Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   27-05-17 23:26

Здравейте, мисля да си направя youtube канал и също така ще снимам панорамни снимки+ ще правя виртуални разходки като google street view. Моля за съвети. Днеска във фотосинтезис гледах sony a65v с 18-55мм обектив за 650 лв, стори ми се запазен, пусна се светкавично и беше разфокусирано . и като цъкнах бутона af , веднага фокусира.Проверихме го онлайн и излезе малко над 3000 кадъра.Според мен 650 лв е много, собственикът на фотоапарата(чужденец е) не вдигна и ще ми се обадят ако се навие за 550-600 лв да го взема(евентуално).На 22г съм и съм от София(момче). Не знам за какъв х*й чужденец си продава фотоапарат в България...Фотоапарата е с обектив+капачка на обектива+батерия, нищо друго няма.Кадрите може ли да се манипулират като километража на автомобилите? Също така съм се насочил да си купя микрофон тип брожка или on the camera за 50 лв някъде.Мисля ръчно да фокусирвам във видео режим.Също така си търся youtube партньор. Моля за всякакви съвети! Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   27-05-17 23:43

Темата ми в друг форум

Който иска и има регистрация в този форум , може да види темата ми!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   28-05-17 13:02

За снимане на клипове за youtube ти трябва апарат със светла оптика , добро видео и статив . Желателно е екрана му да се обръща по посока на снимащия или да има WI-FI за контрол през смартфон (и двете не са задължителни но улесняват процеса , особено ако се снимаш сам себе си ) .



Публикацията е редактирана (28-05-17 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   28-05-17 13:13

Трябва ти нещо подобно https://www.olx.bg/ad/fotoaparat-canon-poeershot-g1-x-mark-ii-ID6wQXc.html


Ако ще се дават пари то да е за нещо което ще ти свърши работа , сред блогерите този апарат е много популярен.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   28-05-17 18:04

Ако канала ми се разрастне, след време ще си закупя и такъв фотоапарат или направо blackmagic pocket .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   28-05-17 22:41

С риск да ме оплюят ти давам едно предложение вписващо се идеално в бюджета ти , ще остане за статив и за осветление .
Този апарат прави страхотно видео и при лоши светлинни условия ,даваш на следящ автофокус и няма да имаш проблеми . Може да му се добавя микрофон ако се наложи.
https://www.olx.bg/ad/panasonic-lumix-lx7-digital-camera-ID6EsmB.html




Публикацията е редактирана (28-05-17 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   28-05-17 22:50

Ето и сравнение на видеото на lx7 и на Rx100 при лошо осветление

https://youtu.be/0yFeb94HK94


https://youtu.be/Z2frl-OmWzU

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   28-05-17 22:54

Извинявай, ама си пробутвай на някой друг стария фотоапарат, който е 10 Mp и изобщо няма да ми върши работа за панорамни снимки+ виртуални 360 градусови разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   28-05-17 23:38

Аре купувай един дслр и си прави виртуалните разходки , то даже в големите апарати има специално копче "виртуална разходка "
Много е зле човек да пита за нещо от което май вобще не разбира пък после да дава мнение. Аз не пробутвам , просто ти постнах 2 обави , едната ти беше скъпа , втората обаче ти е екстра. Между впрочем знаеш ли колко мегапиксела са нужни за Full HD видео ?? Малко повече от 2 Мp ! Важни са кадрите в секунда , и дали четенето на сензора е прогресивно или презредово. Важна е светосилата , стабилизацията и възможност за ръчни настройки ... Ма няма смисъл да го обяснявам това , тук има по учени и биха ти го обяснили по добре . Купи си най добре някое телефонче Sony с 20 mp и си прави 360* панорами .

Относно blackmagic pocket , ти вобще знаеш ли какво представлява тая камера и какви умения , хардуер и софтуер са необходими за да извадиш читаво видео от тая камера ?[smilie25]



Публикацията е редактирана (29-05-17 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   29-05-17 00:25

Знам какъв хардуер,софтуер и т.н. ми е нужно за blackmagic pocket.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   29-05-17 00:59

Като ти чета първия пост и разбирам че си нямаш и на идея от фото и видео техника , обработка на видео , монтаж и тн.
Прочети първия ми съвет и търси нещо подобно , също и статив и осветление ако ще снимаш клипове за youtube .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: джъмбо   
Дата:   29-05-17 20:24

който е 10 Mp и изобщо няма да ми върши работа за панорамни снимки+ виртуални 360 градусови разходки.

титанично.... дейба


Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: kiten   
Дата:   29-05-17 22:44

Защо никой не се изказва за микрофоня[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   30-05-17 21:15

Микрофон мисля да купя тип брошка или on the camera(пушка), за около 50-тина лева [smile] . Мисля да е включен в DSLT фотоапарата.



Публикацията е редактирана (30-05-17 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   30-05-17 21:30

Нещо не намирам за 500-600 лв full hd 60p фотоапарат dslT ... Все попадам на 30 фпс... Д*еба...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   30-05-17 21:48

Нищо по-различно няма да снимам от останалите youtube-ри.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   02-06-17 04:52

Какъв микрофон да си купя според вас, брошка или On the camera за 50 лв ,който да го свържа с дслт фотоапарата ?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   02-06-17 18:47

Има някои фотоапарати дето снимат 1-2 часа видео запис full hd [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: lamerko   
Дата:   02-06-17 18:56

Иха! То т'ва е почти като miniDV камерка ве :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   02-06-17 22:43

thepronoober1995 , с интерес ще установиш че при огледалните апарати има малко които правят хубаво видео и хич не са евтини. Да кажем че намериш на улицата такъв , то тия пари и за хубав обектив няма да стигнат. Очаквам развръзка , дръж ни в течение [smilie21]

Хайде от мен да мине , ще те светна в една тайна как можеш да снимаш евтино хубаво видео...купуваш Sony Nex тяло и няколко ръчнофокусни обектива и ставаш царя на видеата [smilie18]
Но за блог и 360 градусови разходки незнам дали ще стане... Не разбирам много от такива трикове.[smilie10] [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-06-17 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   04-06-17 22:38

Няма да ми вършат някои фотоапарати работа, смисъл някои не снимат панорамни снимки като canon 600d.., а други яки за около 450-500 лв не намирам ...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: thepronoober1995   
Дата:   04-06-17 22:56

Тия nex alpha и други подобни на Сони нямат 3,5мм жак да си включиш микрофон и е голям минус.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: kiten   
Дата:   04-06-17 23:27

То затова ли сони изостави успешната си серия на нековете и ги прекръсти на четирицифрени безогледалки.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: mmjm   
Дата:   04-06-17 23:35

А пък ако имаха и 6.3мм жак да му хакнеш профи микрофон малко по-голям от хапаратя, направо ставаш професионалист.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОАПАРАТ И МИКРОФОН
Автор: crocodile   
Дата:   05-06-17 00:09

Бе ти не разбра ли че за блог не ти трябва ДСЛР бре ! !
Пак ти повтарям , трябва ти апарат с светла оптика , обръщащ се екран или поне с контрол през Wi-Fi , статив и някакво осветление в зависимост дали ще водиш канала от помещение или на открито.
За хубав звук ти трябва микрофон но има компактни апарати които имат вход за такъв. Ако ще снимаш на открито помисли за оператор и някаква стабилизация , гимбал или стедикам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »