Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотга или Hoya
Автор: KadROo   
Дата:   13-04-17 17:52

Здравейте. Тъй като не си купих светка със HSS ,а ми се иска да стрелям с нея , когато е слънчево. Съм пред дилема и реших да се посъветвам. Дали да си купя от евтините вариабъл ND филтри -Fotga или K&f concept. Или да си купя на Hoya ND4 или ND 8 ? Ще снимам главно с 50 MM 1.8 канон на бленда около 2.8-5.6 . Та въпросите ми са дали тези евтините ще скапват адски много остротата на снимките ? И примерно ако реша да си взема на Hoya дали ND 4 или 8 ще ми е по от полза ?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: SEURET   
Дата:   14-04-17 00:55

Евти филтър, евтин кадър...ако и обектива е евтин, съвсем евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: KadROo   
Дата:   14-04-17 07:55

Много ми помогна. Благодаря ти за "безценният" съвет. Точно това питах и аз колко струва кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   14-04-17 10:06

Разликата в цената, между свестен ND и китайска светка с HSS не е голяма. Аз лично бих си купил светката вместо филтъра. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: KadROo   
Дата:   14-04-17 10:16

Не исках с HSS . Мисля да закупя Hoya ProNd 8 . Някой с преки впечатления ? Най ме вълнува да не губи остротата на снимката .И да я тонира то се лекува.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: Giorgio.K   
Дата:   14-04-17 10:31

Не съм забелязал някаква разлика в остротата с тази Hoya Pro1 Digital ND8. Иначе има отенък - леко затопля картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица с филтър
Автор: KadROo   
Дата:   14-04-17 10:57

Ясно . Благодаря. А тази фотга дето е вариабъл ? Няма да я напъвам на максимум.Ще свалям 2-3 стопа да речем. На 50 мм как ще се представи ? Ще губи ли много острота ? Някой има ли впечатления ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотга или Hoya
Автор: SEURET   
Дата:   17-04-17 01:41

Variable ND е нещо от което ти препоръчвам да се лишиш, без значение от марката. Ползвай си филтри с фиксирана плътност, вече има начини и за супер бързата им смяна. Xume


Отговори на това съобщение
 Re: Фотга или Hoya
Автор: KadROo   
Дата:   17-04-17 09:12

Наистина ще се лиша от това удоволствие за вариабъла. Гледах клипове за такива филтри на цена и за 200+++ лева но наистина не е добре. Решил съм твърдо ще си купя Hoya proNd 8 :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »