Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: alek200   
Дата:   19-04-17 11:02

Здравейте, реших, че ми е време след Canon 600Д 650Д 700Д да мина на фф. До сега съм използвал само canon и съм много доволен /аматьор съм/, но не бих отказал и хубав никон стига да ми е по бюджета.
Търся си тяло което да изкара следващите 5 години така, че предполагам тяло на 300 000 кадъра не ме устройва?

За сега бюджета ми е до 800 лв. за тяло и не знам китов обектив за временно ползване и след това ще отделя 300-400 лв. за хубав обектив. /до 2 месеца/

Идеи?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-04-17 11:03

ЗА толкова кеш само 5д първия.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Kalimas   
Дата:   19-04-17 11:09

И ако сложиш обектив към 5D-то ще надскочиш бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: марвес   
Дата:   19-04-17 11:33

и какво ще се снима с този ФФ, налични ФФ обективи?

5Dm1 е яко дърто и поне 80% по-зле от "600Д 650Д 700Д" в доста направления.

С още малко събиране от закуски ще може да се намери Sony A7, примерно, но отново се връщаме към въпроса в изречение номер едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: alek200   
Дата:   19-04-17 11:35

Ще се снима общо, семейни събирания, почивки, пейзажи. Нищо конкретно, аз съм любител. Нещо по универсално като 18-135 ама за ФФ и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-17 11:35

5Д + 50/1.8STM и бюджета даже няма да стигне.

П.П. Лошото е, че относно броя кадри трябва да се разчита на думата на продавача. Иначе проверка в сервиза за 40-тина лева.



Публикацията е редактирана (19-04-17 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Synthy   
Дата:   19-04-17 11:36

Според мен ти е време да си купиш хубав обектив за кропката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Pavlov   
Дата:   19-04-17 11:42

300-400 лв за хубав обектив за фулфрейм?...

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-17 11:42

Аз пък мисля, че всичко трябва да се пробва. Най-малкото, за да се установи факта, че и пълнокадровите апарати се продават без копче "шедьовър". Наздраве [beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-17 11:44

Pavlov написа:

> 300-400 лв за хубав обектив за
> фулфрейм?...
>
> [smilie18]

Ми що? Може да докопа някой 50/1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Alsand   
Дата:   19-04-17 12:17

Май наистина не ти трябва фулфрейм все още. Най-малкото, че с този бюджет няма как да сложиш и читав обектив. Всъщност защо си решил да правиш тази крачка? Какво не ти достига при 700Д?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-04-17 12:36

Каква 50ка, като човека иска да снима от всичко по малко. Единствен твърд обектив е много ограничаващ. Има вариант за евтин универсален Canon 24-85.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: alek200   
Дата:   19-04-17 12:56

@Alsand
Навсякъде където разглеждам кадри и всички който ми харесват са правени с фф и са толкова детайлни.
Аз съм много доволен от моя 700Д, но не знам дали мога да извадя такова качество?
Посъветвайте ме тогава какъв обектив за пейзажи да му взема?
Нещо което да е добро и на приемлива цена до 300-400-500 лв. максимум /втора ръка/
18-135? Canon
18-200? Sigma
или да събера пари за нещо по яко Canon EF 24-70mm или Canon EF 16-35mm

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Jk.freeman   
Дата:   19-04-17 13:04

alek200 искаш да кажеш, че разглеждаш случайни кадри, и разпознаваш кои са снимани с кропски и кои с фул фреймски камери, правилно ли те разбрах ?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Alsand   
Дата:   19-04-17 13:21

alek200,
Какво им е на тези кадри, правени с кропка? Всичко това е правено с 40Д и 60Д.

Обективите, за които питаш не са пейзажни. 18-135 на Канон например не ми харесва, като картинка по отношение на пейзажа. За градски кадри беше по-добре. Но най-добре погледни ето тази тема. В нея съм поставил въпрос за пейзажни обективи за кропки и мисля, че в твоя вариант е най-добре да си вземеш 10-18. За много малко повече пари, но пък чисто нов!


http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/02_MG_0828.jpg




http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/03_MG_0835.jpg




http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/_MG_1863_AS.jpg




http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/11_MG_2052_AS(1).jpg





http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/581998.jpg




http://www.alexandersandev.com/media/com_twojtoolbox/1_MG_0016(1).jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Pavlov   
Дата:   19-04-17 13:25

alek200, обектив не се избира "за пейзажи", "за портрети", и т.н. Защото употребата му е относително нещо.
Когато си наясно какви фокусни разстояния и бленди са ти нужни за дадена фотографска задача, тогава ще знаеш и какъв обектив да си вземеш.
Аз лично едни от най красивите пейзажи, които съм виждал, са правени с турбосапунер [smile] . Ама с много добро ЗАУ [smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-17 13:27

alek200: един съвет - стой си на 700D-то. Модела не е никак лош. А явно не си готов за ФФ. Ако наистина си сменил тези камери в профила си, помисли колко излишни пари си налял в тези напълни безсмислени рокади.

За 700D-то и пейзажи може да използваш и китовия обектив, но ако искаш да видиш някаква разлика - помисли за твърди обективи. Не е необходимо да са светли, нито пък автофокусни и със стабилизация. В този жанр тези екстри не те касаят. Не е нужно също така да бъде и свръх широкоъгълен - пейзажи могат да се правят и със 70-200 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Alsand   
Дата:   19-04-17 13:33

А ето и пример за наистина висш пилотаж в снимането с кропка (Канон 60Д) от една руска фотографка:


http://35photo.ru/photos/20140414/698347.jpg



Фулфреймът няма рязко да промени нивото на снимането, ако човек не знае как да се възползва от предимствата му. Когато аз минах на фулфрейм, имах зад гърба си 10 години снимане на лента и 6 години с цифров апарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Alsand   
Дата:   19-04-17 13:38

Pavlov, Принципно е така. Относително е, но най-често пейзажното снимане си иска голям ДОФ, а той все пак е присъщ на обективите с по-малко фокусно разстояние. Колкото и да разчиташ на блендата, евтините изработки не дават добър резултат на 16 или 22

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: Pac   
Дата:   19-04-17 15:06

Проблемът не е в тялото, а в обектива, вземи си един хубав светъл обектив и ще прогледнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-04-17 15:46

700D и 100Д нямат проблемите с фокуса с обективи както беше 650Д, различни от Канонските. Има светли зуумове, които са изгодни и ще дадат добър ефект. Не са 18-135 или 18-200, тези са някакви туристически и странни понякога.
Ползвам Токина 16-50/2.8, Канонските 24/2.8, 40/2.8, Сигма 30/1.4Арт, 100/3.5 макро, Тамрон 70-300 VC и още доста и съм доволен от резултатите на 100Д. Същото ще е със 700Д.
Има прекрасни варианти и недотам скъпи, с които ще може да се окомплектова наличният апарат. Дори ще останат после стъклата, ако се скача на ъпгрейд до 24Мпикс кропки Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: tziko   
Дата:   19-04-17 16:01

alek200, ако беше казал "бюджет - 3-4000 лева" щеше да стане интересен спор Nikon vs Canon, но при тези условия, може само да те убеждаваме, да НЕ минаваш на ФФ. По-добре дай парите за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-17 16:09

Абе то и да бяха 3-4000 лева, пак тая. За ФФ не са достатъчни. А и в случая не е необходимо :)

Между другото аз съм от тия, които "даунгрейдват" от ФФ към APS-C [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: xsakex   
Дата:   19-04-17 16:30

Няма сникакъв смисъл да се взима ФФ тяло, на което ще седи закачена най-евтината петдесетка, поради факта, че няма пари за по-хубави обективи.

Един хубав обектив ще даде много повече от смяна на тялото, а хубавите обективи остават.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ФФ тяло Canon / Nikon?
Автор: milenandonov   
Дата:   19-04-17 16:58

1Дс мк2 900лв в базара, невероятна камера. С няколко руски боклука за 100-на лева да покриеш повече дължинки, един преходник с глухар, малее, чак се размечтах и затъжих за старата ми 1Дс-ка. За визия няма да говоря, че тука повечето не знаят какво е и откъде се е взело. Иначе са прави колегите, че 700Д не те ограничава по абсолютно никакъв начин, дори с китак тоя апарЯт има толкова потенциал за създаване на качествени фотографии, колкото ти няма да си способен да оползотвориш и след 10 години снимане и учене що е то фотография и как се създава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »