Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с АF fine tune
Автор: peter_m   
Дата:   30-07-17 16:09

Имам проблем (бъг) с AF fine tune настройката. Проблемът излиза при обективи сигма 18-35 и токина 11-20.
С никонски обективи като сложа нов обектив и в полето List saved values се появява нов обектив на който да се запази настройката.

Обаче със сигмата и токината - проблем. Обективите ги познава в настройката Saved value, но не се появява нова отметка в List saved value така че да запазя и двата като отделни позиции. Т.е. има запазена само една позиция (единия от двата обектива) и като сменя двата обектива им сменя името в запазената позиция (без да създаде нова) - респективно като стойностите за настройка са различни трябва при всяка смяна на обектив трябва да влизам в АФ настройката и да сменя стойноста (която помня колко е).

На какво се дължи това - че обективите са на друг производител, че са по-нови от тялото ... и има ли решение. Няма по-нов фърмуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: peter_m   
Дата:   30-07-17 16:15

Забравих да пиша, че тялото е д7100.

Пример: направил съм настройка на сигма 18-35 - има я в списъка List saved values.
Слагам Токина 11-20 - В List value се сменя името, познава обектива, но не създава нов обектив в List saved values. Сменям настройката на АФ - примерно на -1 - автоматично в List saved value сменя името на 18-35 с 11-20 с новата настройка ... но не създава нов обектив.


Изтривам създадения нов обектив - слагам който и да е - всичко е ОК - създава си му нов профил, но като сложа другия по някаква причина не му създава нов профил а може единствено да се презапише върху профила на предходния .[smilie11]



Публикацията е редактирана (30-07-17 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: джъмбо   
Дата:   30-07-17 18:06

най-лесното решение да калибрираш сигмата с док а токината по тялото... макар че ей бога ми до сега ултра широк обектив не съм видял да ми личи фронт или бек фокуса [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: Pavlov   
Дата:   30-07-17 18:41

Случва се понякога. В центъра може и да не личи, но в ъглите - да.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: ZENON   
Дата:   30-07-17 19:54

Един ултра широк пътува до JP точно поради тази причина.
Стъклата са си стъкла, а когато са и с кофти QC, нещата не са наша полза и трябва да да си губим времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-07-17 00:16

И понеже съм на вълна аф-финна настройка ми хрумва веднага да изтриеш всички зададени/запаметени настройки на обективи, да изключиш и включиш отново опцията и да опиташ отначало. Може да си запишеш стойностите преди това, за да не правиш наистина всичко отначало. Идеята за фърмуер не ми се вижда лоша, както и рестартиране на всички зададени настройки в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: peter_m   
Дата:   31-07-17 00:46

Трих обективи, имам три други никонски, с тях проблеми няма. Вкарва си ги веднага в списъка. Фърмуера е последен...няма по нов. Но сигмата и токината ... Трих , слагах първо единия, после първо другия ... Прави им профил ,но сложи ли се другия не му прави нов профил а записва върху първия сложен като му сменя името.



Публикацията е редактирана (31-07-17 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с АF fine tune
Автор: victory13   
Дата:   31-07-17 23:09

Има поле за записване на сериен номер. Опитайте да го попълните... Има вероятност да мине номера, независимо че ги дава с едно име, да запише 2 позиции за 2 различни СН [shtrak] ... Принципно така се записват 2 еднакви обектива [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »