работи супер с оригиналната батерия. Тази вече я зареждах едни 8 часа, пак си мига... ще изчакам още час, два, три... ако не започне константно да свети лампичката за зареждане, ще си сложа даже и ледчета във водата, да ми по-пивка :D
Що се отнася до това да им пиша и да ми връщат парите, ами чаках я 30 дни да дойде, сега трябва да им я repack-вам да я връщам и тн, не ми достига желанието да се занимавам. И btw батерията дойде в автомобил-играчка, заедно с отвертка, с която да си отвориш едно капаче и батерията беше под това капаче в дупка в количката... wtf тия китайци са побъркани...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: guciguci   
Дата:   23-08-17 10:10

Ако няма никакъв ток вътре,трябва да я "възбудиш" с директно докосване на + и - с поне 12 волта зарядно. Аз с такова събуждам батерии по на 15 години на GSM-и. Държиш минуса на минуса на батерията
,а + само го докосваш или го държиш максимум 2-3 секунди и го махаш. така няколко пъти.
А е била в автомобил сигурно заради забраните за пътуване на батерии. Не са побъркани ,а са тарикати. Китаеца на всичко намира цаката.



Публикацията е редактирана (23-08-17 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: nsirakov   
Дата:   23-08-17 10:12

Няколко пъти ми се е случвало същото хем с оригинални батерии, поставях и махах батерията от зарядното и се оправи, може би не е сложена добре

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: Becko   
Дата:   23-08-17 11:35

Имах същият случай с китайски батерии, които купих три в комплект.
Едната даде същият проблем след първото дозареждане и разряд с фотоапарата. Втората даде фира /същият проблем с жълто примигване при опит да я заредя/ след около месец използване. Третата си я ползвам повече от година и половина и е ОК. Първите две отидоха в коша /за батерии/, не съм се мъчил въобще с тях, не желая да рискувам. Според мен въобще не зарежда, когато мига.



Публикацията е редактирана (23-08-17 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-08-17 12:01

Китайците са си китайци!
Веднъж поръчах реплика на Samsung S4 mini.
Пристигна нещо, което вместо SAMSUNG имаше едно голямо петно (горе - над екрана, където трябва да е), което силно наподобяваше Samsung, но все едно беше изписано с дебели букви, които се припокриват...

Аз им пиша на китайците - по-добре да не бяхте писали нищо! Да го бяхте оставили празно. Отвратително е така.

А те ми отговарят:
Не! Вземи монета и потъркай петното (като на лотариен билет).

Търкам, горния слой пада и под него блесва SAMSUNG!

Но както и да е!
Дико, успя ли да премериш напрежението?

Това с допирането може да сработи, но ако между клетките и изводите има електроника - май няма да стане.
Най добре да се възбудят самите елементи, но се налага отваряне на батерията...
Пробвай с универсално зарядно - те може и да свършат работа....


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: lamerko   
Дата:   23-08-17 12:26

С купуването на реплики вие се подписвате собственоръчно, че искате да получите нещо неопределено. Например iPhone с Андроид 4.0 [smilie18]

За батериите - нещата там са малко по-различни - има реплики, имитиращи оригинална батерия, които в повечето случаи са неработоспособни, има разно нонеймки - при тях е същото (често получавате "батерия" с активен елемент гипс или цемент), а от брандираните - нещата са малко на тото. Има качествени заместители, които са на нивото на оригиналите, че и по-добри и определено на по-добра цена, а по-веселото е - има вероятност да се намери брандирана батерия от същия завод, в който се произвеждат и оригиналите. Това каква батерия да си вземеш - отнеа 2-3 часа ровене из мрежата за отзиви и тестове. По- този начин съм си взимал батерии за Канонa (LP-E6), така и сега за Фуджито (в моемнта имам 6 броя от две серии) - всичките ми заместители са "железни" и просто нямам никакви забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: asahi   
Дата:   23-08-17 13:36

"Автор: quazimodo
Дата: 23-08-17 09:48
Направо да си сипва водата. Не познавам зарядно за литиево-йонна батерия, което да маа по 16-17 часа."

Моята пауър банка се зарежда почти денонощие. Да ви запознавам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: dikodikov   
Дата:   23-08-17 14:31

Измерих напрежението - 7,7V ми дава уредът... което пак не мисля, че е най-ок, но поне знам, че няма гипс в нея :D ще пробвам да я оставя още на зарядното, после ще прилагам различни техники за възбуждане... предполагам :D

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: guciguci   
Дата:   23-08-17 14:59

Е,тя щом показва,че има ток,няма смисъл да я възбуждаш. Тука вече малко се притеснявам за живота на батерията ти. [smilie2]. Пък и 7,7 да ти дава при 7,2 батерия...не знам... как нагласи уреда? на 20,нали?



Публикацията е редактирана (23-08-17 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-17 15:14

asahi написа:

> "Автор: quazimodo
> Дата: 23-08-17 09:48
> Направо да си сипва водата. Не
> познавам зарядно за литиево-йонна
> батерия, което да маа по 16-17 часа."
>
> Моята пауър банка се зарежда почти
> денонощие. Да ви запознавам ли?

А пък ако знаеш акумулатора на лодката ми колко време се зарежда... Ама темата е за батерия на фотоапарат, не за АЕЦ Белене[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: dikodikov   
Дата:   23-08-17 15:17

Да, на 20V беше уреда. Е, здраве да е, явно няма какво да направя друго... Ще се взема оригинална след време и няма да се занимавам с китайски истории повече. Ще пиша на пича, от който я купих, че не мога да я подкарам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: guciguci   
Дата:   23-08-17 15:21

Пиши му. Ако е китаец,няма да иска да му я връщаш. Ще ти предложи нова или refund. Избери второто според мен. Но не отваряй кейс в ebay. Пиши директно на продавача,ако знаеш как. Снимай кратко клипче 5-6 секунди на ниска резолюция и му го прати.



Публикацията е редактирана (23-08-17 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: lamerko   
Дата:   23-08-17 15:24

Това, че имаш някакво напрежение всъщност нищо не означава - пак може 9/10 от теглото да е в гипс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: dikodikov   
Дата:   23-08-17 15:25

Така ще направя :) Благодаря на всички за отговорите и хубав ден [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с батерия за Канон
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-08-17 15:39

И пробвай с универсално зарядно.
Тип такова:

http://p.globalsources.com/IMAGES/PDT/BIG/718/B1039819718.jpg



Има голяма вероятност да се зареди, щом показва 7.7V (което е нормално, когато няма товар).


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »