Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-17 14:15

Пичове, не съм по видеото, но реших да взема една екшън камера и аз, да снимам на хлапетата приключенията.... Още повече, че идния месец ще ги водя на атракцион (такъв с влакчета на ужасите, сувалки, бънджита и там други подобни) и реших да имам нещо за случая, пък и за напред. От няколко дни гледам всякакви екшънки, но не искам да се изхвърлям с някое GoPro, скъпичко ми идва и за това гледам разните му китайски алтернативи. Разбрах, че се тачат много марки, като Sony, Xiaomi, SJCam, но в същото време погледах бая сравнителни клипове и ревюта и харесах горепосочената марка и започнах да мисля, че за лаик като мен и семейно ползване H9R ще ми даде достатъчно за парите си и реално няма да се кахъря защо не съм избрал някоя от другите по-скъпи алтернативи на GoPro-то.
И така, на кратко исках да питам дали случайно някой нещо не може да каже конкретно за тази марка или модел?

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: samurai2   
Дата:   11-04-17 14:32

Адашко снимай си ги с 750 и хич не се занимавай с глупости [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-17 14:55

А не на мене тия :) Как да се кача на скоростно влакче или някаква щуротия дето те върти на 360 и повече градуси и да снимам с дслр-а [smilie8]
Най-малкото освен, че няма да ми е удобно, ами ще се чудя аз да се държа ли някъде, камера ли да пазя или да снимам :)

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: samurai2   
Дата:   11-04-17 14:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
така е

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: niweq   
Дата:   11-04-17 15:34

ох, бракуван милционер, акъл да ти даде, безценно е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: samurai2   
Дата:   11-04-17 15:37

niweq[smilie24]
пенсиониран 98 г [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
в момента съм милионер ..пич [beer]
са не му спами темата на адаша ако можеш му помогни си избере камера.



Публикацията е редактирана (11-04-17 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: fototo   
Дата:   11-04-17 16:04

EKEN екшън камера на светло или когато има осветление е супер, управлява се с телефон но снима 1080P 60fps в това положение, директно снима 4К/25fps/ 2,7K/30fps/
поема до 32gb карта
снимки 12мб 4608 2592
https://drive.google.com/file/d/0B71eKhQ41GzDeHdfQWprekZUWUk/view?usp=sharing



Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-04-17 16:11

Аз я избрах, просто се чудя дали някой я има, за да сподели мнение. Ама няма да се очудя, ако никой не е ползвал точно тая марка, то е цял океан от китайски имитаций, които имитаций си имат своите ментета дори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-17 00:28

fototo, писал си малко преди мен и съм пропуснал мнението ти, извинявай!
4к въобще не ми е припритет, първо не му е дошло времето (говоря за себе си) и второ като съм готов технически за 4к, такова с 25-30 ф/п/с ще ми дойде незадоволително като качество предполагам. В случая гледам модел с 4к видео (маркетингов приом), та поне HD-то да му е качествено. Те реално на светло май всички стават вече, ама и аз съм тръгнал да съм придирчив за детски играчки пък макар съвременни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: oolliivveer   
Дата:   12-04-17 08:52

Имах такава доскоро.Снима приемливо за цената си.4К мисля че е интерполирано,но както казваш не е необходимо.Като недостатъци мога да кажа-липса на стабилизация,но те май само Сони имат,а там цената е друга и срещу слънцето прави малко проблеми.Няма аналогов изход,а ми трябваше затова я махнах.За

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: oolliivveer   
Дата:   12-04-17 08:55

Имах такава доскоро.Снима приемливо за цената си.4К мисля че е интерполирано,но както казваш не е необходимо.Като недостатъци мога да кажа-липса на стабилизация,но те май само Сони имат,а там цената е друга и срещу слънцето прави малко проблеми.Няма аналогов изход,а ми трябваше затова я махнах.За 130лв си струва.Ако искаш ше ти пратя някое кратко клипче,но в тубата има достатъчно мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-17 08:55

Xiaomi2 имат добра стабилизация. Иначе какво няма да му е добре на 25fps? Реално с колко кадъра смяташ да снимаш нормално видеото :)

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   12-04-17 12:43

Lamerko, ти пък си човек с богат житейски опит по света и у нас, не може да не си се качвал на атракционно влакче и да не знаеш какво ускорение развива... Дали 25fps ще е ок за целта, мисля си просто... Ти как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-17 13:26

Ако фимчето ти е в реално време, така или иначе стандарта си е 25 кадъра за FullHD. Винаги съм си признавал, че не съм по видеото, но просто се чудя дали има смисъл, ако не се ползват забавени кадри.

Между другото - избягвам ги тия влакчета, че нещо не ми понасят на чревцата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: s_dyakov   
Дата:   13-04-17 10:02

Аз имам Eken H9 - Oк е. Имам интересни клипчета от морето под водата на медузи :)
Не е някакво чудо но е прилично като видео за цената си от $40. и не го мислиш дали ще го изтървеш или намокриш. Сензора е 2К т.е 4к е интерполирано и е само на 25 кадъра, но пък има 1080p 60fps. От снимки можеш да правиш таймлапс.


Като минус няма стабилизация и обектива е фишай - можеш да си купуш и иправен но е с по тесен ъгъл. друго е че на слънце има флеъри. ако искаш мога да ти пратя линк с видео - то ще е смачкано от гугъл и ще изглежда по-зле от това дето камерата дава - но колкото да прецениш.

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-04-17 15:22

Ако ви се занимава пращайте линкове с ваши видеа, ще гледам.

Eken-a - ПОРЪЧАН! Няма какво толкова да го мисля, не давам една торба пари, 1080р на 60fps ще ми свърши работа! Благодаря за мненията!

Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: jingov   
Дата:   13-04-17 15:55

PhotoBo товаhttp://elproducente.com/eken-v8s-stabilized-4k-action-camera-review-manual/
излезна вчера


Отговори на това съобщение
 Re: EKEN екшън камера - някой с преки впечатления?
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-04-17 04:15

Късно е, аз поръчах евтинджоса. Хвърлих едно око от кюбопитство и най-вече в заключение разбрах, че ако е нужно истинско 4к видео и стабилизация Eken-a не е най-удачния избор, ценово говоря..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »