Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 14:07

Здравейте, иска ми се да си вземе една по-широко стъкло от това което имам в момента и си мисля за tokina 11-16mm f/2.8 в момента имам Сигма 17-70 2.8-4 но за някой места 17мм ми идват малко дълги. Интересува ме да ли tokina 11-16mm f/2.8 ще криви в затворени помещение като клубове например.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Pavlov   
Дата:   02-03-17 14:10

Разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: марвес   
Дата:   02-03-17 14:17

Ще криви, естествено. Отделно и ще вкарва доста флеъри, защото Tokina 11-16/2.8 е брутално зле, ако има източник на директна светлина в обхвата на обектива. Това стъкло беше интересно преди време за нощни кадри, заради светлосилата му.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: novakat   
Дата:   02-03-17 14:26

Благодаря и на двама ви за бързите отговори. С оглед на казаното си оставям сигмата и си пия питието :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Pavlov   
Дата:   02-03-17 14:28

Чарът на свръхшироките обективи е точно в кривенето [smile] . Стига да се научиш да го използваш като ефект, а не като дефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Dimitar.tzankov   
Дата:   02-03-17 14:48

Това с флеърите е факт, а и след 18-35 АРТ "острата" Токина 11-16 не ми е толкова любима.
Обаче си е доста читав обектив и като му свикнеш със спецификите може да върши чудесна работа. Не ми е известно да има по-добър APS-C свръхширок за КаНикон

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Shilo   
Дата:   04-03-17 09:17

Има: Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED,
Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED, но са тъмни.
Най-добрият вариант е Nikon AF-S Zoom-Nikkor 14-24mm f/2.8G ED, който е много скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: pdimitrov   
Дата:   04-03-17 09:29

Едно ново видео на Angry Photographer: линк. Кой колко му вярва е друг въпрос. Идеята ми е, че може би си струва да се изчака този обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »