Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой High end ultrabook?
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-17 21:46

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-17 21:52

Колеги, препоръчайте ми някоя мобилна работна станция. Ще се ползва за работа на път. Проблема е, че често отсъствам за по дълго и ми трябва мощна машина, на която да работя.

Някой може ли да препоръча нещо, че нямам опит с подобни машини.
Asus, Fujitsu, lenovo, Schenker?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: radikyokushin   
Дата:   04-04-17 22:12

Бюджет?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-17 22:35

До около 2к евро. Не печатам пари, но става ли въпрос за работа, обичам да работя с най - доброто. А при положение, че ще го взема на изплащане мога да си позволя нещо по добро.

Поне тук в Германия изпращанията са до 3 години без един цент оскъпяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: nyamago   
Дата:   04-04-17 22:55

Освен бюджета - идея за мобилност: ще се носи в ръка, на гръб, или в кола? Нещо плоско/тънко и леко за всякаква чанта (и дори папка), или мощна щайга с 20-инчов екран (и 20 кг - ама мощна!)?

Аз ползвам XPS13 с Core i7 и 16GB памет, 512GB SSD диск и 13-инчов екран 3200 х 1800 пиксела. Понеже екрана стига до ръба (без тъмна рамка) външно е колкото повечето 11-инчови тетрадки, буквално колкото MacBook Air 11. Нося го в тънка папчица като тесте от А4 документи. И ми е предостатъчно мощен за фото-обработки, а също и за музикално редактиране и продуциране. Не съм го пробвал за тежко видео. (По работа ми се случва да анализирам със статистически програми по 20-30 гигбайта данни и не се замисля под такъв товар).

В същото време синът ми (професионален дизайнер и видеограф) използва геймърски "лаптоп" правен по поръчка (в Германия, доколкото знам) - аз без кола (джип ; ) не бих го нарекъл преносим. 21 инча и супер мега спецификации, но не е и 'лап' (на коляно не можеш да работиш - иска маса, и то здрава.

За всеки пътник си има влакове ('horses for courses', казват англичаните). Твоят хиподрум как изглежда?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: steeens   
Дата:   04-04-17 23:09

nyamago, как можа да пишеш за нещо дето го няма във въпроса?[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли опит с мобилни работни станции
Автор: Frenchev   
Дата:   04-04-17 23:53

Пишете спокойно с какво бачкате. Отворен съм за всякакви предложения.

Дори още не съм решил дали да е мобилна станция. Може и да е някой High end ultrabook точно от сорта на Xps13 или lenovo x1.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: alext   
Дата:   05-04-17 00:50

+за ultrabook. Мобилната работна станция е 3-4 кила печка и с нея ти трябва още куп място в чантите, маса и повече място и батерията не е върха. Единствено ако тежко видео ще обработваш има смисъл. Останалато един мощен ултрабук ще се справи отлично- включително не най- тежкото видео. Не си казал за какво ще ползваш, но най- добрите в този клас са Macbook 13 Pro, Dell XPS и Zenbook 3 като изработката и качеството са в този ред. Страхотни машини и с кеф и без никакво усилие се носят където пожелаеш. i7, 16GB ram, 512 SSD и Intel 620 вградена и си ти, mac os е по- оптимизиран за фото работа, но както ги орязаха откъм портове не стават за нищо на път... един sd слот да бяха оставили. Тъй че аз съм за XPS. Единствено екраните погледни какви са. Лъскавите са много неприятни като свети лампата зад теб. С предишния модел zenbook съм, матовия екран е отличен за работа(тип офис документи..), батерията 10часа държи и съм много доволен. Всичко си върви без проблеми, даже и игри по- непретенциозни, а не е най- силната конфигурация(i5 и 8gb Ram) [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-04-17 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-04-17 02:56

Този бих взел за 2х евро с ДДС.В момента ползвам подобен с ксеон и карта квадро и карта 970 настолен и върви добре от 4 години го ползвам.С монитора тогава беше доста по-скъп от този лаптоп.Само батерията може да кара най-много час имам подобни по слаби лаптопи от преди години и с нова батерия карат 1 час.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: DiDokal   
Дата:   05-04-17 04:46

Acer за 4к? Все едно да вземеш Dacia за 40к...

Може да пуснеш същата тема с малко повече инфо в един друг форум за хардуер, предполагам се сещаш за кой говоря. Там ще срещнеш добри предложения със сигурност.

Ако ще пръскаш толкова пари за лаптоп, се убеди че машината ще се охлажда добре.



Публикацията е редактирана (05-04-17 04:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: Frenchev   
Дата:   05-04-17 08:43

Много се колебая между двете мобилна работна или ултрабук.
Сглобявам панорами и експортвам големи виртуални разходки. Също така пускам много batch процеси, но като цло това е най тежкото.
Тежко видео не обработвам, нито игри играя.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: alext   
Дата:   05-04-17 09:54

Кой софтуер използваш за виртуалните разходки?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: Rand   
Дата:   05-04-17 10:56

Докато сме на тема компютри, да задам един леко страничен въпрос. Dell XPS може да бъде използван като таблет с писалка, други подобни устройства също разполагат с такава функционалност. Въпросът, съзнавам лаишки, е могат ли тези устройства да бъдат вързани към друг компютър и да бъдат ползвани подобно на графичните таблтети на Wacom? Т.е. от XPS използваме екрана и писалката, а от работната станция изчислителната мощ, паметта и може би още един по-голям монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: d.s   
Дата:   05-04-17 11:22

A за какво точно ще се ползва тази работна станция ? Щото ако е само за Фото и няма да рендите фулл ХД часове клипове изискванията спадат много. Трябва хубава рам и ССД диск. Дори новите фотошопи вече да ползват по-пълноценно видео картата, всякаква що годе добра върши работа. А и хубавата видео карта няма да ти казвам какво причинява на батерията [smilie25] Два часа МАкссс и е до там. Та мобилноста ако си на контакта постоянно малко малко ... По-важна е като цело лаптопа да е здрав и завължително с Хубав ектран, не глосита, огледала и тн. Аз съм с Dell Inspiron, първите лаптопи с и7 четириядрен процесор, рам 8гб и даже диска си от стратите бавни, че се не ми се занимава да му сложа ССД. Та моя съвет е - по-добре хубав лаптоп, отколкото наточен геймърски дзвер, който грее, батери няма, и тежи тон и половина. А за тези пари бих се замислил и за Macbook pro

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: asahi   
Дата:   05-04-17 11:43

Ранд, не може. Устройството на Wacom е доста по-прецизно, а и реагира на натиск и наклон.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: Frenchev   
Дата:   05-04-17 13:30

Добре, убедихте ме. Ще бъде high end ultrabook.
Кой бихте ми препоръчали? Те вариантите не са много. Aplle отпада автоматично.

Dell XPS 13 или 15, Lenovo x1 carbon или Fujitsu LIFEBOOK T937 13,3

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна работна станция или High end ultrabook?
Автор: alext   
Дата:   05-04-17 13:47

Кажи кой софтуер ползваш за 3д разходките, оттам зависи дали ще ти трябва външна видео карта, а тя повишава цената. Цък Ако не трябва външна карта си спестяваш пари и размер цък



За марката най- важното, което да гледаш е дисплея, защото в хардуер разликите са практически никакви- всички ползват чипове на intel. Формулирай си желанията какво искаш- тъч, матов, 180 градуса панти, full hd или 4к... не може да гадаем



Публикацията е редактирана (05-04-17 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: Frenchev   
Дата:   05-04-17 14:37

Ползвам Photoshop, Autopano Giga и PanotourPro.
Задължително да е с матов дисплей, пантите са предимство, но не задължителни. Минимум FullHD.

За тъча не знам. Ползва ли се изобщо, не съм имал досега такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: victory13   
Дата:   05-04-17 14:55

Гледам има направена първа крачка, така че предимствата, а те са много, на ултра бука са отчетени.
Ползвам вече 2 години Тошиба Кира 107, параметрите му са лесно намираеми. Избран основно заради екрана.
Какво бих избягнал, ако си взимах нов сега? На първо място, и единствено,нищо с по-голяма резолюция от 1920/1080, независимо кой какво ми говори!
Имало е моменти лъскавия дисплей да е неудобство, но не са много. Пали за 15-на секунди, за толкова и гасне, батерия не ми е свършвала, макар че ми е работен, а смените са ми по 12 часа /не работи постоянно разбира се/.
Родих се с това нещо, от към тегло, от към кабели и зарядни, от към преходници...
Марка? Бих взел Дел хps, както казах фул хд [smilie24]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: Frenchev   
Дата:   05-04-17 15:34

Сякаш ми се иска да е 15 инчов заради по-големия дисплей. Все пак за обработка на панорами по-голямата площ е плюс.
Гледам обаче, че 15" XPS с FullHD не са с тъч скрийн. Колко е важен тъч скрийна и ползвате ли го изобщо. Плюс ли е или функция, която я има, но не се ползва?

Освен това 15" XPS са с карти 1050. Това как се отразява на батерията?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: victory13   
Дата:   05-04-17 16:03

Тъча не съм ползвал.
Сега, за размера... предишния ми лап-топ беше 14 инча, разнасян 5 години, този е 13,3... Никога не съм страдал от към размер, но явно е до навик... на мен сега 15,6 ми изглеждат ужасно големи, да не говорим за тегло.
Обаче и не правя панорами[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: Posamkata   
Дата:   05-04-17 17:38

HP SPECTRE X360 13/15 2017г модел.
15 инчовия е с допълнителна видео карта на Nvidia.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: luboar   
Дата:   05-04-17 19:25

Ето, хората реагираха на темата, на половин цена.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=90751


И все пак съм за Lenovo X1 carbon. 4th generаtion



Публикацията е редактирана (05-04-17 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: alext   
Дата:   05-04-17 19:27

Тъчскрийн на лаптоп не ти трябва.. не е удобен, ако не се маха клавиатурата и второ качеството на дисплея като цветове пада, мисля че са само лъскави тъч скрийните, да не говорим за отпечатъци и т.н За видео картата машинките са умни и я ползват, само когато използваш по- тежки програми. На батерия си превключва на вградената в процесора Intel® HD Graphics 630, за да пести енергия. Може сам да настройваш коя карта кога да работи.



Публикацията е редактирана (05-04-17 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой High end ultrabook?
Автор: luboar   
Дата:   05-04-17 19:34

от трите последни модификации на Dell XPS 13, единствено тази с тъчск... предлага 97% покритие на RGB пространството. Останалите два модела са с 65%.

https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-13-9350-InfinityEdge-Ultrabook-Review.153376.0.html



Публикацията е редактирана (05-04-17 20:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »