Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: stiv13   
Дата:   09-03-17 15:44

Здравейте, помогнете в избора ми на кой от двата поляризационни филтъра да се спра:
1. Kenko Zeta Wideband CPL (W) 77мм
2. Hoya HD CPL 77мм

За Hoya HD има един тест в интернет, но за Kenko Zeta Wideband не намерих. Едва ли някой има и двата, но ако имате мнение или впречатления моля да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: stalker   
Дата:   09-03-17 15:47

Ако дилемата е в един от двата - не мога да кажа.Не ползвам тези филтри.
АКо искаш филтри независимо от марката препоръчвам Marumi..горещо препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: zbonev   
Дата:   09-03-17 20:39

Имам Хоята - нямам оплаквания. Предполагам, че Кенкото е аналогично, те двете марки май са едно и също. Вземай по-евтиния.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: raffito   
Дата:   10-03-17 15:08

Точно така,
Kenko и Hoya се правят в една фабрика.
Стига и 2-та да са Made in Japan....[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: VladX   
Дата:   10-03-17 20:08

Здравей! Ползвал съм Хоя, както ниския, така и високия им клас! Също и с кенко съм снимал.
Лично моето мнение че са пълен таш*к.
Толкова за нищо да не стават, че направо бих ти ги подарил, понеже ще ми е неудобно да ти взема пари за тях, дори и да са Made in Japan!
Имам полари на B+W и Carl Zeiss и на това базирам мнението си!
През годините съм снимал с доста марки филтри и повечето са ми до болка познати.
Наблюденията ми са че дори HDто на Hoya не е по-добро и от "ниския" клас на B+W.
За Carl Zeiss няма да ти говоря... а и питането ти е за Hoya HD или Kenko Zeta
Има много фенове на Hoyaи и Kenko тук във форума и знам че ще скочат срещу мен, без никога и да са помирисвали Carl Zeiss филтър!
Предимството на Hoya и Kenko им е цената. Ако не ти се дават много пари за филтър или не виждаш смисъла в това, взимай Hoya или Kenko.
Това което не ми харесва в тях е как променят цветовете. Щом са полари, ясно е че ще променят цвета! Проблема обаче се усеща в постобработката.
Докато с B+W и най вече с Carl Zeiss е доста по-различно. Там като чели всичко си е на мястото. Все едно филтъра "знае" как искам да изглежда изображението и как ще го обработя в последствие.
Другото нещо което е, ако имаш висок клас обективи, само тогава има смисъл да си вземеш B+W или Carl Zeiss!
Но ако обективите ти са от нисък или следен клас, то тогава би било доста по-разумна да вземеш Hoya или Kenko.
Но висок клас обективи и да им завиеш отпред Hoyaи или Kenko лично за мен е безумие!
Имам доста, познати които снимат с Hoya UV и обективи като 24-70, 70-200 и други ....[smilie11]
Щом може да дадем 5 бона за обектив, може и 200, 300 за филтър!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: Volkovski   
Дата:   12-03-17 15:34

Не виждам къде е предимството на Hoya и Kenko по отношение на цената. Въпросните филтри струват около 200 лева, а споменатите B+W са между 210 и 330 лева. Мисълта ми е че който ще даде 200 лева за едните, би бил склонен да даде и малко повече за другата марка. Аз ползвам Kenko Zeta EX и съм доволен. Предимствата му са изключително ниско тегло и супер тънка рамка (4мм),което е добре при употребата на широкоъгълни обективи. Друг плюс е че плътността му е само един стоп. Относно Hoya HD нямам наблюдения, всъщност когато си купувах филтъра в магазина нямаха HD в момента и затова се сдобих с Кенко. В текста на VladX долавям някакво противоречие :от една страна пише за Кенко и Хоя - " Щом са полари, ясно е че ще променят цвета!" От друга страна пък - "Докато с B+W и най вече с Carl Zeiss е доста по-различно. Там като чели всичко си е на мястото." Но... възможно е аз да съм прекалено мнителен. Успех в избора на подходящ филтър и всичко на фокус! [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: vladx   
Дата:   13-03-17 17:00

Като казвам че пол филтрите променят цвета, искам да кажа че имат отношение към контраста и сатурацията на изображението.
Разликата е че Хоя има склонност да изкривява цветовете както и Кокин, докато с Carl Zeiss например, може да ти засили контраста и сатурацията, без да вкарва други цветове и по този начин да ти изкриви цветовете.
Имах (мисля че още са някъде в нас) DNта на Хоя. Които вкарваха някакви лилави цветове, което не ми беше приятно да се случва. С полара им по същия начин. С UVтата им също имах проблем. Ако в кадъра имаше пряка слънчева светлина се получаваха едни безумни флеъри. Без филтъра на Хоя ги нямах тези отражения.
Просто спрях да използвам тази марка филтри, както и кокин, понеже и с тях съм брал тия ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: Vladimir666   
Дата:   13-03-17 17:32

Аз снимам с Hoya HD и съм доволен.



Публикацията е редактирана (13-03-17 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: landstar   
Дата:   13-03-17 17:42

Имам хоя - супер-дупер на 77, биват. 2 х УВ и ЦП. Е, има разлика със/ без филтър но за общия случай не се усеща. Кенкото според мене е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: landstar   
Дата:   13-03-17 17:53

Влад, абе те хоята са по над 200 лева хубавите, тия цайси по колко са на 77 мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: vladx   
Дата:   13-03-17 20:02

Ами моя пол Zeiss 77mm миналата година го взех мисля че за 300 лева.
По никакъв начин не казвам че това е правилния филтър за всеки един обектив. Просто споделям опита си!

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: zbonev   
Дата:   13-03-17 20:28

Моята хоя НД 77 съм я купувал за 100 долара от бея.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: idivanov   
Дата:   13-03-17 21:27

Аз ползвам Praktica CPL и съм доволен. Фирмата е дъщерна на B+W/Шнайдер- Кройцнах. За парите си, е прилично качество...[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационни филтри Hoya HD или Kenko Zeta Wideband CPL (W)
Автор: stzz   
Дата:   14-03-17 09:49

.................е сега като я чета тази тема, ако УВ хоята е причина да ми позеленява целия кадър при контра............[smilie18] [smilie18] [smilie18].........

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »