Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-17 17:44

Интересувам се от принтери за ядлива (захарна) хартия. Използват се за торти. Някой може ли да препоръча нещо? Основно за домашна употреба ще се използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: batsali   
Дата:   15-02-17 18:03

http://candyfab.org/

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: bleki1   
Дата:   15-02-17 22:32

http://cakeart-remcobg.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: bogdanov   
Дата:   15-02-17 23:54

всеки принтер става, с пудра захар отгоре нищо не се усеща. Извинявай за спама!

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 09:05

На Ремко магазина не работи от много време. А и този пиксма 3600 го няма вече никъде нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: koev   
Дата:   16-02-17 18:58

Канон в момента са най-добре за твоите цели.
ето ти актуалния модел
Епсън запушва и не става съвсем, брадъри не съм ползвал, но скоро ме търсиха за някакъв брадър да го отпушвам и ги отсвирих.
Преди 15 години печатах вафлени кори и тогава си струваше - по 5 лв ги продавах на сладкарниците във Варна, сега не знам дали въобще си струва ако не е за собствени цели. Тогава ползвах един лексмарк 3200 - нямаше умиране тоз принтер. Купувах нови глави, перях дунапрените и бухах ново мастило - сега е лесно с контейнерите. Ама вече всеки си печата сам [smile].

Предлагам ти този канон, защото съм продал няколко точно за тази цел - иди в някой маркет, там от където си и си го купи. Обаче имай предвид, че след година, две ще го хвърлиш. Гаранцията отпада...

ПП Най-точно обаче информация за принтер ще ти дадат там, от където ще си купуваш мастилото и хартията. Те най-добре знаят за какво става въпрос - даже преди си имаха готови патрони заредени с мастило за каноните.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: lamerko   
Дата:   16-02-17 19:01

Какъв е тоя канон за сладкарски изделия? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   16-02-17 19:24

koev, хиляди благодарности [beer] [beer] [beer]
За лична употреба ще бъде, като за годината ще се разпечатат не повече от 10 картинки (предплагам..). Поради специфичното хранене на дъщеря ми, не мога да си позволя да ползвам по сладкарниците принтерите. Налага се да имам собствен, за да има детето картинка на тортата си [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: koev   
Дата:   16-02-17 20:08

Ооооо, тогава не си купувай, тези принтери не са направени за такова мастило и ако го ползваш както пишеш - още след първият път ще замине принтера, ако го оставиш няколко седмици да не работи. Аз ги продавам на сладкарници, които печатат ако не всеки, то поне през ден. Тогава няма да има проблем. При теб няма да се получат нещата - отиват си едни 250лв за принтер + 100лв за мастила на вятъра. Измисли друг начин да я зарадваш. На мен ми е много чудно при такъв тип торти, особено със снимка на детето [smilie3] като ти се падне око - как го ядеш. Ако искаш да я зарадваш купи си хартия (вафлена) и няколко боички (ядливи), накарай я да рисувате заедно и после сложете картината върху тортата. Трябва да знеш обаче, че сладкарите нанасят гел отгоре - не е просто само вафлена кора. Мажат яко с баданарката [smilie3] за да постигнат контраст и хубави цветове.

ПП Да не стане объркване, само да кажа, че се ползват специални мастила за ядене, предполагам вече си идват със сертификат. Оригиналното мастило не се ползва, а контейнерите се пълнят с ядливото, което обаче запушва дюзите при рядка употреба. Затова и пада гаранцията на принтера. Хартията е вафлена кора. Фирмите, които продават тези консумативи биха ти обяснили в подробности...


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: mihalo   
Дата:   17-02-17 03:00

Synthy, много по-важно е да уважаваш децата си, те не са като теб или като майка им... раждат се със своята си индивидуалност. :О

Нито датите, нито принтерите имат значение... децата усещат всеки един миг от отношението към тях... Ето и една /не моя/ сентенция по въпроса, която синтезира идеята: "Хората са измислили играчките за да се отърват от децата си"

Бях длъжен да напиша това, което написах... в интерес на децата е, а аз обичам моите :))

Не са важни "жестовете", важно е да си приятел с децата си! Дано да съм помогнал с избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 09:06

Кофти е това с хвърлянето на принтера след първото печатане. А няма ли някакъв начин да се почисти главата от мастилото, с вода примерно? Проблема е, че хартията трябва да бъде захарна, а не вафлена (пшеничена). Ще помисля още малко. Рожденият ден е края на април. Имам още два месеца да умувам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: roumen6   
Дата:   17-02-17 11:46

мисля, че koev ти е дал решение - купи си пшеничена хартия и рисувайте с детето. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 11:50

Не става бе хора. Детето има глутенова непоносимост, затова всякаква пшеница е забранена (от там и сладкарниците, защото всичко е оплескано с брашно при тях).

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: sibirska   
Дата:   17-02-17 13:54

Има оризова хартия.


http://remcobg.com/?p=607

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 14:01

Ти да видиш.. не бях го видял това. Определено ще се свържа с Ремко. Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: CDman   
Дата:   17-02-17 14:48

Ако детето е с глутенова зависимост може би трябва да се поинтересувате от съставките на оцветяващите субстанции.

Ако може да се изследват от специалист.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-17 14:52

О да, това със съставките задължително. Не се яде нищо без да се провери. Това вече е отиграно :) Важното е, че има какво да се проверява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Принтер за ядлива хартия
Автор: ilyan   
Дата:   19-04-17 23:41

Здравейте, искам да ви попитам за принтер модел Canon PIXMA iP7250 дали не е с по-добри характеристики за печат на ядлива хартия? Искам да си купя за лично ползване и търся най-подходящ. Освен това всеки един мастиленоструен принтер става за тази цял, след като се зареди с ядливи бои вместо мастила? благодаря

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »