Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: nsirakov   
Дата:   09-08-17 17:43

Все още (сигурно винаги) ще си мечтая да снимам с Leica, но след като последният аналогов апарат си остана М7, а аналоговата фотография за мен си остана магия (уви неусвоена) тръпката на дигиталните апарати някак си се губи в новите Leica-и... Днес попаднах на анонс на нов модел , който би ме върнал в "старото" време, като би ме спасило от неумението ми да работя с химията...

leica M60, апарат без дисплей... мечта

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: laurel   
Дата:   09-08-17 17:52

В базара се продава едно Сони с неработещ дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: nsirakov   
Дата:   09-08-17 17:56

засмя ме :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   09-08-17 17:58

Laurel [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: hose   
Дата:   09-08-17 17:59

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: lamerko   
Дата:   09-08-17 18:56

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: джъмбо   
Дата:   09-08-17 19:39

черен винил на дисплея на стандартна м240 ти спестява няколко хиляди евра

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: asahi   
Дата:   09-08-17 20:22

Ако беше учил аналогова фотография щеше да знаеш, че такава няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: nsirakov   
Дата:   10-08-17 00:18

така е асахи, ако знаеш как съжалявам, че не съм се родил едно 20тина години по-рано... (що се отнася до фотографията де). Съжалявам, ако изборът ми на думи те е подразнил, не съм се стремял да покажа енциклопедичност...

Така е джъмбо :) ама мечтите нямат таван, нека поне си го помечтая... Не бих могъл и стандартна м240 да имам... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: uri64   
Дата:   10-08-17 01:29

Че какво му е трудното на "аналоговата" фотография - снимаш си на воля "на лента" и после си "промиваш" филмите и хич и да не ти пука разните ерудити и терминолози какво мислят по въпроса "как е правилно да се казва - бленда, апертура или дупка?"....една филмова Лайка е мисия възможна, малко прясна химия и добър униферсален филм в срок и газ, газ, газ...е първите 10на филма ги прежалваш, но после всичко си идва на мястото....

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: krist   
Дата:   10-08-17 10:06

Очаквайте следващия модел Лейка - без сензор, само с 50% по-скъп от тоя без дисплей...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: asahi   
Дата:   10-08-17 10:17

И обективът е отживелица.

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: obscurity   
Дата:   10-08-17 10:42

Колко е бил добър дизайнера на старата лайка, за да изглежда толкова красива и днес ...

[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: dekov   
Дата:   10-08-17 16:23

и това е заигравка

http://www.freestylephoto.biz/static/images/product/707.jpg



https://daystarlaser.com/wp-content/uploads/2015/06/OlympusOM-Top1-300x300.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: victory13   
Дата:   10-08-17 17:41

На 80д и новото 6д дисплеят може да се завърти "навътре" към тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: Ivodam   
Дата:   12-08-17 11:36

victory13 написа:

> На 80д и новото 6д дисплеят може да
> се завърти "навътре" към тялото...


Това още от 70Д го има. И е много практично.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: Ivodam   
Дата:   12-08-17 11:39

nsirakov написа:

> Все още (сигурно винаги) ще си
> мечтая да снимам с Leica, но след като
> последният аналогов апарат си
> остана М7, а аналоговата
> фотография за мен си остана магия
> (уви неусвоена) тръпката на
> дигиталните апарати някак си се
> губи в новите Leica-и... Днес попаднах
> на анонс на нов модел , който би ме
> върнал в "старото" време, като би ме
> спасило от неумението ми да работя
> с химията...
>
>
> leica M60, апарат без дисплей... мечта
>

Тази мечта за снимка с Лайка ми се вижда нещо по-скоро ирационално. Реално погледнато, би ли очаквал някакъв кой знае какъв, драстично различаващ се резултат, спрямо едно да речем Сони а7р2, което също е без АА филтър и на което можеш да чучнеш Лайка обектив какъвто щеш...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: марвес   
Дата:   12-08-17 11:53

Не е до резултат (макар че има сериозна разлика в цветовете на Leica сензорите с по-"филмово" усещане).
Готино е самото снимане с rangefinder апарат. Аз съм си харесал Epson R-D1 и от доста време издирвам добър екземпляр.

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: stef7   
Дата:   12-08-17 14:32

Разбира се че е ирационално. Но кой е казал че трябва да е рационално. Проблема с Лайка е, че е много скъпо ирационално [smile], непосилно за обикновения човек ирационално. Традиционно rangefinders винаги са били малцинство но който държи на тях и им се кефи, ами отдавна има чудесни и достъпни опции и те са добре известни:

https://www.youtube.com/watch?v=LrT5hHV4PWU


А може и ръчно фокусни обективи да му сложиш на Фуджито.

Така че снимане в ретро стил във всичките му възможни варианти - на филм, дигитално, с автофокус, ръчен фокус, с всичко ръчно и т.н. човек може да практикува и днес, няма нужда да се връща 20 години назад. Опциите са много, може и да не е най-скъпата и орязана от тях. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 15:51

не е само до ръчнофокусни обективи номера е в телеметъра... фуджити няма такъв а електронен [smilie25]

иначе всеки ДСЛР, може да снима като "лентов" защото визьора е оптичен... при безогледалкитЬе няма как защото кадрирането си показва направо готовият кадър

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: stef7   
Дата:   12-08-17 15:56

Нали на Фуджи визьора бил хибриден. Говоря по това което гледам в Youtube защото нямам Fuji. Значи от EVF може да го превключиш на чисто оптичен с малко надписи отстрани. Разликата с телеметъра на Лайка е само в начина на фокусировка. Лайка има два образа които се наслагват, фуджи има това увеличено изборажение в дясно. Но и при двата показват картинка от оптически визьор.

Като едно от предимствата които се изтъква на rangefinders/телеметричения визьор е че виждаш какво се случва извън кадъра в един по широк кадър или перимерър. Това го има и при Лайка и при Фуджи.

Добре известно е че Фуджи се целят точно в групата любители на Лайка давайки им всичко онова което са имали + разбира се още много други неща от съвременната дигитална епоха на прилична цена.

Идеята е че ако искаш може винаги да минеш на ръчен режим който наподобява много този на Лайка.



Публикацията е редактирана (12-08-17 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 16:13

да хибриден е, но на малкият екран пак виждаш електронен образ (увеличен) на част кадъра който ще снимаш може и да си преместиш даже аф зоната тоест може да се ориентираш ако има грешка в експозиция или баланс

очарованието на телеметъра за сега неможе да се замести с нищо...

иначе си прав и на мен ор фуджитата най ми харесва хпро2

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: stef7   
Дата:   12-08-17 16:42

Доколкото виждам малкия EVF екран може също да се изключи и приближението към телеметър ще е доста голямо.

Идеята е че който го кефи Leica, ако не е разбрал още Fuji X Pro 2 е най-близкото и достъпно дигитално приближение, а според автора на долната статия и по-добрата камера от двете:

Fujifilm X-Pro2 vs Leica M: Imitation is the Highest Form of Flattery?


Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: марвес   
Дата:   12-08-17 18:08

stef7, не си снимал на телеметричка? :) Няма нищо общо X-Pro2 като изживяване, иначе на Фуджито му е готин и различен визьора от всичко друго дигитално, да. X100 серията е със същата технология.

Epson R-D1 (съжалявам, че повтарям толкова непопулярен фотоапарат) е истински дигитален телеметричен апарат, дисплея му се завърта и скрива в тялото, "аналогови" показатели за всичко необходимо, магична машинка... предпочитана дори пред Leica M8, но вече доста рядка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ей това е мечта... Leica M60...
Автор: джъмбо   
Дата:   12-08-17 18:55

8-цата има много трески... направо дъски за дялане... но трудно се обяснява какво е изживяването а и на много хора не им харесва, защото бая сме се изнервили от съвременният живот и ако не стане на мига то...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »