Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: engbojkov   
Дата:   26-04-17 13:51

Здравейте,
продавам си фотоапарата и ми пише по WatsUp някакъв, който се представя за американец, на мисия в Азербейджан, който иска да купи апарата ми, а аз да го адресирам към племенника му, който бил студент в Нигерия. Малко смешно звучи, но тоя ми пише от американска Сим-карта цял ден. Мирише на някаква схема, та се питам - някой друг търгувал ли е с американски войник в Азербейджан с племенник студент в Нигерия? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: asahi   
Дата:   26-04-17 13:55

Забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: Synthy   
Дата:   26-04-17 14:02

Като asahi.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: zbonev   
Дата:   26-04-17 14:04

Няма начин тази история да е истина. Какви комбинатори са се навъдили!

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: hose   
Дата:   26-04-17 14:05

или - праща парите - пращаш техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: lamerko   
Дата:   26-04-17 14:06

Ще ти излезе с някаква "записка от банка", която "потвърждава" трансфера, но изчаква нещо си... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: samurai2   
Дата:   26-04-17 14:09

къв е апарата ако не е тайна и ква му е цената [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: fifata   
Дата:   26-04-17 14:24

Наскоро се разправях с един такъв, а даже може и същия да е.
Казах му, че ще му изпратя обектива само след като преведе парите по paypal.
А той ми обеснява, че работи само с еди коя си банка и т.н. Казах му или paypal и парите предварително или да го ходи да си го начука, на него и на цялата му рода и да умрат в бавни мъки и т.н.
Тия са долни измамници и трябва само псуване по такива гадни мърши.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: engbojkov   
Дата:   26-04-17 14:29

Апарата е Никон д7000 и съм го публикувал тук. Тея мангусти сигурно са ни надушили базарите и карат наред, пък който клъвне. Lamerko по-горе точно го е написал - пращаш апарата и после чакаш нещо от някаква банка, бележки нещо... Та опита учи - не вярвайте на американски войници в Азербейджан с племенници в Нигерия. Ако сколасам ще пейстна тук писанията за да се похилите

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: Fifata   
Дата:   26-04-17 14:31


http://i67.tinypic.com/4r7sza.jpg





Публикацията е редактирана (26-04-17 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-04-17 14:33

Е, нигерийските принцове не ги ли знаете? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: lamerko   
Дата:   26-04-17 14:56

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: ATHOM   
Дата:   26-04-17 14:56

Изтарикатили са се да ползват телефони, че имейла сравнително лесно се проследява, дори и от не чак толкова запознати с материята хора.

Аз лично бих си поиграл с тия доста сериозно, много смях ще падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: Don_Diego   
Дата:   26-04-17 15:49

Добре бе, още ли има хора които като прочетат Нигерия и не им бие камбаната, не им светят червени лампи, сигнали, зурли и вувузели?!

Наистина ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: lamerko   
Дата:   26-04-17 15:53

Всъщност не беше много отдавна, когато "Bulgaria" задействаше същите тези атрибути [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: марвес   
Дата:   26-04-17 16:13

Не приемайте и плащане по Paypal! Отново има схема с вземане на стоката + оплакване на Paypal и прибиране обратно на парите.

Плащат предварително по Paypal, изпращаш им стоката, получават я, оплакват се, че стоката е повредена/липсваща/несъответваща и Paypal връщат обратно парите. Реално до 1 месец след плащането (за периода сигурно греша, може би е повече), парите в Paypal баланса ви са "замразени" и не можете да ги изтеглите/похарчите/прехвърлите.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: nyamago   
Дата:   26-04-17 16:14

Още от времето на ръкописните писма с пощенски марки и по-късно на факсовете, 'нигерийските номера' продължават до наши дни само по една причина: имат успех!

Защото по света винаги има някакъв процент балъци и от многото, които ще ги изтрият/игнорират/напсуват - все някой ще се хване. Статистиката е безмилостна и нигерийците добре я знаят: на 999 опита - една гарантирана жертва. Винаги изплаща изпратените безрезултатни съобщения. То си е занаят и цял сегмент от нигерийското градско население живее нелошо от него.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: nyamago   
Дата:   26-04-17 16:44

Горката африканска страна е набедена и с друга слава: безупречната честност и безкористност на държавните чиновници, високопоставени бизнесмени и политици (а не като корупцията в Евросъюза, дето застрашава и нашия неопетнен елит). Без връзка с темата, една различна нигерийска историйка:



Швейцарска банка. В офиса на шефа влиза добре облечен африканец и казва:

"Аз съм министър на финансите на Нигерия. Трябват ми имената на всички нигерийци, които имат банкови сметки при вас."

"Господине, моето уважение, но ние не можем да даваме на всеки данни за нашите клиенти. Никому не сме давали такива данни."

Гостът, с много строг тон, настоява:

"Най-официално и сериозно изисквам от вас списък на нигерийските граждани със сметки във вашата банка, с депозити над 1 милион франка. Ние се борим с корупцията и този списък е изключително важен и за нашата страна, и за международната икономика..."

"Добре ви разбирам, но клиентската тайна е неприкосновена в швейцарските банки. Няма как да ви дадем такъв списък."

Нигериецът, вече изнервен, вади пистолет, опира го в главата на швейцареца и крещи:

"Давай веднага списъка, че ще ти пръсна мозъка!!! "

Банкерът, глухо, но твърдо отговаря:

"Тайната на клиента е наша традиция, история и хляб насъщен. По-скоро ще умра, но няма да наруша непоклатимите швейцарски принципи. Стреляйте по-бързо и да свършваме!"

На което нигериецът неочаквано омеква:

"Това вече ми харесва. Хайде сега се отпуснете, открийте ми една сметка при вас и депозирайте тези 10 милиона от куфара ми."

[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-17 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: Konstantinov   
Дата:   26-04-17 19:23

В олх продавам,и там имах такова абсурдно писмо от американка в Словения да съм прател фотоапарата някъде за сестра и бил-отговорих че не пращам нищо никъде и продавам лично и пари на ръка и давам фактурата с която съм го купил.Всичко беше абсурдно става дума за 220 лева.След това в олх пуснаха предупреждение да не се отговаря на запитвания на чужд език и че това е измама,и да не си давате мейла.



Публикацията е редактирана (26-04-17 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: terminator   
Дата:   26-04-17 20:11

[smilie5] "... в Нигерия" - само това е достатъчно да ти "светне" не червена лампичка, ами цяла Кремълска звезда, че има нещо много гнило в това предложение


Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: ilcoin   
Дата:   26-04-17 20:49

Неееее, пак сте подходили зле. Авторът на темата е трябвало да прати каквото там е трябвало, да изчака 10-ина дни, пък после да се жалва във форума. Така щеше да има възпитателен ефект, освен това темата щеше да се получи значително по интересна!

А сега - само чесане на клавиатури ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: sherbit   
Дата:   26-04-17 20:53

ако иска да му хвърлиш фотоапарата от балкона е схема

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: engbojkov   
Дата:   26-04-17 21:19

Не ги знаех Нигерийските номера, но ми светна лампата след третото съобщение на неграмотен английски. След като разбрах за какво става дума почнах да го ебавам. Цял ден го въртя на шиш - аха да му пусна апарата, ама се колебая с коя поща, дали ще е сигурно... Лека полега добутах до плащането и аха, аха да се навия и човека тръпне.. Накрая тамън да се навия и му теглих една майна. Та поуката, за който му се поучава, е:
каквото и да ви искат да пращате в Нигерия - не го правете :)
номер +1 (929) 281-1090 е на гладен нигериец :)

Ето и историята му:

"So am a military personnel working in Azerbaijan country for a peace keeping mission, so am buying this item for my nephew studying in Nigeria as a birthday presentation gift. So you will send it to him today by your Bulgarian Registered post office service( RI shipment reference) , and I will include the additional 40€ for the sending charges. So expecting your reply."

и след това обяснение з аплащането:

"So, with the payment procedure method, the payment will be made through online international wire transfer by credit europe bank. Then, the payment notification proof will be send to you from my bank through your email address first.
When you get this through your email, So you will pack and proceed on posting at your DHL, and send the shipment receipt proof to my bank for a verification to remit/release your money to your bulgaria bank account without any problem."

моя интелигентен отговор няма нужда да ви го показвам, че сме приличен сайт

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: lord_kik   
Дата:   26-04-17 21:37

Само да вмъкна,алоджийските и тем подобни измами тръгвам от Нигерия,сами си правете сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: Американски войник купува фотоапарат за племенника си???
Автор: landstar   
Дата:   26-04-17 22:12

човекът ясно ти пише, че иска номера на банковата ти сметка. Как не си го разбрал, на прост нигерийски е написано?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »