Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: fallenfbsd   
Дата:   11-07-17 09:14

Здравейте, това е дилемата.

Не съм 'про', имам базови понятия и опит, искам да купя що годе компактна камера с добро качество на разумна цена. Нова. Бюджет отделен 1200-1500лв като съм се спрял на тези двата и съм зациклил на решението. И двата ми допадат. Харесвам тъч екраните да си избираш фокус. Апаратът ще е за пътувания, семейни занимания, и други по-общи,нищо специализирано. Деца в движение, коли (примерно), малко пейзажи и стрийт снимки. Фокусите на двата май са един дол дренки, като усещането ми беше че Олимпуса фокусира по-бързо при зададена една топка за фокус.За проследяващ фокус май и двата не стават еднакво.

Плюсове Фуджи - по-голям сензор, по-добър китов, екрана се върти за семейни селфита. Добър китов. Харесва ми резките резултати в jpeg.
Минуси - цени обективи са височки за моята летва, макар освен китовия след време ще търся светъл фиксиран и май до там. Няма визьор (досега съм нямал, но повечето предпочитат по ревютата)

Плюсове Олимпус - изгоден, стилен, има си визьор, повече обективи и то относително изгодни има сред тях. 5 осовата стабилизация.
Минуси - по-малкия сензор (макар че по ревютата гледам се представя добре, малко по-размити са изображенията в ревютата. Екранът не се завърта като за селфита,ще се преживее :)

Рядко ще се занимая с RAW, само ако е някоя конкретна снимка.

Като цяло в момента Олимпуса с 14-42 (по-големия) е 999лв, за още 250лв може да се вземе 40-150. За около 1500лв може китовия с 30мм.

При Фуджито за бюджета може само и единствено с китовия 16-50 на цена от 1270лв.

Приемам съвети,че тази седмица трябва да го избера.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: io_bs   
Дата:   11-07-17 12:34

Според мен си струва малко напън за Fuji X-T10 - има визьор и PDAF, макар и по-стар сензор. Напоследък има такива и в базара на още по-ниски цени, ако не е проблем втората ръка. А ще останат пари и за още обективи.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-17 13:41

Без визьор наистина е малко гадно през слънчев ден, когато осветеността е по-голяма от тази на екрана и почти нищо не се вижда на него. От друга страна Фуджито има доста по-добра картинка. Формата на сензора на Олито също не мога да я преглътна, та наистина огледай се за X-T10 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-17 13:49

Бих гледал вместо този Олимпус един GM-5 Панасоник с подбрани 1-2 обектива, не 12-32 палачинката. Компактна камера, с визьор, има почти всички екстри.
ЗА Fuji, ако може да се преглътнат 6Мпикс, наистина Т10 е по-добрата идея.
Aко се иска всичко ново и са точно тези 2 апарата- Fuji A3.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: dtangelov   
Дата:   11-07-17 15:03

fallenfbsd

Независимо от всичко което ще ти кажат, за любителски нужди, няма съвременен безогледален апарат, който да ограничава когото и да е за каквото и да е.
ДОФ, динамика, големина на сензора и други подобни, при положение, че ще се правят само снимки за спомен са само безмислени мантри.
Моят съвет е - отиди в магазина, пипни и двата, направи няколко снимки със всеки от тях (на слънчева светлина с Фуджито за да установиш използваемоста на дисплея (Оли има електронен визьор и е използваем при всяка светлина)) и вземи този който най добре ти пасва като усещане.
После снимай с кеф и не чети повече никакви ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: quazimodo   
Дата:   11-07-17 19:13

Един глас за Олимпуса, кой както иска да го преглъща[smilie5]. Втората версия е леко подобрена спрямо първата, но възможностите за дооборудване са много по-големи от тези на Фуджи. При Олимпус няма откровено скапан обектив нищо, че латерната за мазните китаци не е спирала да се върти[smilie18].

П.П. Не съм се интересувал при коя фирма какви възможности има за управление на апарата от смартфон, но Олимпус имат фирмена програма за това и с нея не ти трябва въртящ се дисплей за селфита[smilie21]



Публикацията е редактирана (11-07-17 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-17 19:39

Е, то май всички безогледалки си имат фирмено управление през телефон... само дето не бих казал, че е най-удобното нещо, но в някои случаи има определени преимущества :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: dtangelov   
Дата:   11-07-17 20:41

quazimodo
[smilie24]

lamerko
Точно на Оли управлението от смартфон си е съвсем удобно


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: serjy   
Дата:   12-07-17 08:49

Олимпуса е супер тяло, определено няма да съжаляваш! Ако му сложиш за китов един панасоник 12-60 направо е безкомпромисен! От опит ти го казвам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: quazimodo   
Дата:   12-07-17 09:13

serjy написа:

> Олимпуса е супер тяло, определено
> няма да съжаляваш! Ако му сложиш за
> китов един панасоник 12-60 направо е
> безкомпромисен! От опит ти го
> казвам [beer]

Той и 14-45 на Панасоник да сложи за 150 лева, пак няма да съжалява[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: dtangelov   
Дата:   12-07-17 15:06

serjy quazimodo

Гледам и не вярвам на ушите си [smilie5]
Четвърто мнение в полза на Олимпус и никаква следа от хейтъри.
Направо не мога да повярвам [smilie5]

serjy
Имаш ли впечатления на живо от пана 12-60. Имам интерес към този обектив, но така и не мога да намеря за добиване на впечатление, ако не аз то поне мнение от някой който е ползвал.

и за да не е съвсем спам по темата - даже и само с един 25/1,8 или 17/1,8 от базара може да постигне страхотни резултати.



Публикацията е редактирана (12-07-17 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: fallenfbsd   
Дата:   12-07-17 17:15

Много благодаря на всички за препоръките!

Като гледам ще е Олимпуса, мисля че за моите нужди е по-изгодната система.

В момента тече промоция, която мисля да хвана. Мисля да го взема с китовия (не палачинковия китов) и се чудя дали да не остане така, да пощракам малко и после да си избера следващия (дали нов, дали от базара) ИЛИ

да използвам сега намаленията и да взема за още 250лв 40-150mm f/4-5.6 на Олимпус (иначе май е около 500лв) или за 450лв да добавя 30mm f/3.5

Сякаш фиксиран рязък с добра светлочувствителност повече би ми помогнал от 40-150 (който е хубаво да го имам, но сякаш рядко ще се ползва)..

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-07-17 17:16

Бих взел фуджито, защото е с най-приличния китов обектив от възможните (имам го) + размера на сензора [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: serjy   
Дата:   12-07-17 18:32

Олимпуса снима страхотно, въобще не му пречи по-малкия сензор. Отлична камера е ще се убедиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-17 18:54

Абе има си шум и на базово исо, ама това, което не успях да преглътна, бе формата на сензора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-07-17 19:06

Каквото и да вземе - все добро! Автора ще остане доволен несъмнено, аз да си кажа как е пт моята капандура [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: марвес   
Дата:   12-07-17 19:11

Аз бих взел ТОЗИ фотоапарат с китов обектив за посочените цели, има си всичко освен тъчскрийн и IBIS. Може да се надгради до безобразие - фул фрейм визия с адаптер, бърз автофокус с всички Canon обективи с адаптер, по-малък и удобен е от E-M10 II (да, имал съм го, ако се интересувате), с по-добра матрица.

Даже бих го взел втора употреба с китачето за около 700-800лв с/без остатъчна гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: serjy   
Дата:   12-07-17 20:11

това с шума на базово исо направо ме втрещи, все едно не снимам от 5 години с олимпус [smilie10]

я дай пример, с олимпус и с друг апарат при еднакви услови, че да видим... така, само приказки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: dtangelov   
Дата:   12-07-17 20:53

Шум на базово ИСО, липса на динамика в сенките, дълбок ДОФ, малък сензор - да всичко това е вярно, но при сравнение с ФФ или среден формат.
При сравнение с която и да е кропка обаче доста често може да даде и по добри резултати [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: quazimodo   
Дата:   12-07-17 20:56

Ма винаги може да се направи антитест и на ИСО 50[smilie18]. Недоекспонирай два стопа, после ги дръпни в конвертора и ще имаш шум като грахови зърна. А толкова добре си вървеше темичката до момента [smilie5][beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 II или Fuji X-A3
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-17 23:22

Преди време Емо беше пускал някакви кадри от неговите Олита - именно шума на базово ИСО ми направи впечатление в доста от кадрите. А когато преди време за първи път опрах до безогледалките - избора ми беше именно между Оли и Фуджи. В крайна сметка взех тогава X-T10, но не заради друго, а просто заради формата на сензора. Но дъража да отбележа, че опрях до безогледалка не като основна система, а след кошмарно пътуване в чужбина с 2-3 огледални тела и тлъсти обективи на врата... та си казах никога повече. И просто спешно си търсих сапунерка, до него момент въобще не се интерсувах и дори не бях виждал безогледалка на живо [smilie18] Ама на, в момента основната ми система е такава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »