Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-17 08:22

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-17 08:22


Здравейте колеги,

знам че има iphone фенове и се надявам някой от тях да може да ми помогне.

Накратко - правя виртуални разходки. Прехвърлям виртуалните разходки на телефона си (андроид) за да мога да ги показвам и offline. В Германия за съжаление мобилния интернет (а и интернета като цяло) е на светлинни години назад от този в България. Много често като представям виртуалната разходка пред клиенти се оказва, че няма интернет на място.

Тъй като разходките са предназначени за web не могат просто така да се заредят от паметта на телефона. За целта си купих един app KSWEB, който симулира сървър на телефона и ми позволява да плейна разходката.

Сега обаче спешно ми трябва такъв аpp за iphone. Задачата ми се усложнява от факта, че нямам iphone под ръка. Някой има ли идея дали има подобна програма за iOS, която да симулира сървър на телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-07-17 09:27

За андроид бол такива приложения, хвърли сифона.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: localhost   
Дата:   14-07-17 09:28

jalbreak първо и после инсталираш - имаше няколко варианта

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-17 09:40

Аз нямам никакво намерение да взимам iphone. Но започнах съвместна работа с една фирма и те са само с ябълки. За тях ми трябва. Хубаво е да е без джейлбрейк, че са им служебни телефони и няма как да ги кракват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: e-mil   
Дата:   14-07-17 09:56

Понеже е специфична нужда, я се обадят един-двама, я не. Все пак сме във фотографски форум. Докато чакаш виж имена на програми в Гугъл и чети ревюта! Има някакви ServersMan, Kitura и т.н.
https://www.google.bg/search?q=best+web+server+app+iphone


Но си мисля, че по-бързи и вероятно по-компетентни отговори може да получиш в някой от големите маковски форуми. Все пак там навалицата е повече и всички ползват Apple. Примерно раздела за iPhone в Mac Forums.
http://www.mac-forums.com/ios-and-apps/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-17 10:22

Пуснах в епълския форум ама засега без резултат.

Иначе вчера търсих около час в нета и намерих някакви аппове, но при положение, че нямам такъв телефон да пробвам реших да попитам и тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: pdimitrov   
Дата:   14-07-17 10:38

Аз пуснах едно бързо търсене и излезе някакъв конвертор на web app към native ios/android app. Лицензът е 500€ или нещо такова, но сигурно има демо. Сайтът е gonative.io. Не знам дали ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Fifata   
Дата:   14-07-17 11:35

Въпроса въобще не е за iPhone специалистите, защото ти нямаш питане за нещо крайно свързано с телефона, а за някакъв страничен софтуер.
След 2 минутно търсене в гугъл намерих поне 10 приложения който отговарят на зададения от теб въпрос, ама докато не и си купиш iPhone да си ги тестваш, няма кой да ти помогне и да знае точно какво искаш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: lamerko   
Дата:   14-07-17 11:51

Като за начало тези програми са си уеб сървъри, а не емулация на такива. Не е заяждане - казвам го, понеже трябва да е ясно, че те предоставят всички базови стандарти и съответно изискват конкретни ресурси. Ако реално погледнем нещата, Андроид представлява просто един Линукс с малко модове, графичен мениджър и собствена имплементация на JVM. С други думи може да се сложи почти всеки софтуер, типичен за един Линукс сървър :) За iOS (iPad, iPhone) имаме нещо клонинг на BSD Unix, като обаче не е "чист" - първоначално са тръгнали от безплатния FreeBSD с модове в ядрото, след което си написват свое собсвено ядро (Darwin) и затварят системата. Сега част от софтуера за Линукс има портове, но всичко е условно. Най-голямата разлика е капсулацията - всяка програма работи в своя собствена среда, нещо като виртуална машина, което дава сигурнст, но ограничава комуникацията между програмите и налага серия от рестрикции, които понякога са фатални при липса на пълни права.

Имайте предвид, че уеб сървъра сам по себе си просто обслужва един или няколко протокола, а приложенията, които вървят на него обикновенно изиксват някакъв програмен процесор като например php, asp, java, pithon, perl и т.н - с други думи има голяма вероятност за iPhone без пълен достъп да няма репение, но всичко зависи какво точно представляват тези виртуални разходни и какво точно изискват...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   14-07-17 14:27

lamerko благодаря за изчерпателния отговор.

Благодаря и на всички, които ме препратиха към гугъл. Там беше първото място на което потърсих, но тъй като не намерих решение се обърнах тук. Предположих, че някой може да се е сблъсквал с подобен проблем и затова реших да попитам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Danny_Falin   
Дата:   15-07-17 07:19

като са предназначени за web виртуалните разходки, това означава че се отвярят с web browser а не от сървър, няма нещо което интернет броузъра ти да не може да отвори локално от телефона, а пък го отваря от сървър.

пробвай с друг броузър освен сафари

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: Frenchev   
Дата:   15-07-17 08:41

Нямам iphone под ръка, а живея в едно забутано село в подножието на алпите и нямам много приятели наоколо. Особено пък с iphone.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: e-mil   
Дата:   15-07-17 19:25

Автор: Danny_Falin
Дата: 15-07-17 07:19
"... няма нещо което интернет броузъра ти да не може да отвори локално от телефона, а пък го отваря от сървър."


Това е дълбоко невярна заблуда. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: sherbit   
Дата:   15-07-17 23:13

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: JohnyWalker   
Дата:   20-07-17 17:04

Автор: Danny_Falin
Дата: 15-07-17 07:19
"... няма нещо което интернет броузъра ти да не може да отвори локално от телефона, а пък го отваря от сървър."


Колко уеб сайта си програмирал през живота си и колко от тях са на HTML5 (както в случая) да не говорим за очевидните PHP, Java, Perl, ASP...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към iphone специалистите
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-07-17 02:26

Жалко, че за колегата Frenchev няма още решение по въпроса му, но на мен изключително ми беше полезно и приятно да прочета мнението от lamerko! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »