Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   24-06-17 18:07

Здравейте.. От няколко дни ме мъчи идеята, да намеря начин един графичен таблет, да замести напълно плъхчето. Но не мога да намеря, как да го накарам да си сменя режимите според приложенията. Давам пример.

Единия от бутоните в PS го ползвам [ctrl]+z, а в браузърите като скрол.. Срещали ли сте благинка из Windows която да променя тези режими, според това кое е активното приложение ?

Когато ползвах само мишка, също ползвах такава благинка, но тя си е в софтуера на самата мишка..

Аз лично ползвам WIN7, но това сме го коментирали с още няколко човека, които ползват 10-ки. И никой от нас не намери начин.

Ако някой ми подскаже, как мога да си уленя работата, ще го черпя бира :D

[beer]

[beer] [beer]

[beer]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: asahi   
Дата:   25-06-17 00:04

Ако зададеш въпросът коректно и без жаргонни думи вероятно някой ще се сети за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-06-17 02:31

Знам, че в този форум има хора които биха откликнали, въпреки жаргонните думички. Ако пък не, ще си намеря друг повод да изпия една две бири с добър събеседник ;)

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: Jk.freeman   
Дата:   25-06-17 02:42

ко ся и на тебе ли ти с пий, ний га пиФми преди да затворят нашта тема, ти де беше ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   25-06-17 10:06

По добре късно от колкото по-късно... Пък и мечо Пух е казал "колкото повече, толкова повече !"

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: e-mil   
Дата:   25-06-17 14:50

А защо държиш непременно да правиш настройките в Windows? Ползвай драйверите на производителя! Дори при евтините таблети те дават повече възможности, отколкото тези в ОС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-06-17 16:53

Не държа да е WIN, но в пакета няма такава опция... Таблета е ONE by WACOM (CTL 471) с две думи от най ентри класовете.. Предполагам, че по скъпите имат, но този не... :)


http://oi68.tinypic.com/2woc41h.jpg





Публикацията е редактирана (25-06-17 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: iliyanb   
Дата:   25-06-17 18:56

Здравей, мисля че в този клас таблет няма да успееш да направиш това, което желаеш. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   25-06-17 21:39

И аз така мисля, затова търся опция в операционната система :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: compur   
Дата:   26-06-17 21:30

в операционната система, още повече в тази на 7-цата, няма такава опция. трябва промяна - ти реши на кое!

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: johnny_fx   
Дата:   27-06-17 09:11

Значи така от Wacom те карат да си купиш по-скъп таблет, режат функционалности и в опциите. [smilie8]

Или си купуваш Intuos, или търсиш страничен софтуер и си биеш главата с него. Евентуално Autohotkey би свършил работа, но си трябва четене, за да си напишеш скрипта.

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: марвес   
Дата:   27-06-17 09:52

Разрови се за геймърски софтуери за препрограмиране на мишки (но не "от производителя на мишката"), преди ползвах една за доста подобна цел, но не й помня името ("mouse" присъстваше в името). Имаше опции за всяко приложение индивидуално да се настройва абсолютно всеки input/output от всякаква периферия, при това елементарно - като натиснеш дадено копче на таблета, програмата визуализира в списъчна таблица на коя позиция отговаря, цъкаш я и й задаваш функция по желание за дадено приложение.

Отговори на това съобщение
 Re: "Гевезелък" с графичен таблет и windows
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   27-06-17 16:54

X-mouse button control се казва софта. Имам същия Wacom, който разнасям с лаптопа и ползвам същия софт за персонализиране.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »