Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   07-03-17 18:52

Здравейте, имам странен проблем със зарядното за апарата Д810. При включване да се зарежда не реагира изобщо, за да започне да зарежда трябва да включа и изключа 30 пъти зарядното, че да започне да зарежда. След 30 мин. Може пак да спре и пак същата процедура. Когато започне да свети постоянно, че е заредено, слагам батерията в апарата - 95%, 97%, но не е 100%. Викам си - кабела може да е прекъснат нещо, купих нов - същата работа, понякога започва да мига много бързо оранжевата лампа(не знам какво означава) вадя слагам уж започва да зарежда и пак докато не реши да спре. Взех си зарядно на Дюрасел, което е за модела, USB- батерията е на 56% - то свети зелено все едно че е пълна. И да стои и да не стои все свети зелено. И да има и да няма батерия пак свети зелено и с часове да стои все си стои на 56%... Включвам го в зарядното на телефона, което е ЮСБ също. Слагам в друго никонско зарядно, оригинално, зарежда се нормално батерията и съотвено се разрежда нормално. Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: AsenRangelov   
Дата:   07-03-17 19:02

Когато дава , че зарежда , ако разклатиш или удариш зарядното спира ли?

виж тук



Публикацията е редактирана (07-03-17 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   07-03-17 19:09

При удър не, нито тръгва, нито спира. Сега пак слагам батерията на 95% - показва, че е пълна и не иска да я зарежда. Понякога и само спира без да го пипам. Това за оригиналното говоря. А тоя дюрасел не мога да го накарам да зарежда.....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: asahi   
Дата:   07-03-17 19:15

Могат да ти го ремонтират във всеки GSM сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-17 19:16

Виж дали кондезаторите не са изпукали...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: asahi   
Дата:   07-03-17 19:17

Трудното е да го отвориш без да го потрошиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   07-03-17 19:18

Не съм много на ти с електрониките. Ще го закарам в някой сервиз да го погледнат. Благодаря. А тъпия дюрасел защо не реагира, на идея си нямам [smilie22]



Публикацията е редактирана (07-03-17 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: iavorianev   
Дата:   07-03-17 22:31

В апарата на детайли на батерията какъв живот и дава? Откъде си, за да може да пробваш зарядното с друга батерия. Ако е за Варна мога да помогна

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   07-03-17 22:52

Стара Загора. От тялото уж заредена според зарядното - 95%

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: iavorianev   
Дата:   08-03-17 07:59

Не колко процента остават, а има една скала от 0 до 4. Там какво показва?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   08-03-17 12:30

Там винаги ми е стояло на 0. Откакто съм взел апарата, не знам защо. На Стария ми Д7100 също винаги стоеше на 0.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: k7   
Дата:   08-03-17 13:30

Малко тъп въпрос, но батерията оригинална ли е? Да не е от батерията [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: iavorianev   
Дата:   08-03-17 13:38

ivodianov1992 ,съвета ми е преди да се впуснеш в покупки да пробваш с друга батерия. Тази е много разпространена, мисля че става на Д7000,Д7100,Д610 и Д750, просто вземи от някой и си пробвай зарядното

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: Pavlov   
Дата:   08-03-17 14:24

ivodianov1992 написа:
> Там винаги ми е стояло на 0. Откакто
> съм взел апарата, не знам защо. На
> Стария ми Д7100 също винаги стоеше
> на 0.

Което означава, че според апарата батерията е (като) нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   08-03-17 18:59

Не иска да зарежда и други батерии, въпросът е, защо тъпото зарядно на Дюрасел не иска да зарвжда и то[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-03-17 01:27

Според мене отговора е във въпроса. Щото е Duracell. Тъп. За мене всичко тяхно е тъпо. Те са единствените в света, които си поръчват корпуса на R06 и R03 да е различен от общоприетия световен стандарт. Ай върви ги разбирай... Всъщност те не могат да си направят батерия например, кво да коментираме повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   09-03-17 14:52

Има нещо вярно. Днес пообикалях по майстори. Зарядното на Дюрасел, не реагира изобщо - с товар, без товар - няма никой. Отваряха Никонското, но не откриха никаква нередност. Когато е включено в контакта, при подаване на товар уж зарежда 8.3 волта, но не му свети лампичката. Увериха ме, че дорри и да не му свети лампичката, пак си зареждало и това да не ме притеснявало. Всичко окей, слагам моята батерия на 80%, след един час - пак си е 80%... Да ама не, не зарежда. Вече не мога да го накарам и да му светне лампичката... Умря нацяло. Само губене на време и трошене на нерви...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-03-17 15:24

Е от Синтезиса какво ти казаха за това зарядно? Нали ти е в гаранция апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   09-03-17 15:38

Траят си, писах им... А и вече е човъркано, няма смисъл :) А дюрасела получи огнестрелна рана от ловна пушка ИЖ 43 ЕМ. Всъщност се разлетя във всички посоки и не остана нищо от него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: Jk.freeman   
Дата:   09-03-17 22:01

Хахаххахаххахахха...един човек дето да знае как да се оттърва от боклуци. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: colorphoto   
Дата:   09-03-17 22:31

[smilie24] С какъв проектил го наказа?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   09-03-17 23:42

[cool] undefined0 номер Братан. ПП. пак си зарежда. като вкарам и изкарам батерията 30тина пъти. и е на 100% като я вкарам. Контакт ли не прави, не знам, та така. Малко чалъм иска. Това никонското, другото замина с братана. [cool] undefined[cool] undefined[cool] undefined[cool] undefined



Публикацията е редактирана (09-03-17 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: Драгончик   
Дата:   10-03-17 00:17

Не обичате дюрасел май?
Пък аз имам едни батерии, купени 2004 година и още ги ползвам [smile] . Обаче са купувани в САЩ. Там забелязах, че китайските стоки работят.
В България си купувам машинка за подстригване от пазара за 13 лева - ужас, скубе, не стриже...
В САЩ от супермаркета за 13 долара и работи нормално.
Други неща пак така, евтини, обаче работят. У нас ги хвърляш на третия ден.
Явно не само храните са ни трето качество, а и техниката и други стоки (вероятно и политиците).



Публикацията е редактирана (10-03-17 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно.
Автор: ivodianov1992   
Дата:   10-03-17 01:46

Всичко ни е такова!!! Поздрави!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »