Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 09:59


http://picbg.net/u/29353/40576/857220.jpg



Официална тема за обектива.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 10:02

Технически характеристики (от БГ сайта на Nikon):

Фокусно разстояние - 70 – 300 мм
Максимална диафрагма - f/4,5 – 6,3
Минимална диафрагма - f/22 – 32
Конструкция на обектива - 14 елемента в 10 групи (1 елемент от ED стъкло)
Зрителен ъгъл - 22°50′ – 5°20′
Минимално разстояние на фокусиране - 1,1 м
Максимален коефициент на репродукция - 0,22 x
Брой пластини на диафрагмата - 7 (заоблени)
Размер на приставката за филтри - 58 мм
Диаметър x дължина (размер от байонета за монтиране на обектива) -
приблиз. 72 × 125 мм
Тегло - приблиз. 415 г
Аксесоари, включени в комплекта - предна капачка на обектива LC-58 с диаметър 58 милиметра, задна капачка на обектива (бяла)


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 10:22

Тъй като предната тема беше затворена от автора си, пускам нова. Моля колегите да пишат по същество, и да показват повече снимков материал [smile] .
Моите впечатления, от няколко дена ползване:
Конструкцията е стабилна, макар и пластмасов. Много е приятен фактът, че не се разпъва при фокусиране, а само при зуумване. Пръстените се движат мазно, не много леко, но не и неприятно трудно. Както споменават и от Nikon - няма излишни копчета, които да отвличат мислите ви от процеса на творчество [smile] . Автофокус и стабилизация се изключват от апарата - при които модели е възможно. Специално на моя D7100 няма такава опция. Дори и при изключен автофокус от тялото, при полунатискане на спусъка моторът на обектива сработва. Но не се сещам в реална ситуация това кога би ми попречило. Явно идеята е, ако искаме да ползваме пре- или до-фокусиране, да го правим при полунатиснат спусък. В LiveView няма проблем, там ръчният фокус си е ръчен, така че и работата от статив е възможна.
Много се разочаровах от липсата на сенник, и от бялата пластмасова задна капачка. Но какво да се прави - кризата явно е налегнала всички.
Като оптически качества обективът предизвиква приятни емоции. Отлична стабилизация, мисля, че най-добрата, която съм ползвал. Обективът е прилично остър на всякакви фокусни разстояния, на леко позатворени бленди - като за ценовия си клас ! Не можем да очакваме да се сравнява с модели, няколко пъти по-скъпи от него. На най-отворено не е "идеално остър" [smile] , но е напълно използваем. Цветопредаването и сработването с апарата (мерене) са отлични. По принцип доста добре размазва фона, но бокето, където го има на снимките ми досега, е малко грубо. Хроматичните аберации са на много прилично ниво, само на границите между много контрастни зони се виждат леки лилави сияния, лесно отстраними при обработка.
Като цяло, за тези пари, мисля, че обективът определено си заслужава, и е идеален за хора с по-ограничени финанси, които не смятат скоро да сменят кроп телата си с фулфрейм, и предпочитат да правят хубави снимки, вместо да броят пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: plamenski4   
Дата:   04-04-17 10:47

Мисля и аз да си купувам такъв , но ще чакам снимки от обективчето !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: picantino_   
Дата:   04-04-17 10:49

Успех с темата! Сега ще ходя да го взема обектива и по нататка като ми остане време ще поснимам и ще пиша как се представя.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 10:52

plamenski4 - обектива го имаш за проби когато пожелаеш [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: plamenski4   
Дата:   04-04-17 11:25

Ще ти се обадя да го пробвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: kombainera   
Дата:   04-04-17 11:47

Pavlov, ти взе ли си сенник за твоя обектив?
Аз взех за моя JJC LH-77 - за 19 лева.
А колкото до капачката на обектива - китовия ми AF-S 18-55 е с такава капачка.
Явно за да спестят парички, слагат от белите. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: mitkom123   
Дата:   04-04-17 11:59

В момента ползвам 70-300 на Sigma APO Macro и се чудя дали този Nikkor AF-P DX 70-300 ще ми върши по-добра работа, заслужава ли си да мисля в тази посока?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 12:15

Не, по принцип не ползвам сенници. Просто преди да снимам се оглеждам къде е слънцето, навик [smile]
А и сега едвам ми се събират тяло с обектив в малката чанта. Ако му забуча и сенник - трябва да мъкна раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 12:59

И малко тестови примери (24MP, цял размер):

300 mm, f/6.3

135 mm, f/5.6

240 mm, f/6.0

250 mm, f/7.1

155 mm, f/5

102 mm, f/4.8

70 mm, f/4.5

70 mm, f/7.1

300 mm, f/6.3

150 mm, f/5.6

102 mm, f/8

300 mm, f/7.1

130 mm, f/7.1

300 mm, f/7.1

300 mm, f/7.1


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: Pavlov   
Дата:   04-04-17 13:08

mitkom123 - определено ще ти върши. Пробвал съм твоята Sigma - не ми хареса, особено в дългия край за мен е неприемливо мека. А и стабилизацията е голямо предимство за дълъг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-04-17 22:57

Добре е, да![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: io_bs   
Дата:   05-04-17 00:29

На снимките обективът изглежда доста остър. Имам 55-300, който след 200-220 мм започва да омеква сериозно, новият обектив е острилка в сравнение с него.

> Не, по принцип не ползвам сенници.
> Просто преди да снимам се оглеждам
> къде е слънцето, навик [smile]
> А и сега едвам ми се събират тяло с
> обектив в малката чанта. Ако му
> забуча и сенник - трябва да мъкна
> раницата.

Нямаше как да не отговоря на това мнение. :)
Първо, тази вечер снимах дълги експозиции с 60мм обектив (без сенник) и, за нещастие, имаше бая флеъри. Огледах се и имаше доста улични лампи, какво трябва да правя в такъв случай [smilie3]
Второ, почти всички сенници могат да се поставят наобратно за улеснение при съхранение и транспортиране. Така общият обем на обектива + сенника остава почти непроменен.
Трето, най-голямото преимущество на сенниците не е, че блокират отблясъците (в днешно време те се постигат все по-трудно). А именно, че предпазват от удари. Много по-добре е да удариш сенника в нещо твърдо, отколкото самия обектив. За щастие, нито едното не ми се е случвало.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Nikkor AF-P DX 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR - мнения, впечатления, снимки
Автор: colorphoto   
Дата:   06-04-17 00:25

Винаги със сенник,дали сложен наопаки при пренасяне,или напред за предпазване от удар и рефлекси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »