Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: madmax   
Дата:   17-06-17 21:59

Здравейте колеги.Имам проблем.Не съм си вадил апарата от няколко дни и днес като го извадих не пожела да се включи.Имам две батерии и с двете пробвах но пак не иска.
Ако някой е срещал същия проблем нека сподели как го е отстранил.Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-06-17 22:10

Някакви индикации за живот няма ли? Батериите какво полазват, защо не опиташ да заредиш хубаво една от тях сега и не опиташ с нея утре?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   17-06-17 22:16

Това ми се случи на моя Canon 5d mark 3 - не бях го вадил няколко дни. Многократно включвах и изключвах, сменях батерията, но нищо - нито някаква индикация, нито дисплеят се включваше. Почти се бях отказал, когато забелязах, че горният малък дисплей работи и дава всички настройки подробно. Тогава изкарах мемори картата и апаратът тръгна. Оказа се проблемна карта. Сложих картата и пак не се включваше, смених я с друга и се включи. Така разбрах, че проблемът е в нея. Когато я форматирах, всичко си беше наред. Дано такъв и да е твоят проблем.



Публикацията е редактирана (17-06-17 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: ilcoin   
Дата:   17-06-17 22:33

Пробвай без карта и със заредена батерия. Ако и така не стане, има кофти проблем.

Ако е стоял дълго без батерия, има вероятност да е проблема и в допълнителната батерия, която противно на всеобщото мнение не е там да ти пази датата само :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: uri64   
Дата:   18-06-17 00:26





Публикацията е редактирана (18-06-17 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: madmax   
Дата:   18-06-17 07:53

Пробвах всякакви варианти,махах картата,форматирах я и пак нищо не реагира,сменях обективи,чистих пиновете за контакт с батериите и пак нищо.Май ще го нося някъде да го погледнат.Кажете читав сервиз,мислех си за официалния Профайлд ама незнам?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: asahi   
Дата:   18-06-17 09:14

По-официален от него тук няма. В чужбина ходи ли ти се?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: colorphoto   
Дата:   18-06-17 15:59

Пиши като погледнеш във визьора какво виждаш,потъмнял ли е образа във визьора?

Официалния сервиз е легитимен и там първо трябва да отидеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-06-17 00:30

Я кажи за потъмнелия (евентуално) образ във визьора, че ми стана интересно. Каква връзка с проблема може да има и какво е обяснението за "потъмняването"?
Не се заяждам! Наистина ми е интересно защо зададе този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: colorphoto   
Дата:   19-06-17 21:42

Ми да ти кажа,макар сигурно си го забелязал...

При Никоните когато батерията е извадена от тялото визьорите потъмняват.

При цифровите Канони е по-различно,там има втора батерийка.

Може да е насочващо къде да се търси проблема и дали е свързан с батерия,контакти и захранване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 21:53

colorphoto, не вярвам и никоните да нямат малка батерия. Виж тая картинка, това под врътката в дясно ми прилича на батерия.[smilie5] [beer] [beer] [beer]


http://www.techinsights.com/techinsights/img/teardown/nikon-5200/nikonD5200-backoffdetail.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 22:12


http://www.techinsights.com/techinsights/img/teardown/nikon-5200/nikon-d5200-board-3.jpg




Интересно. Казват, че е със сензор Тошиба.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: ilcoin   
Дата:   19-06-17 22:32

Имат разбира се, служи да захрани достатъчно електрониката на апарата, че да "чуе" като се премести копчето и да "запали" електрониката.

За зла участ, батерииката на повечето никони (поне на тия, които аз знам) е навряна на кучето под опашката [smilie5]

Последната е малък литиев акумулатор, който се зарежда от основната батерия. Умре ли, умира и никоня. По-точно, не умира ами отива в реанимацията, където се зарежда с външно зарядно и може пак да запали.

Другия вариант е да е изгоряла DC-DC платката. Третия е да има проблем с бутона.

Общо взето, посещение в сервиз го чака никоня ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: steeens   
Дата:   19-06-17 22:41

ilcoin , ми то се вижда на снимката. Тук е под палеца на собственика май....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: colorphoto   
Дата:   20-06-17 00:39

Досега не съм виждал Никонските малки батерийки да са обозначени в менюала и да има пряк достъп до тях,което не значи че ги няма вътре,но не помня да е разисквано и по форумите,докато за Канонските втори батерийки имаше обсъждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: ilcoin   
Дата:   20-06-17 20:36

Да, не съм догледал снимката. Ми, хубаво са се сетили, понеже преди за да се стигне до тях оставаше цял само mirror-box а и матрицата. Визирам конкретно Д80.

А в менюала не пише нищо, понеже не се предвижда за ресурса на устройството да се сменя. И със сигурност, не е предвидено да се сменя от потребителя в рамките на нормалното обслужване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: ilcoin   
Дата:   21-06-17 21:24

Да си допълня мнението - вече има dSLR апарати на по 10+ години. Настоятелно ви препоръчвам да не ги оставяте без батерия в тялото! Метнат за зимата в гардероба с извадена батерия и ремонта може да струва повече от апарата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с включването на Никон Д5200
Автор: madmax   
Дата:   22-06-17 21:32

Да ви кажа честно не съм обърнал внимание дали потъмнява визьора.Днес го дадох на сервиз,утре ще имам отговор какво му е точно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »