Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: vmk   
Дата:   19-05-17 18:54

Здравейте!
Отдавна не съм ходила нататък. Тече ли още вода там?! :)
Последните години от това което виждам в кадрите, водата е оскъдна сякаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: asahi   
Дата:   19-05-17 19:33

Ако минеш след дъжд ще тече повече. Следи прогнозите. Любителите на водопади са забелязали, че има и слаби откъм вода месеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: lamerko   
Дата:   19-05-17 19:44

Там не беше ли станал някакъв сакатлък след дъжд преди година?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: kombainera   
Дата:   19-05-17 19:49

lamerko написа:

> Там не беше ли станал някакъв
> сакатлък след дъжд преди година?
Имаше нещастен случай с мъж и жена, след свличане на скална маса.
Скална маса затрупа българка и англичанин край Крушунските водопади


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: lmitov   
Дата:   19-05-17 20:47

За съжаление Крошунските водопади не са това, което бяха. Цялата околия около тях е превърната в машина за пари и е лудница с хора. Навремето беше спокойно и чисто и човек можеше да се наслади на природата. Сега не е така,

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: vmk   
Дата:   19-05-17 21:03

Ех... Значи след проливен дъжд, както казва Асахи

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: ceco   
Дата:   19-05-17 21:43

Тече, разбира се, и винаги е текло, а сега (и целия май месец) - още повече. За разлика от повечето други водопади у нас с буйни води след проливен дъжд и силно намаляващи или пресъхващи, когато няма дъжд, там не е така. Причината е в изворната пещера, която ги захранва с вода и играе ролята на изравнител на пиковете. През май месец принципно пещерата има максимален отток, съответно и водопадите, та ако ще ходиш - сега му е времето.

За съжаление, в последните години районът наоколо доста се комерсиализира (както почти навсякъде), не е каквото беше. Но ... по-добре няма да стане (за да завърша възможно по-оптимистично)!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: vmk   
Дата:   19-05-17 22:16

Благодаря ceco !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: IsoIV   
Дата:   19-05-17 22:27

Аз на 30 ще снимам там и мога да дам след това инфо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: n960   
Дата:   19-05-17 22:33



Най - добре - делник, преди обяд...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: Dessisslawa   
Дата:   19-05-17 23:19

Комерсиализирането на крушунските водопади е абсолютно незаконно. Справка: закона за националните паркове. Цялата идея да се събират пари за билети на входа на паркчето е самоуправство на кмета на селото (или на местния феодал). Срещу събирането на пари за вход какво се предлага? Охрана? Преди две години там загинаха хора.


Мисля, че най-добре е за известно време да се бойкотира алчността на кмета, а не да се подхранва.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: midtone   
Дата:   20-05-17 00:34

Има орди от свободно препускащи туристи, които ти пречат да си сложиш триножника, за да щтракнеш някое и друго HDR. След като с риск за живота си успееш да го сложиш (триножника, нали), продължават да налитат върху теб като носорози в саваната. Накрая получаваш една-две мижави снимки с анемични струйки вода, неподходящи да си ги окачиш в кенефа дори. На всичко отгоре GPS-а упорито искаше да ме води в съседното село, обитавано предимно от зомбита.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: vmk   
Дата:   20-05-17 07:42

Ако успея да отида след 24-ти в делничен ден, ще дам прясно инфо и аз.
Благодаря ви, че писахте! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: MarinY   
Дата:   20-05-17 09:05

Някои искат паркинг,обезопасено,охрана,малко закуска и чисто за без пари! Кметът им бил алчен и виновен, имало тълпи хора. Хубавите места трябва да са запазени само за хора с триножници.
Не се ли усещате, че тези претенции малко миришат?!
Въпросът за културата на посетителите е друга тема.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: midtone   
Дата:   20-05-17 10:20

@MarinY
Напълно си прав. Аз също мразя снобарите с триножници и обективи с тънки червени ивички.
Само да уточня, че аз само му викам триножник, всъщност моето е Joby GorillaPod, и с него на никого не преча. Факт е, че след като си го монтирах на перилото на площадката, все пак дойдоха няколко типа да ме ръчнат с лакът в хълбока, колкото да ми покажат, че им дишам въздуха. След това весело продължиха със селфитата.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: petronix   
Дата:   20-05-17 13:36

Наскоро ходих там. За съжаление наистина Крушунските водопади не са това, което бяха. Пътят за Зеления водопад е затворен с бариера. На няколко места има табели забранено и опасност за живота. Въпреки всичко на своя глава отидох до него. С огромно съжаление установих, че има свлачище там. Всичко е занемарено и не е почистено от клони и скална маса.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   20-05-17 15:03

Ако ходите натам,ви препоръчвам да се отбиете в съседната пещера от отворен тип-"Гарваница" ! Намира се на 2 км от с.Горско Сливово и ми се струва,че е по интересна за снимки и не толкова комерсиализирана! Ето линк за повече инфо ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: vmk   
Дата:   20-05-17 16:58

petronix - Благодаря за инфото! тъжна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: Dessisslawa   
Дата:   20-05-17 23:00

Марин, а според теб парите, които се събират за какво се използват?
Парапетът е стар, от времето, когато достъпът до водопадите беше свободен.
Разни любители н барбекюта палят огньове и никой не им прави забележка. А всички знаем какво се случва, когато се пали огън в гората.
Кметът събира пари неясно за какво. Т. е. ясно е - за собтвения си джоб. Сякаш водопадът е на дядо му.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: chepkata   
Дата:   21-05-17 12:54


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1495359843_DSC_7490.jpg



Това от вчера, 20.05.17. Хора нямаше много и никой не ме е бутал за да рискувам живота си.[smilie25]
Водата е доста и сега е момента за посещение. Свлачището е споменато назад в темата и не е безопасно да се напускат огражденията. Спомняте си преди години...Сега маршрутът е кратък, даже такъв липсва.

Колкото до комерсиализирането, платих паркинг и вход общо 3лв. Всъщност, паркинга е безплатен а парите са за вход.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-17 14:07

Десислава, ако кмета краде, неговият шеф, т.е. Тези, които са го избрали и гостите, трябва да си свършат тяхната работа.
Това, което исках да кажа, но явно неясно, е, че трябва да се плаща, защото като не го правиш не може да имаш претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: petronix   
Дата:   21-05-17 14:17

За свлачището имах пред вид този водопад - сниман е преди 2 години

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1495365128_1200_IGP4658.jpg


а ето и сегашното му състояние

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-05/1495365156_1200_IGP9185.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: kvakioh   
Дата:   21-05-17 17:05

И аз потвърждавам, че има вода, всичко е отлично от преди малко като видях кадри във Fbook от приятели. Все пак, водопадите са си странно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: landstar   
Дата:   21-05-17 21:44

Аз така и не стигнах то тях. Само до паркинга долу при селото, на който си осигурих паркирането с бой. Разпитах колко път имам да бия с фотографската чанта до водопада и реших, че е по-леко да прескоча до Найагра фолс. Не си струва прехода през 300 села за да се набухаш в лудница от кебапчийски сергии и тарапана. За десерт - да те затрупа свлачище.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за инфо за Крушунските водопади! :)
Автор: chepkata   
Дата:   22-05-17 23:12

Как така, с лека ръка, зачеркна една българска забележителност, само защото организацията не е съобразена с желанията ти? Може би е трябвало да те пуснат с автомобила, да паркираш до водопадите? Или някой да ограничи свлачища, дъждове, земетресения, само за удобство на пишман-туриста? Ма тогава ще има още повече хора, не като на Ниагара "фолс" ли каза?
Ако знаеш пък, до Седемте рилски езера колко път е... Гола вода са и те! Друго си е Мичигън!

Съжалявам, но не се сдържах! Авторът моли за инфо за водопадите, а не за мотивите на някой, да си осигури място на паркинга с бой!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »