Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art за Никон
Автор: Божидар58   
Дата:   25-07-17 13:35


Моля колеги, които са снимали с този обектив да споделят впечатленията си. Интересува ме как се държи въпросния обектив сложен на Никон D700 или на Никон D7200. Понеже имам Никон 50/1.8G се интересувам, толкова ли е голяма разликата в крайния резултат, че да оправдае огромната разлика в цените. Моля да коментират само колеги, които имат или са имали и двата обектива.....Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art за Никон
Автор: lord_kik   
Дата:   25-07-17 18:16

Така казано,да коментира само който имал и двата,явно темата ще остане празна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art за Никон
Автор: koev   
Дата:   25-07-17 19:50

[smile]



Публикацията е редактирана (25-04-18 05:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art за Никон
Автор: Giorgio.K   
Дата:   25-07-17 21:34

Първо на въпроса ти:
Принципно мисля, че за много малко при това добри фотографи крайният резултат оправдава разликата в цените между сравнително евтините и по-скъпите обективи. Ако си любител или посредствен професионалист, каквото и да закачиш все тая. Е да, ще има малко по-добра визия кадъра, но това ще е. Така че, за "малко повече" плащаш "много" [smile]
Иначе на D700 тази Сигма си е супер. Имам лека корекция на фокуса в тялото, -5 и не усещам проблеми с фокусирането. Скоро взех и Сигма док-а за настройка и ще я тествам пак. Но и фокусната система на D700 e може би най-добрата която са правили Никон и това мисля че си оказва влияние. И да, обектива е остър още на 1,4, така че ако това ти е необходимо я взимай. Всъщност на мен за портретчетата и старата Сигма 50/1,4 DG EX ми вършеше добра работа, просто тази е по-остра по целия кадър, в дефокуса разлика не виждам.
Преди съм имал Никон 50/1,8Д, но не ми хареса. Също и този 50/1,8G който тествах преди да взема старата Сигма.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »