Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   12-04-17 10:53

Здравейте,

От известно време ми правят впечатление някои хибридни fotoкамери, но се налага да взема апарат, удобен за анимация, т.е. не съм сигурна дали едно компактно апаратче може да ми върши работа.
Миналото лято във форума си продадох стария Canon 100D,и виждам,че съвсем малко му е паднала цената, а мн си го харесвах.
Дали да взема отново 100Д-то, или едно такова?

Canon 1

Canon 2

[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-04-17 10:56

Анимация ?

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   12-04-17 11:26

stop motion

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-17 20:28

Очевидно ще се занимаваш с анимация непрофесионално - иначе нямаше да задаваш такива въпроси.
Системата Canon EOS M е мъртвородена и почти не се развива. Не те съветвам да инвестираш в нея. Canon PowerShot G9 X е с несменяем обектив, който идва твърде тъмен в дългия край, а екранът е фиксиран и неудобен за анимация. Ако държиш на компактно решение - ТОВА е по-удачно, но и по-скъпо.
Ако искаш да подходиш по-професионално, трябва да търсиш фотоапарат, който поддържа tethering. Така ще можеш по-лесно да раздвижиш камерата и да правиш по-добри движения с куклите.

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-17 22:40

Твърде крайно изказване е за EOS-M - късно се сетиха, а когато решиха да се пробват - не со го поставиха за приоритет, това е вярно. Но с последния модел явно осъзнават накъде вървят нещата :)

За съвет - ще трябва малко повече инфромация за процеса, че може би не само си нямам представа от това :)

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   13-04-17 11:00

Благодаря, chrisnoch.
Не държа на компактност, а подходяща функционалност при entry level апарат.
Според приятел, който се занимава професионално със стопмоушън, стария канон 100д има достатъчното, за да си направя снимките.
Ще потърся апарати с tethering,идеята е да не се хвърлям на скъпа апаратура, защото става дума просто за дипломен проект.

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   13-04-17 11:14

Ако tethering е опцията за интернет, канон 1300 изглежда има.

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: Monochrome   
Дата:   13-04-17 11:34

Задължително нещо безогледално, за да не му строшиш затвора с много кадри, които ще правиш. Примерно безогледалните на Панасоник имат stop motion функция, която ти наслагва предишния кадър докато правиш следващият. Същата функция си работи и при tethering.



Публикацията е редактирана (13-04-17 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   13-04-17 11:56

Много благодаря Monochrome.
Значи това все пак си е специфична функция, а не интернет връзка.
Сега знам да търся безогледални, с tethering. A за панасоник не съм сигурна, ще ми се да е канон заради съвместимостта със софтуера dragonframe.

П.с.скъпи са, канон еос м3 е най-бюджетната алтернатива.Попаднах и на Олимпус м10 марк 2.
Sony Alpha A5100
Sony Alpha A6000

Все пак може да рискувам с канон 1300д и да се развивам като влогър, с оглед трудностите да се подготвя за стоп моушън ха



Публикацията е редактирана (13-04-17 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-04-17 16:30

Ох, как да ти кажа, моме?!
Стоп моушън анимацията е сложно нещо и далеч не е лъжица за всяка уста. Ако те влече влогинга - по-лесно ще ти е! Иначе ще имаш много да учиш. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   13-04-17 20:23

throughyamoon написа:
Благодаря, chrisnoch.........
Ще потърся апарати с tethering... не се хвърлям на скъпа апаратура, защото става дума просто за дипломен проект.

Отговори на това съобщение
 Re: избор/съвет за фотоапарат
Автор: throughyamoon   
Дата:   13-04-17 21:14

Влогърите както забелязвам са един определен тип хора, с мн по-мейнстрийм отношение към света, колкото и да се опитват да изразят познания в нещо..и общо взето не сме от една порода. А мнението ми за конкретните похвати, които трябва да се докажат чрез дипломен проект,омаловажавам по други причини.
В тази връзка-само при анимацията мога да се фокусирам без да виждам безсмислие, затова задълбочаването и ученето там са търсен "ефект".
Колебаех се между канона 1300д и сони а5100 и взех първото, защото за нуждите на проекта ми ще свърши прилична работа. За сонито трябва да взема допълнителна джаджа за връзка със софтуера.
Благодаря за всички съвети, много ми помогнахте.

Весели празници :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »