Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: pomaga4o   
Дата:   11-06-17 16:56

Здравейте, може ли някой компетентен да ми помогне с избирането на видео карта за 4к обработка(adobe premiere, adobe after effects, 3ds max.....). Та, дилемата ми е между nvidia gtx 1070 или nvidia quarte m2000? Харесал съм работна станция "dell precision t3620 mt", но се чудя дали тази станция е подходяща за видео обработка. Бюджета ми е до 4000лв. Някой който има опит в 4к обработка ще се радвам да ми помогне.


Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: lord_kik   
Дата:   11-06-17 21:04

И аз от това се интересувам,но само ще гледам 4к и няма да обравотвам,монитора ми е 4к 10бит ,затова клоня към Quadro.Но бих прочел няколко мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-06-17 21:07

Quadro-то е по-добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: pomaga4o   
Дата:   11-06-17 22:04

OK, благодаря, но ще може ли някой с по-изчерпателен отговор обясни? И дали тази работна станция(Настолен компютър Dell Precision T3620 MT с Windows 10 с процесор Intel Core i7-6700 (3.40/4.00GHz, 8M), 16 GB, 2 x 2TB 7200RPM, 512 GB SSD, NVIDIA M2000 4GB, Windows 10 Professional ) е добра за 4К обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: tuizzl   
Дата:   11-06-17 23:32

pomaga4o тази работна станция ще се справи с 4K видео.
Аз също се бях ориентирал към нея, но в последствие реших да си сглобя станция с шест ядрен процесор и 32GB RAM. За видео само Quadro другите стават само за игри.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: Konstantinov   
Дата:   12-06-17 00:25

Нищо не пречи на тази работна станция да се добави впоследствие гтх 1050-1070 ако ви трябва за нещо.Аз ползвам от 3-4 години подобен компютър с гтх 970 и к2200, но моите програми не вървят на процесори И и амд и съм с XEON 1231.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: dimidumi   
Дата:   12-06-17 06:55

Konstantinov написа:

> Нищо не пречи на тази работна
> станция да се добави впоследствие
> гтх 1050-1070 ако ви трябва за нещо.Аз
> ползвам от 3-4 години подобен
> компютър с гтх 970 и к2200, но моите
> програми не вървят на процесори И
> и амд и съм с XEON 1231.

Кой са тези програми, които не вървят на процесори i7 или AMD X8 и се налага да използвате Xeon 1231?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: pomaga4o   
Дата:   12-06-17 07:16

На тази работна станция мога ли да надграждам( не мога да разбера какво е дъното). И по-стабилна и устойчива ли е от някоя която аз си сглобя? За тези пари мога да сглобя добра система. Трябва ми единствено и само за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: illuminations   
Дата:   12-06-17 10:07


Вчера попаднах на един доста интересен бенчмарк тест за Премиере, но за лаптопи.
въпреки това, резултата е смайващ (поне за мен).
... докато не пуснеш реален тест на дадения хардуер, никога не знаеш. само по спецификациите може човек да се подлъже много:

https://www.youtube.com/watch?v=i9BNJrd70Wg

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: langel   
Дата:   12-06-17 10:48

Нищо смайващо няма в резултатите от горния тест, всичко е абсолютно логично. I7 6700 и 7700 са много близки по производителност, но GTX 960 e малко по-бърза от 1050ti, затова и инспирона отстъпва съвсем леко на XPS. Напълно логично куадрото е след тях. Сърфис бука е още по-назад заради слабия си У процесор. И съвсем закономерно с този Радеон Макбука ще се представи най-зле.

Моят съвет към помагачо е да си сглоби машина с I7 7700K, добро Z270 дъно, 32 GB RAM на 2666 и GTX 1080. Куадро, рендващо със скоростта на GTX, ще струва колкото цялата посочена конфигурация. Ако е важна обработката на видео с 10 битов цвят /в което много се съмнявам/, тогава и/или Куадро.

По-добър, но и доста по-скъп вариант е система на базата на 2011-3, или изчакване на 2066.

И една забележка - за гледане на филми с 10 битов цвят не е необходимо Куадро, всяка GTX дава 10 битов цвят за игри и филми.



Публикацията е редактирана (12-06-17 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: Konstantinov   
Дата:   12-06-17 11:05

В солидуъркс процесорите И и амд ,за сървърите оптерон сигурно ще станат ,когато начертаеш повече от 10х елемента и процесорът спира да работи -зависва ,предполагам някаква защита има ,на ксеон правя по 40х елемента и нямам проблем.
Същото е с квадро там не е проблем за работа ,но няма реалистична визуализация , на игрова карта няма отражения в огледални повърхности и го няма металния блясък-това е по скоро за красота направено , при презентации в солид уъркс ,показваш някаква скъпа машина и да изглежда по-добре.



Публикацията е редактирана (12-06-17 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: milenandonov   
Дата:   12-06-17 11:54

Събери си нормална конфигурация, Лангел ти е дал базови насоки към които няма какво да се добави според мен. Ако ти трябваше наистина куадро, ти вече щеше да си наясно с това, така че взимай 1070 или 1080, за цената си ще ти дадат повече при рендене на видео отколкото което и да е куадро. Колегата по-горе не го знам как са му зависвали процесорите, но цял свят препоръчва 7700 или 6950Х за солидуоркс, явно всички останали обичат да им зависват машините след 10-тия елемент [smilie18]
Ако ще е ксеон поне да е на двупроцесорно дъно с ЕЦЦ рам - но тези неща на повечето дизайнери са им тотално излишни.



Публикацията е редактирана (12-06-17 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   12-06-17 16:32

За видео обработка е по-важно процесора да има по-висок core / thread count, т.е. повече на брой реални ядра, отколкото производителност на всяко отделно ядро. По тази причина 6 core xeon на 3 гигахерца се справя по-добре от 4 ядрен i7 на 3,8 гигахерца, в задачите, които контролира процесора. Идеята за 2 процесора не е от най-добрите, защото новите версии на видео обработващия софтуер, не използват пълния потенциал на 2та процесора, има доста тестове из IT блоговете и форумите.
За видео обработка (монтаж, цветово коригиране, коригиране на шум и т.н.) Adobe картите с по-голям брой CUDA ядра се справят по-добре и нужда от куатро реално няма, 1070 си се представя повече напълно адекватно.
Нуждата от куатро идва при 3D моделиране, визуални ефекти и CAD/CAM чертане, като пак предимството в скоростта на рендиране
По-разумна инвестиция би бил качествен SSD, както и ECC рам.
Всичко, разбира се е относително, много малко хора са имали възможност да тестват всякакъв хардуер в различни условия. Реално, резултатите от използването на висок клас компоненти, както смяташ да направиш, ще варират между 5-10% от различните конфигурации. Отново наблягам на използването на SSD, не само за ОС, но и за файловете, които ще използваш за проектите си, разликата е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: kiten   
Дата:   12-06-17 22:54

зависи от ссд-то. По принцип четенето е бързо а записа му е бавен. Райд 0 стрип все още си е актуален. Зависи и много от трасвера на бус шината и работата пак опира до качеството на дъното.
И за програмите дали ползват два или четири или повече ядра от процесора - има си настройки в уиндоса за да се ползват всички ядра независимо дали е писана програмата за 2 - 4 или повече ядра. И това никой не си прави труда ръчно да донастрои. Отделно има програми които също впрягат ядрата да работят на макс за определени програми. Малко доуточнение ако процесора ви има буквата U (обикновено се среща при лаптопите)не си правете труда да търсите тези настройки и въобще този процесор е скопен.
И не ми хвалете ксеона, понякога най-новите инструкции на ниско ниво решават проблема на по-слаб и по-нов процесор от дърт ксенон. За работа с две или три програми в реално време не си струва ксенон. Големия кеш от второ и трето ниво е от значение.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: dimidumi   
Дата:   13-06-17 06:56

kiten написа:

> зависи от ссд-то. По принцип
> четенето е бързо а записа му е
> бавен. Райд 0 стрип все още си е
> актуален. Зависи и много от
> трасвера на бус шината и работата
> пак опира до качеството на дъното.
> И за програмите дали ползват два
> или четири или повече ядра от
> процесора - има си настройки в
> уиндоса за да се ползват всички
> ядра независимо дали е писана
> програмата за 2 - 4 или повече ядра.
> И това никой не си прави труда
> ръчно да донастрои. Отделно има
> програми които също впрягат
> ядрата да работят на макс за
> определени програми. Малко
> доуточнение ако процесора ви има
> буквата U (обикновено се среща при
> лаптопите)не си правете труда да
> търсите тези настройки и въобще
> този процесор е скопен.
> И не ми хвалете ксеона, понякога
> най-новите инструкции на ниско
> ниво решават проблема на по-слаб и
> по-нов процесор от дърт ксенон. За
> работа с две или три програми в
> реално време не си струва ксенон.
> Големия кеш от второ и трето ниво е
> от значение.
> [beer]

Kiten , къде е тази настройка в Ундоуса за донастройване на ядрата? [beer]



Публикацията е редактирана (13-06-17 06:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: pomaga4o   
Дата:   13-06-17 07:05

Благодаря за инфото. Убедихте ме да си сглобя машина, която ще е по-подходяща за видео обработка отколкото dell precision t3620 mt. Конфигурацията, която мисля е 16 RAM / 500GB SSD / GTX 1080 / I7 4960X. Дали става за видео монтаж? Пак напомням, че PC-то ще се ползва единствено и само за монтаж. Имам предвид дали има други части с които програмите за монтаж ще работят по-добре.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: bam-bam   
Дата:   13-06-17 10:31

Може би китен говори за това https://www.youtube.com/watch?v=luGZC-5DeQA
Но прочетете мненията отдолу.
И все пак някой от пишещите и даващите съвети ползва ли програмите на собственото си пц ?
Понеже линкове от тестове е едно, но и аз съм питал хора точно по този въпрос и нещата изглеждат малко по-различно от сайтовете
Последно със Симо говорих и той е с Ай7 и каза, че му цикли 4к видео на ПЦто.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: stef7   
Дата:   13-06-17 10:46

Писанията на Китен може спокойно да ги игнорираш. Останалите колеги ти дадоха отлични насоки и отговори. По отношение на машината едва ли има какво повече да се желае освен да не забравиш
качествено захранване. За 4К е напълно адекватна, но все пак зависи какъв е кодека на снимания материал. Premiere не използва много ефективно нито процесора нито видео картата, но не пречи един ден да пробваш и Resolve. Картата ще е екстра за тази цел. Всяка от програмите има тънкости и ако все пак има някакво забавяне при редактирането, може да се оправи до голяма степен с допълнителни настройки. Но моя опит е че за 4К в повечето случаи с тази конфигурация няма да имаш проблем.

Големият въпрос е къде и на кой ще го показваш това 4К.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-17 10:52

Това от клипа е малоумно. ОС-а си има мултипроцесорна поддръжка, но това всъщност не ви касае директно, понеже ОС-а НЕ прерапределя задачите на един процес върху ядрата. И да се говори за марка или вид у-во генерализирано - ССД-то пишело бавно, Ай7 циклело, ксеона бил слаб... ами има си модели, има си генрации, има си архитектури... поименно, колеги [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: bam-bam   
Дата:   13-06-17 11:12

ламерко, за това написах хора,които ползват да дават мнения, не да си постваме линкове и хилещи се иконки и с нищо да не помагаме в случая

стеф е дал някакво смислено обяснение, което и аз стигнах до заключение след ъпдейт и виждам как адобе не ползва нищо на 100 %
нито цпу се натоварва, нито рам яде, нито видеото е зле,нито пък ссд-то забавя
просто премиера си прави някакви неща, но хардуера си стои ненатоварен и реално стоиш и чакаш и това май няма оправия

Premiere не използва много ефективно нито процесора нито видео картата, това май ще се окаже напълно вярно

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: baraba   
Дата:   13-06-17 14:21

бих добавил RAM-та да е DDR4 и ако може 32гб
ссд-то да не е от най евтените
и един UPS па ако ще стар, да не ревеш ако енергото прещракат

п.с. 4к е безмислено , но 2к е добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: kiten   
Дата:   13-06-17 19:49

тука било фрашкано от голословни разбирачи и майстори по заяждането[smilie18]
на питащите-
пишете долу вляво msconfig и в Sistem Configurations в прозорец Boot- долу в ляво щракате върху Advanced opcions и в новия прозорец слагате отметка в Number of procesors и възможно най-голямото число- виждат се логическите и физическите ядра.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-17 20:15

kiten: не че нещо, ама... да кажем, че даваш кофти съвети :)

По подразбиране въпросната опция е унчекната и системата иазползва ВСИЧКИ реални процесори и ядра. Ако я активираш, може да ОГРАНИЧИШ броя им, като това е с цел за симулация на раработчиците на софтуер. Ако успееш да вквараш грешна бройка - ще си блъскаш главата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: kiten   
Дата:   13-06-17 21:51

при инсталиране на нов win всичко е по дефоулт и като се пипнат настройките му всичко може да се забърза.
lamerko това дето горе съм го постнал не е кофти съвет, а се учи като първично и изначално в университета. Тва че не си ходил на училище си е твой проблем, а и сега ми блъскаш грешни расъждения.
Ползването на всички ядра е най-вече за програми писани само за едно или две ядра!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя видео карта е по-добра за 4к видео обработка?
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-17 23:52

Тук пак нещо се обърка [smilie18]

Я първо ми кажи кое е това училище, което ви учат на такива неща?

Относно ученето - добре е да не говориш така за някой, който не познаваш. За информация - имам бакалавър и магисртър в информационните технологии (дипломиран "софтуерен инженер" съм [smilie18]), имам и разни кетапи, включително на Майкрософт. По-важното е, че имам някаква представа за учебния процес в няколко университета и наистина ми е чудно кой е този, в който са навлизали в тази материя :)

За въпросната опция в Sistem Configurations => Boot => Advanced => Number of procesors - пак казвам, а ако настояваш - утре може да ти направя и демо на машина с 4 ядра/8 трейда - опцията е само за диагностика и активирането и има за цел да ограничава, а не да увеличава използваните от ОС-а ядра. При изключването и (както е по подразбиране), Windows ще използва всичко налично. Добре е да си изясниш обаче и друго - какво точно е мултипроцесорна подръжка на ОС и на програмите, защото двете са мноооого различни неща :)

А, да - работя в тази сфера от 15 години и с това си изкарвам хляба - да не стане друга грешка :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »