Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 малка печатарска машина
Автор: ipolit   
Дата:   25-05-17 16:53

Здравейте,
към фирмата имаме занималня и сега децата са решили да издават вестник.
Шефът пък ми подхвърли, че ще хубаво ако можем да направим истинска печатница, че децата да се кефят как се печата вестникът.
И тук изниква въпроса как може да я направим тази печатница.
Първо в главата ми изникна да ползваме циклостил, обаче не намирам никъде да се продава такова нещо.
И сега се чудя каква машина за офсетов печат може да се купи, която първо да е малка и второ - да не е скъпа.
И естествено не гоним тираж от 15 хил. л. / час
Циклостилът не е отпаданал, стига да се намери.

Та съм отворен за всякакви предложения по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 17:58

В армията имаше едни камиони от соца ПАС(подвижна агитационна станция) в тях има циклостил ако не се лъжа. Вероятно (малко) е в агенцията която разпродава ненужното имущество на армията да имат нещо останало от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: idivanov   
Дата:   25-05-17 18:16

http://www.bg.heidelberg.com

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: imitev   
Дата:   25-05-17 18:20

Печатна машина => нож-гилотина => мастила миризливи => препарати почистващи, гуми разни и т.н. => занимавка с машината, миене, настойване...

Требе да се докара овлажняване/мастило, иначе не печата.

Трябва да предпечатвате да пращате на СТР да вадят плаки, да ги носите...

Може да си смажете пръстите на децата докато ровят из машината. Не е работа за деца...

Най-добре си вземете някаква копирка А3 и сте вие.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 18:37

Сега поразгледах в ибей се намират все още някой неща!

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: ipolit   
Дата:   25-05-17 19:10

imitev, знам, че е така. Ама на мене ми е мерак. Иначе ако намеря нещо, което не заема място, бюджет има.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 19:20

това не е много обемисто и мисля че би било атрактивно за децата

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: asahi   
Дата:   25-05-17 19:23

Офсетовата машина има нужда от помещение, склад, подготовка на хартията, довършителни операции, обучен персонал. От въпроса ти стигам до извода, че ти не си печатаря.

Започни търсенето със цветност и формат на машината.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: imitev   
Дата:   25-05-17 20:56


Не може да се слага каруцата пред коня.

Tе не са пипали офсетова машина...

Даже най-простите машини са сложни за управление.


https://sc02.alicdn.com/kf/HTB1Ml4XLXXXXXaBXpXXq6xXFXXXP/Offset-one-colour-ADAST-ROMAYOR-314.jpg



Това е Adast Romayor, т. нар. "Ромайорка". Абсурд е да я подкарате без да ви научи някой. Проба грешка ще ви отнеме години - прекалено много са комбинациите.

А 4 цветен печат на едноцветна машина си е направо висш пилотаж.
Пък двустранен цветен печат с обръщане изобщо няма да успеят да направят никога...

Още веднъж - не пускайте децата до такава машина. Ще останат без ръце и коси!

Големите хора също ще останете без ръце, ако не се съобразявате с безопасността на труда!

Даже най-малката машинка (като ромайорката) може да ти потроши ръцете, а по-големите ако те захапят добре може и да те убият.

https://www.youtube.com/watch?v=KqC-fF1bhbQ


Преди да продължите с ибей и чесане на клавиатурите - гледай филмчето преди ядене и пак реши дали искаш да си играете с офсетова машина!

Имайте малко уважение към техниката...

Ще ме извиняваш за афектираното изразяване, но достатъчно познати печатари имам без пръсти...

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: ipolit   
Дата:   25-05-17 21:03

Тая машинка от ebay изглежда чудно. Утре ще я проуча.
А иначе винаги ме е влечало печатарството, но никога не съм влизал в подробности. Ей тъй като механика. Като шевни машини и часовници.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 21:17

Мисля че трябва специална "восъчна" хартия на която се прави оригинала, но и тя се намира.


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: asahi   
Дата:   25-05-17 21:29

Предпечатът е достатъчно забавна дейност за децата. Журналистиката - също. Оставете печатарството за батковците.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 21:42

Освен забавни,те са и изключително полезни -все пак основно се борави с компютър!


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: ipolit   
Дата:   25-05-17 21:46

Тя идеята е леко отдалечаване от компютрите. Ние сме компютърна фирма и търсим некомпютърни забавления.
А иначе и циклостилът останах с впечатление е някакъв восъчен трансфер.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 21:52

Аз го схванах отлично ,но явно някой друг има нужда от нежни подсказки! Както и да е,надявам се да съм Ви бил полезен. Успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: imitev   
Дата:   25-05-17 22:18


https://www.youtube.com/watch?v=o0HUx2iDv2U


Само да вметна, че машината работи с алкохол...

Залагам, че предпечатната подоготовка + А3 цветен копир/принтер ще им е по-интересна от тези архаики... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 22:36

imitev,какво залагаш?


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: imitev   
Дата:   25-05-17 22:51

1 бира.

Защо питаш?

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   25-05-17 23:03

По две причини! Първата за да придобие изречението "Залагам, че предпечатната подоготовка + А3 цветен копир/принтер ще им е по-интересна от тези архаики..." по завършен вид, а втората да видя колко си убеден в това твърдение!


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: asahi   
Дата:   25-05-17 23:40

Колкото му се пие толкова ще заложи. По-нататък вече е алчност.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: GenaDP   
Дата:   26-05-17 00:22

Ако много държите на нещо като печатарска машина, може да пробвате това. Не е твърде обемисто, обслужва се лесно, става и за малки тиражи, консумативите са сравнително евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-17 03:57

В моето детство циклостилът беше единствената що-годе достъпна размножителна технология. В моето училище имаше такава машина. Използвал съм я 20-ина пъти за нещо като "училищен вестник".
Имаше два типа восъчни листове:
- Еднослойни - дебел лист хартия с восъчно покритие. Махаш печатащата лента на пишещата машина и блъскаш силно по клавишите, като много внимаваш да не правиш грешки, защото трудно и бавно се коригират със специална течност - запълваш грешно ударените релефни букви и чакаш течността да се втвърди, за да чунеш отгоре правилната буква. Недостатък: почти не виждаш какво печаташ, защото работиш без печатаща лента, а релефните букви едва се виждат, ако осветлението не пада косо върху листа.
- Двуслойни - "сандвич" от дебел лист с восъчно покритие, покрит с тъник лист обикновена хартия. Тези двуслойни листове се появяваха рядко, защото бяха вносни (май от ГДР) и съответно - дефицитни. Предимството: печаташ, без да махаш лентата, и виждаш ясно отпечатаните букви. Недостатък: коригирането на грешките е още по-тудно и бавно.
След дълго бъхтане по клавишите (пишещата ни машина беше механична, а не електрическа) закачах восъчния лист върху барабана на циклостила (и той не беше електрически) и изкарвах 100-ина прилични копия, преди буквите да започнат да се размазват до нечетливост.

Теоретично на циклостил могат да се отпечатат до 5000 копия от един оригинал. В моята скромна практика восъчният лист се скапваше напълно към 150-ия отпечатък.

ipolit,
Не знам какви смислени умения ще придобият децата чрез използването на гореописаната архаична технология. Не ми е известен друг начин за изработване на восъчни оригинали, освен чрез пишеща машина и/или писане и рисуване на ръка със специален инструмент (май ставаше и с по-твърд молив - Н3, например) - така добавяхме рисунки и украсявахме заглавията. Всичко това може би звучи умилително носталгично-романтично, но ... всяко нещо - с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   26-05-17 08:06

chrisnoch,хайде да проверим знанията и уменията които си натрупал в ония архаични времена дали могат да бъдат полезни сега!? Машината от Ebay циклостил ли е? Какви консумативи трябва да се търсят ,ако автора на темата реши че ще му свърши някаква работа?


Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-17 15:39

the-rookie,
Не стига, че си новобранец, не стига, че пишеш неграмотно, ами си и нахален!
Кой си ти, че да ми проверяваш знанията и уменията???

imitev вече ти е отговорил, ама няма кой да чете!
Това е размножителна машина, която работи с чист спирт. Не е циклостил.



Публикацията е редактирана (26-05-17 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: малка печатарска машина
Автор: the-rookie   
Дата:   26-05-17 17:03

chrisnoch,приеми извиненията ми! Помолих те,тъй като сподели преки впечатления,да помогнеш с нещо! От реакцията ти разбирам ,че в тази тема един от двама ни е вече излишен. Аз се оттеглям! Всичко добро и успех![beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »