Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: yarek   
Дата:   29-06-17 15:59

Здравейте господа! Имам въпрос към хората обичащи да почиват със семействата си на палатки.
Намислих да ходим от Варна на горе, обмисляме реиона на Шабла, Тюленево, Крапец. Посъветвайте ми някакво конкретно хубаво местенце където можем да си разположим палатков лагер (3-4 палатки), за да бъде близо до морето, хем колата да е близо до палатките.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: the_psycho   
Дата:   29-06-17 16:05

реиона?

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: asahi   
Дата:   29-06-17 16:15

Редактирай си заглавието. Да не си бежанец?
В района на Шабла са къмпинг Шабла и къмпинг Добруджа. Ако искате на диво може и на Камен бряг да идете. Носете тояги против комарите.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: EvaJor   
Дата:   29-06-17 16:35

Както в района на Тюленово, така и в района на Камен бряг, дивото къмпингуване не е позволено. Правят го обаче стотици хора, цяло лято, в това число и много румънци. Въпреки, че съм писала поне 10 пъти до община Шабла, пращах и снимки на мейла им, миналата година нямаше резултат. Около и сред средата на лятото, освинването е ужасяващо.
Понятието "диво", ако се има предвид под "диво" тихо и спокойно, особено в петък и събота вечер е хипотетично, защото се събират по 100 и повече коли по цялата брегова линия, музика, шум и наистина дивашки изпълнения отвсякъде....

Извън всичко това, колата може да бъде непосредствено до палатката.

С изключение на "Малкото море", брегът е висок и не особено подходящ за малки деца, особено в района на Камен-бряг и посока Камен бряг- Тюленово.

В самото село Камен бряг има много стопани, които срещу малки суми позволяват разпъването на палатки в дворовете им и може да се използва вода и тоалетна. От селото да скалите са около 500-600м. Трябва да се пита на място.


На юг от Тюленово има организиран от общината бивак, като там е и разположена единствената за района химическа тоалетна. Течаща вода за пиене няма никъде (Камен бряг, Тюленово), трябва да се купува или да се налива от местните, ако са съгласни.


За малки деца, плажът на Крапец е по-подходящ, с изключение на силното вълнение, което се появява понякога. Там може да се разпънат палатките -
до колата-или в самия къмпинг или при желание на брега, където обаче пак е забранено. Други възможности, както са писали по-горе, са в къмпингите на Шабла и Дуранкулак. И на двете места, плажовете са ок.



Публикацията е редактирана (29-06-17 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   29-06-17 16:38

на Шабла ще има всекидневни фоеверки от тия дни, ша е купон[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: yarek   
Дата:   29-06-17 17:59

Благодаря на EvaJor за изчерпателен отговор, а случайно да имате някакъв контакт от този къмпинг на Крапец?

asahi, Прощавайте за ниското ми ниво на грамотност, не съм беженец,напротив - по скоро аз съм от малкото чужденци избрали да живеят в България, години преди да почне последното голямо преселване на народите.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: EvaJor   
Дата:   29-06-17 18:26

Аз мисля, че къмпингът на Крапец не функционира. На Тюленово ходя често, но на Крапец не съм ходила от две лета. Някои от бунгалата и това, което не може да се извлече от инфраструктурата е там, но не съм сигурна, че къмпингът функционира. Но не мисля, че ще е проблем там да се опънат палатките, тъкмо ще са на сянка.

Работят този на Шабла и на Дуранкулак.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: MURTAGON   
Дата:   29-06-17 21:06

EvaJor написа:


> къмпингуване не е позволено.
> Правят го обаче стотици хора, цяло
> лято, в това число и много румънци.
> Въпреки, че съм писала поне 10 пъти
И какво си писал?[smilie23] Българина винаги се прави на по голям католик от Папата. Ако ги няма летовниците тоя край още ще западне.Имаш желание тоя район да се бетонира както южното черноморие ли? От хора които къмпингуват повече от една нощувка,поразии няма да видиш. Аз съм такъв от 2006г и оборка се прави преди и след лагера.Не помня до нас и при нас да са ставали дивашки изпълнения. Промяната във чистотата настъпи след като общината постави контейнери за боклук. Нормално и логично.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в реиона на Шабла?
Автор: EvaJor   
Дата:   29-06-17 21:38

"Аз съм такъв от 2006г и оборка се прави преди и след лагера"

Виж сега, ти може и да скачаш с парашут всеки ден от 9-ия етаж, твоя работа. Аз пък от 97-ма съм омъжена за човек от региона и повече от 10 години имахме и вилен имот там. За двадесет години насам, познавам общините Шабла, Генерал Тошево и Каварна като петте си пръстта.

Като е толкова чисто, защо правиш почистване преди лагера?
Къде осъществяват ...естествените си нужди тези, които къмпингуват за повече от една нощувка, а даже и за една? Зад цистерните. Влажни кърпички и т.н. Не ми казвай, че не си виждал каква свинщина е зад тях. Нищо не спасяват контейнерите, понеже са само на две места-до Паметника и до бивака.

И да-дивашки изпълнения са-музики, викове, пиратки, като се сети някой, чупене на бутилки, огнища за барбекю на 100 места, огън в пещерите, които са достъпни, юли и август се превръща в нещо като цигански катун. Дадааб - мини демо версия.

А е защитена зона, въпреки, че не мога да си представя кое нормално животно ще отиде да гнезди или да се размножава и отглежда малките си там (вече).

Българинът може и да се прави на повече католик от Папата, но в същото време всячески се старае да мине метър. Без значение, че има забрани, правила и т.н. Майната им, важното е да си изпечем карначетата, без да плащаме.

Помисли си за една нормална държава в Европа, където ще толерират подобни катунарски изпълнения като на Тюленово, Широка поляна, до Говедарци и т.н. Както и с какво точно помогна на човека, задал въпроса.

Толкова от мен по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: uri64   
Дата:   29-06-17 21:48

EvaJor [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: MURTAGON   
Дата:   29-06-17 22:28

Оборка се прави всеки път на мястото. И със всяка година все по малко боклук събираме именно защото вече има контейнери. Миналата година едва събрахме боклук за една торбичка. Боклук във вид на бутилки и пластмаси.
Върви на Южното Черноморие и се жалвай за гнездене на птиците. От редовно посещаващите това място няма да намериш по ревностни защитници на чистотата. И пак споменавам за хора които стоят повече от една нощ.
Виж 2 и 30 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: asahi   
Дата:   29-06-17 23:21

Ярек, за чужденец се справяш добре с езика [smilie24]
И аз знам колко е труден, дори за местни.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-06-17 00:36

Смешно е да се твърди, че палаткаджиите "крепят" този район. Ми не, обикновено оставят кочина, като си тръгнат и местните трябва да им чистим лайната после! По принцип палаткаджиите освен палатките си, нищо друго не крепят.И момент-навремето също ходих по палатки, преди някой палаткаджия да ме обвини, че не съм се подлагал на тая хипария.
Пък и не смятам, че районът е западнал ни най-малко.Има хубави къщи, за щастие се запази (засега) от бетониране, за разлика от южното черноморие, но това е само защото люлинчани, овчакупелци и младостовци освен Киртен, Слънчев бляд, Несе'еба и Поболие друго не признават (и познават).И по-добре за нас -Белите бродници от Мразовииитото северно Черноморие !! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: AndreyIst   
Дата:   30-06-17 01:01

Прекрасно е, че ние от центаръ на София не се занимаваме с тези глупости - палатки на българското. Да вметна, че дядо ми е потомствен рибар, грък от Несебър, но това вече не е моето черноморие, а свинщина от евтини чужденци и българи-катунари, които искат да минат метър.
Заради тях вече от 15 години охдя по цял сват, но не и у нас. Познаващите ме знаят, че съм националист, но това не мога да променя.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: MURTAGON   
Дата:   30-06-17 01:19

AndreyIst написа:

> Да вметна, че дядо ми е потомствен
> рибар, грък от Несебър, но това
> вече не е моето черноморие, а
> свинщина от евтини чужденци и
> българи-катунари, които искат да
> минат метър.
И какъв Българин си, като се хвалиш със дядо си потомствения рибар Грък?
Аз също не мога да разбера хората решили да заменят една урбанизирана среда със друга. Имам възможности да си платя ол инклузива където и да е ,но само в "катуна" може да се върнеш към природата истински поне за малко.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: asahi   
Дата:   30-06-17 06:50

Националното съзнания на индивида не може да се вменява от дядо му или от теб. Ол инклузива е за определена социална прослойка и въобще не е цел и ценност за други.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: alex1954   
Дата:   30-06-17 19:48

На няколко километра на север от Крапец , на Дранкулашкото езеро има незаконен къмпингРазполагат палатки, каравани и др. в една горичка.Там се събира много народ с малки деца даже с бебета.Къпят се с вода от туби, готвят си пак с такава.Палят си огньове.Вероятно е много романтично. Обаче, като тръгнеш да снимаш патките в Дуранкулашкото езеро, трябва да си гледаш в краката да не настъпиш някоя"мина", каквито има на най-невероятни места.
Иначе плажът е на една крачка, огромен общо взето чист.



Публикацията е редактирана (30-06-17 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: imitev   
Дата:   30-06-17 19:57

Едно време карах уиндсърф в блатото, после се оказа, че не може, защото съм обезпокоил пернатите и спрях...

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: iavorski   
Дата:   01-07-17 12:27

Препоръчвам къмпинга на Дуранкулак пред Шабла.

Първо има по малко хора на плажа
Второ плажната зона на Дуранкулак е залив за разлика от Шабла.
Трето заради близостта на Шабла цялата зона около къмпинга е много по цивилизована - разбирай шумна.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: asahi   
Дата:   01-07-17 19:31

Kажи за комарите.

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: imitev   
Дата:   01-07-17 22:48


Като врабчета са...

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: alex1954   
Дата:   01-07-17 23:07

Като се пръскаш със спрей против комари, няма проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: imitev   
Дата:   02-07-17 23:40

На Крапец до Дуранкулашкото блато съм пробвал - загубена кауза.

В Русе покрай Дунава - същата работа...

Комарите са част от купона. Хапят през дебели анцузи и чорапи [cool]

Искат да се размножават гадинките, ние с някакви репеленти ще се мажем!

Цаката е да се метнеш в палатката преди да са излезли или след като се приберат. Иначе рискуваш да ти свирят цяла нощ...

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: yarek   
Дата:   04-07-17 07:42

Обиколихме няколко плажа и на края избрахме Крапец. Преди да разгърнем лагера направихме минимална уборка на терена. Както и след нас. Удобното че на влизане към плажна ивица има контейнери за боклук. Има и барче и 2 доста поддържани биотоалетни. Прекарахме си страхотно,весело, без излишен шум. Само един минус беше това че не можахме да се окъпим в морето, беше доста студено.
Комарите ги победихме с лосьона против инсекти на марка Бочко.
Мястото все още няма голям наплив на туристи, препоръчвам го на хора който избират спокойствие пред клубувете ;)

Отговори на това съобщение
 Re: На палатка в след Камен бряг на горе?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-17 10:38

От комарите ще ви спаси и "фирменият" репелент на офроудфорума[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »